Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Wrzesień 16 2014 06:53  
 
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 9,456
Najnowszy użytkownik: DanielPed
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca z Niemcami
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

1 września 2014r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/15. Odśpiewano Hymn Polski, a następnie dyrektor szkoły p. Janusz Długokęcki powitał zgromadzonych gości, uczniów i nauczycieli. Wszyscy otrzymali życzenia powodzenia i wytrwałości w realizowaniu swoich celów.
Po oficjalnym powitaniu przyszedł czas na spotkanie z wychowawcami. Miło było zobaczyć znajome twarze i wymienić się wrażeniami z wakacji. Uczniowie pełni nadziei i optymizmu wrócili do pracy i nauki, licząc na same sukcesy.
Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Pomoc materialna

Wnioski dotyczące stypendium szkolnego i pomocy finansowej na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych znajdują się w zakładce "Dla rodziców", a także są do pobrania w sekretariacie szkoły i u szkolnych pedagogów.

Nasi uczniowie w dorocznym Biegu Namysłowian
Nasi uczniowie w dorocznym Biegu NamysłowianTradycyjna impreza masowa, która od lat towarzyszy mieszkańcom naszego miasta zgromadziła w dniu 21 czerwca 2014 r. na starcie wielu miłośników sportu. W biegu mogło wziąć udział jedynie 48 uczniów naszej szkoły. Zaitersowanie ze strony dzieci było zdecydowanie większe :(
Wszystkim uczestnikom składamy serdczne gratulacje i podziękowania za godne reprezentowanie szkoły.
Wyniki rywalizacji: W kategorii klas I – II: DZIEWCZĘTA; Maj Joanna kl. IIb – III miejsce CHŁOPCY; Mateusz Gala kl. Ic – I miejsce, Michał Kot - VIII miejsce. W kategorii klas III – IV: DZIEWCZETA; Weronika Adamiec kl. IVa – I miejsce, Oliwia Chowanek kl. IV a – II miejsce, Julia Czuczwara kl. IVc – V miejsce, Hanna Burnecka kl. IV c – VII miejsce, Oliwia Ciepiela kl. IVa – XI miejsce. CHŁOPCY; Frieben Łukasz KL. IV a – III miejsce Jakub Kałużny kl. IV a – IV miejsce, Maciej Gancarz kl. IV c – VI miejsce Jakub Wilczyński kl. IV c – VII miejsce, Smagacz Bartłomiej kl. III a – VIII miejsce. W kategorii klas V – VI: DZIEWCZĘTA; Maja Jurkowianiec kl. Vc – I miejsce, Julia Stańczyk kl. Vc - III miejs, CHŁOPCY; Dominik Kwaśniewski kl.Va – V miejsce, Czuczwara Remigiusz kl Vc – X miejsce.
Podręczniki

Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015 w zakładce dla rodziców.

Konkurs dla uczniów klas I
Konkurs dla uczniów klas I10 czerwca 2014 r. uczniowie klas pierwszych sprawdzali swoje wiadomości i umiejętności ze znajomości liter w konkursie pt. "Zabawy z Alfabetem" zorganizowanym przez panią Ewe Gruchalską. Rozwiązywali krzyżówki, rebusy i plątaninki wykazując się dużymi umiejętnościami, a jednocześnie wspaniale się bawili. A oto wyniki:
I miejsce klasa Ia, II miejsce klasa Ic, III miejsce klasa Ib.
Dzień Patrona w bibliotece
Dzień Patrona w bibliotece19 maja 2014r. w bibliotece odbył się konkurs pt. „Twórczość Bolesława Prusa” dla klas piątych. Uczniowie wcześniej zostali zapoznani z tytułami utworów. Konkurs odbył się w dwóch częściach, w pierwszej uczniowie musieli zmierzyć się z testem. Druga część polegała na wylosowaniu pytania do noweli „Antek” i udzieleniu ustnej odpowiedzi.
Wyniki konkursu: I m –klasa Vb, II m – klasa Vc, III m – klasa Va
Składy drużyn: Va – Gabriela Beza i Patrycja Walas; Vb – Julia Szymczyk i Katarzyna Stanik; Vc - Julia Fegon i Kamil Biały.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia 2014 r. obchodziliśmy w bibliotece szkolnej Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Został ogłoszony konkurs dla klas I-III pod tytułem „ Okładka do mojej ulubionej książki” oraz konkurs literacki dla klas IV-VI. Klasy IV miały napisać baśń, a klasy V i VI list do przyjaciela, w którym opowie o książce, która wpłynęła w szczególny sposób na jego życie.
Osoby wyróżnione z klas I-III: Emil Kasprzak, Wiktoria Lenartowicz, Jakub Stopa, Marysia Nowacka, Dawid Konefał, Agnieszka Komarnicka, Dawid Rusyn, Oliwia Drewniak, Julia Migdał, Filip Sobczak.
Osoby nagrodzone z klas IV-VI: I m - Aleksandra Dorociak i Maciej Szozda, II m - Bartłomiej Kowalczyk, III m – Julia Fegon.
Dzień Patrona

19 maja 2014 r. minęła 102 rocznica śmierci Bolesława Prusa – patrona naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie klas IV-VI pod opieką pani Katarzyny Kupniewskiej przygotowali uroczystą akademię. Rozpoczął ją krótkim wystąpieniem dyrektor szkoły pan Janusz Długokęcki, który w kilku słowach przybliżył uczniom sylwetkę tego wielkiego pisarza. Następnie społeczność uczniowska miała przyjemność obejrzeć program artystyczny, na który złożyły się informacje o życiu i twórczości naszego patrona, wiersze okolicznościowe oraz scenki z nowel napisanych przez niego. W przeddzień akademii uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w projekcji filmów pt. „Antek” i „Katarynka” zrealizowanych na podstawie utworów Prusa. Cała uroczystość została zorganizowana pod hasłem : „W podzięce za serce…”
Konkursy dla uczniów klas III
Konkursy dla uczniów klas IIIW dniach 22.05 i 29.05.2014r. odbyły się zorganizowane przez Panią Ewę Gruchalską konkursy przedmiotowe klas trzecich: ORTOGRAFICZNY I MATEMATYCZNY. Uczniowie rozwiązując testy mogli sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności zdobyte na zajęciach oraz kółkach przedmiotowych.
A oto wyniki:
Konkurs ortograficzny: Im - Poprawa Wiktoria , IIm - Skalmierska Aleksandra, IIIm - Komarnicka Agnieszka.
Konkurs matematyczny:Im - Poprawa Wiktoria, IIm - Biernacka Natalia, IIIm - Kędra Katarzyna.
Koncert zespołów z Ukrainy i Niemiec
Koncert zespołów z Ukrainy i Niemiec22 maja 2014 r. gościliśmy w naszej szkole młodzież i nauczycieli szkół muzycznych ze Lwowa na Ukrainie i z Heide w Niemczech.
Przyjechali oni do Polski na zaproszenie Państwowej Szkoły Muzycznej w Namysłowie, która w tym roku obchodziła uroczystość nadania imienia Andrzeja Kurylewicza i jubileusz 40-lecia.
W ramach współpracy naszej szkoły ze szkołą muzyczną niemieccy i ukraińscy goście postanowili wystąpić w naszej szkole. Koncert odbył się w sali gimnastycznej. Uczniowie klas IV-VI mieli okazję na żywo wysłuchać znanych przebojów muzyki pop i muzyki filmowej w wykonaniu orkiestry dętej z Heide pod kierownictwem Friedricka Nielsena. Niesamowite wrażenie wywarła też na naszych uczniach wokalistka z Ukrainy, która zaśpiewała dwie pieśni. Klimat koncertu i osobowość dyrygenta sprawiły, iż orkiestra bisowała kilkakrotnie, a uczniowie nagrodzili ją gromkimi brawami.
III Szkolny Festiwal Piosenki
III Szkolny Festiwal PiosenkiJuż po raz trzeci nasza szkoła miała okazję przekonać się jak wielu jej uczniów pięknie i chętnie śpiewa. A to za sprawą III Szkolnego Festiwalu Piosenki, który odbył się 9 kwietnia 2014 r. w Namysłowskim Ośrodku Kultury. Udział w nim wzięło ok. 80 uczniów, którzy zaprezentowali na scenie przygotowane piosenki.
Jury w składzie: Barbara Kruk, Mirosław Kozyra i Ryszard Radomiński, miało trudne zadanie. Musiało wyłonić najlepszych spośród tak wielkiej liczby uczestników.
Sześciolatki w szkole
Dla uczniów
KONKURSY

HISTORIA

Certyfikaty
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2014 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

242,033 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla