Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Maj 06 2016 01:45  
 
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 22,883
Najnowszy użytkownik: ewqee
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Gazetki szkolne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca z Niemcami
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Scenariusze
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dzień Ziemi, 22 kwietnia 2016r.

22 kwietnia w naszej szkole uczniowie klas I-III wspólnie z wychowawcami klas obchodzili Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci wykonały piękne plakaty promujące ekologię oraz ochronę środowiska na co dzień. Uczniowie zrobili także mini kanapeczki, koreczki wykonane wyłącznie z ekologicznych i zdrowych produktów. Na koniec nastąpił pokaz biżuterii wykonanej przez naszych uczniów z nakrętek, kapsli, różnych opakowań i suszonych owoców. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem, na wesoło, miło spędzili ten dzień.
Konkurs - Książki Naszych Marzeń, 21 kwietnia 2016r.

21 kwietnia rozstrzygnięty został konkurs plastyczny zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Namysłowie w ramach projektu „Książki Naszych Marzeń”.
Prace plastyczne nadsyłano w dwóch kategoriach: okładka oraz plakat reklamujący przeczytaną książkę.
W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych.
Komisja oceniła prace naszych uczniów w następujący sposób:
II miejsce - Martyna Muszyńska i Julia Pluta
WYRÓŻNIENIA: Katarzyna Kędra, Dawid Konefał.
KATEGORIA OKŁADKA:
WYRÓŻNIENIA: Karolina Walasik.
Konkurs Pięknego Czytania, 23 marca 2016 r.

23 marca 2016 roku, w bibliotece szkolnej, odbył się konkurs o tytuł: „Mistrza Pięknego Czytania” dla klas I-III. Uczniów biorących udział w konkursie obowiązywało:
- przygotowanie i piękne przeczytanie fragmentu tekstu ulubionej książki-czas czytania do 5 minut,
- zaprezentowanie własnej kreacji bohatera występującego w czytanej książce, np. wykonanie rekwizytu, wystąpienie w stroju bohatera, wykonanie rysunku, kukiełki.
Komisja oceniała:
- dykcję, intonację, modulację głosu podczas czytanego tekstu,
- technikę czytania tekstu,
- pomysłowość w prezentacji bohatera literackiego występującego w przeczytanej książce.
I miejsce: Alicja Krajewska (klasa IIIa)
II miejsce: Aleksander Szyndlarewicz (klasa Ic),
III miejsce: Michalina Golec (klasa IId).
Wyniki konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną

Z okazji Świąt Wielkanocnych w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną w języku angielskim.
Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI.
Spośród wszystkich prac zostały wybrane i nagrodzone 3 kartki:
I miejsce - Jakub Stopa (klasa IVa)
II miejsce - Oliwia Raduchowska (klasa Vb)
III miejsce - Gracjan Rogowski (klasa VIb)
Światowy Dzień Poezji, 21 marca 2016r.

21 marca 2016 roku, w bibliotece szkolnej, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego z okazji „Dnia Poezji”.
Jak co roku Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas I-III. W konkursie brało udział 28 uczniów.
Reprezentanci poszczególnych klas zaprezentowali wybrany przez siebie utwór przed komisją. Na ocenę komisji miały wpływ następujące czynniki:
• dobór repertuaru,
• interpretacja utworu,
• ogólny wyraz artystyczny.
I miejsca: Maksymilian Maryniak (klasa I A), Zuzia Malicka (klasa II B), Alicja Krajewska (klasa III A)
Osoby wyróżnione: Joasia Raduchowska, Ksawery Simlat, Kaja Majewska, Jagoda Korzeniowska, Ania Sebzda, Zuzia Kalbrun, Michał Filipek, Filip Sobczak, Lenka Pierzchawka
Finał Wojewódzki Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, 2 kwietnia 2016 r.

02.04.2016r. w Brzegu odbyły się długo oczekiwane Finały Wojewódzkie Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Finały z udziałem naszej drużyny chłopców U-12. Do rywalizacji przystąpiło w sumie 15 zespołów. Po wyjściu z naszej grupy w 1/8 finału ulegliśmy drużynie Football Academy Opole, późniejszemu zwycięzcy turnieju 3:0 Wszystkim serdecznie gratulujemy udziału w tych zawodach i dziękujemy za walkę.
Pierwszy Dzień Wiosny - 21 marca 2016 r.

21 marca 2016 r. w naszej szkole odbyły się coroczne obchody z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. W tym dniu klasy I-III wzięły udział w warsztatach plastycznych. Zadaniem każdej z klas było przygotowanie wiosennego plakatu. Uczniowie mieli szansę zaprezentować swoje dzieła na apelu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. W tym dniu zajęcia obfitowały w gry, zabawy i inne aktywności o tematyce wiosennej. Ten długo oczekiwany dzień został zwieńczony przemarszem uczniów naszej szkoły ulicami Namysłowa. Uczniowie w ten sposób chcieli powitać wiosnę i pożegnać zimę. Mamy nadzieję, że wiosna zagości już u nas na stałe, a z zimą spotkamy się dopiero za rok!
Konkurs - Planeta Energia

W styczniu 2016 r. klasa Ia i klasa If wzięły udział w konkursie „Planeta Energii” przygotowanym przez Grupę Energa. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o energii elektrycznej w tym o jej bezpiecznym i rozsądnym użytkowaniu oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw. Uczniowie tych klas wzięli udział w serii zajęć, które obfitowały w doświadczenia, dzięki czemu dzieci uczyły się tych ważnych kwestii poprzez działanie. Dla naszych uczniów była to niezapomniana przygoda!
Dzień przyjaźni polsko-węgierskiej

Pasowanie na czytelnika biblioteki, 15 marca 2016 r.

15 marca 2016 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie pt. „Kopciuszek”, przygotowane przez uczniów uczestniczących w zajęciach kółka bibliotecznego. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić podczas jej czytania. Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a następnie uczniowie klas VI ogromnym piórem dokonali pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.
Dzień Słońca, 18 marca 2016 r.

18 marca w świetlicy zorganizowany został Dzień Słońca. Tego dnia dzieci przyszyły ubrane w żółte bluzeczki, a ich głowy zdobiły własnoręcznie wykonane opaski. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się wiele o Słońcu, a także wzięły udział w pogadance na temat jego roli w życiu człowieka, zwierząt i roślin. Świetliki tworzyły słoneczka z chrupek kukurydzianych oraz bibuły, zapoznały się z wierszami o tej gorącej gwieździe, tańczyły z żółtymi balonami oraz odgadywały zagadki, za które nagrodą było coś żółtego do zjedzenia np. banan, papryka, ananas. Ten dzień dostarczył dzieciom wiele radości , a do świetlicy zaprosił wiosnę!
Ważne !
ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ 2016
Pobierz

Pomóżmy Maćkowi!
Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą - nr KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku
W formularzu PIT wpisz numer
KRS 0000037904
W rubryce Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1% podaj
28443 Capenko Maciej
Dla uczniów
KONKURSY

HISTORIA

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

663,921 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla