Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Luty 19 2019 16:30  
 
Aktualnie online
Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 55,830
Najnowszy użytkownik: usywep
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Gazetki szkolne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca międzynarodowa
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nikolaustag, 9 grudnia 2018 roku

Dnia 9 grudnia 2018 roku w Namysłowskim Ośrodku Kultury, tradycyjnie w druga niedzielę adwentu, odbyło się przedstawienie mikołajkowo – adwentowe dla członków Towarzystwa Mniejszości Niemieckiej na Śląsku Opolskim - oddział w Namysłowie. Jak każdego roku odwiedzili nas goście z Niemiec, przewodnicząca oraz członkowie Namslauer Heimatfreude – Niemieckiego Stowarzyszenia Dawnych Mieszkańców Namysłowa, którzy obecnie mieszkają na terenie Niemiec. Uczniowie wraz z opiekunami, Beatą Bukowską i Różą Gerlach przygotowali montaż słowno – muzyczny w języku niemieckim. Piosenki adwentowe i kolędy wprowadziły nas w nastrój bożonarodzeniowy a całe przedstawienie spotkało się z ciepłym przyjęciem, nagrodzono nas gromkimi brawami. Jest to spotkanie, które wpisało się na stałe do kalendarza imprez naszej szkoły kilkanaście lat temu i jest z powodzeniem kontynuowane. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Elżbiety Wołoszyn, dzięki której Św. Mikołaj obdarował naszych aktorów paczkami.
Wycieczka do Drezna, 7 grudnia 2018r.

Dnia 7 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami byli na wycieczce w Dreźnie, w jednym z najpiękniejszych miast w Niemczech. „Florencja nad Łabą”….bo tak nazywane jest Drezno, niesamowite miasto zachwyciło nas bogatymi zbiorami sztuki a imponujące zabytki architektoniczne wywarły niesamowite wrażenie. Zwiedziliśmy stare miasto: barokowy Zwinger, Zamek Królewski, Operę Sempera, Nadworny Kościół Katolicki, pałac „Taschenbergpalais” zbudowany specjalnie dla hrabiny Cosel. Przy pomocy pani przewodnik doszukiwaliśmy się polskich akcentów w Dreźnie. A jest ich sporo jak się okazało.
Zwieńczeniem wycieczki był pobyt na jarmarku bożonarodzeniowym – jednym z najstarszych i największych w Niemczech, obowiązkowa atrakcja w czasie adwentu.
Drezno jest miastem, w którym można poczuć ducha historii, aktywnie wypocząć i dowiedzieć się czegoś więcej o zwyczajach i mentalności naszych sąsiadów a nasz pobyt w Dreźnie wiele nas nauczył. Kto nie pojechał z nami, ma czego żałować.
100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


W związku z wejściem w życie aktu prawnego ustanawiającego dzień 12 listopada 2018 r. Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę składam wszystkim członkom społeczności szkolnej życzenia godnego, pogodnego i radosnego świętowania tak wspaniałego jubileuszu w atmosferze dumy i szacunku dla starań wielu pokoleń naszych przodków.

Janusz Długokęcki – dyrektor szkoły.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, 28 września 2018r.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 28 września 2018 roku szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli najlepszą okazję nadrobić te zaległości. W tym roku w naszej szkole Pani Izabela Gacek zorganizowała w klasach czwartych konkurs, który składał się z dwóch etapów. I etap wyłonił w każdej klasie Mistrza, a następnie w II etapie stoczyli oni walkę o tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia Klas Czwartych. Zwycięzcą został uczeń klasy IVb Tomasz Kędra. II miejsce zajęła Maja Węgrzyn z klasy IVe, III miejsce: Ksawery Simlat z kl. IVa oraz Maciej Rudzki z kl. IVc.
GRATULACJE!!!

Konkurs rysunkowy OGPR

W maju 2018r. Fundacja Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza zaprosiła dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt: "OGPR na co dzień" czyli wszystko na temat,czym zajmują się ratownicy z OGPR. Uczniowie naszej szkoły przygotowali 10 prac i wszystkie brały udział w konkursie. Z początkiem nowego roku szkolnego czekała nas niespodzianka. Wśród laureatów konkursu znalazły się 3 prace uczniów naszej szkoły. Na I miejscu praca Antoniny Kalbrun z klasy Vc, III miejsce praca Magdaleny Marek z klasy Vc oraz miejsce IV wspólna praca Martyny Rabendy i Natalii Wiśniewskiej z klasy VII b. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy. Pozostali uczestnicy Hanna Majcher Ve, Maks Maryniak IVa, Magda Chrzanowska Ve, Natalia Woźniak Va, Jakub Stopa VII c, Wiktor Szołdra Vc oraz Pola Tyszkowska Va otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w konkursie plastycznym. Wszystkim serdecznie gratulujemy ;)
Podręczniki 2018/2019
Klasy I-VIII w roku szkolnym 2018/2019 otrzymają większość podręczników we wrześniu NIEODPŁATNIE (do wypożyczania w szkolnej bibliotece).
PONIŻSZE PODRĘCZNIKI LUB ĆWICZENIA UCZNIOWIE ZAKUPUJĄ WE WŁASNYM ZAKRESIE (RELIGIA W KLASACH I-VIII I JĘZYK NIEMIECKI W KLASACH I-VI)

Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019 w zakładce dla rodziców.

INFORMACJA

SEKRETARIAT SZKOŁY
od 25 czerwca do 31 sierpnia 2018 r.
czynny dla interesantów
od godz. 9:00 do godz. 13:00

w dni robocze także kontakt telefoniczny
w godzinach 8:00 - 15:00
tel. 77 410 05 74

Zaproszenie

Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy nie są bezkrytyczni wobec swoich dzieci, którzy mają pytania i wątpliwości...
Informacja dla rodziców klas trzecich
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND. Konkurs przeprowadzono 15 listopada 2017r. pod nadzorem komisji szkolnej. W konkursie uczestniczyło 6 863 uczniów z 362 szkół na terenie Polski. W województwie opolskim 226 uczniów z 14 szkół. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 17 uczniów z klas V-VII. Biorąc pod uwagę ilość startujących uczniów cieszy nas niezmiernie ogromny sukces naszych trzech uczennic.
1. Roksana Perzanowska, uczennica klasy VI b – 1 miejsce w kraju, 1 miejsce w województwie opolskim – 94,17% poprawnych odpowiedzi.
2. Julia Sobczak, uczennica klasy VII c – 27 miejsce w województwie opolskim, 414 miejsce w kraju.
3. Karolina Bajsarowicz, uczennica klasy Vb – 27 miejsce w województwie opolskim, 513 miejsce w kraju.
Roksana otrzymała od organizatora konkursu firmy ŁOWCYTALENTÓW „JERSZ” nagrodę w postaci obozu letniego podczas wakacji 2018 a wszystkie trzy uczennice zostały nagrodzone książkami i dyplomami. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom za udział w konkursie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja!

  INFORMACJA !
  DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W NAMYSŁOWIE
  OGŁASZA ZAPISY DO KLASY I W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

  DZIECI ZAMIESZKAŁYCH W OBWODZIE SZKOŁY.

  Przyjmowanie zgłoszeń dzieci z obwodu szkoły do 15.03.2018 r.
  (zgłoszenia do pobrania w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły w zakładce dla rodziców)

Projekty
AKADEMIA BYSTRZAKA

KLUCZ DO KOMPETENCJI

Dla uczniów
KONKURSY

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

3,501,674 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla