Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Wrzesień 18 2021 18:45  
 
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 60,443
Najnowszy użytkownik: awoxi
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Historia szkoły
Dla rodziców
ŚWIETLICA/STOŁÓWKA
Sport w Trójce
Wirtualna biblioteka
Psycholog
Samorząd Uczniowski
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Rozpoczęcie roku szkolnego
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Drodzy Rodzice i Uczniowie !
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021r. wg harmonogramu:
🔹 godz. 7.45 - uczniowie klas pierwszych spotykają się ze swoimi wychowawcami w stołówce szkolnej
🔹 godz. 8:00 - uczniowie klas I – III
🔹 godz. 9:00 - uczniowie klas IV - VIII
Wszystkich uczniów i rodziców prosimy o zachowanie wymagań sanitarnych dotyczących zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19.
Kolonie letnie Podgórzyn - informacja.
Ważny komunikat!


Informacja dotycząca wypoczynku letniego dzieci w Podgórzynie.(link poniżej)

Informacja
Kolonie letnie z KRUS
Spotkanie rodziców
KOLONIA LETNIA W PODGÓRZYNIE
Gmina Namysłów po raz kolejny organizuje letni wypoczynek dla dzieci.W wypoczynku mogą wziąć udział uczniowie ze szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Namysłów.
Kolonia zostanie zorganizowana w miejscowości Podgórzyn w ośrodku „Karolinka”, w następujących terminach:

I turnus od 28.06.2021 do 05.07.2021 r.
II turnus od 06.07.2021 do 13.07.2021 r
III turnus od 14.07.2021 do 21.07.2021 r.
IV turnus od 22.07.2021 do 29.07.2021 r.
Koszt kolonii letniej wynosi 700 zł, jednak w zależności od sytuacji rodzinnej mogą Państwo liczyć na całkowite lub częściowe zwolnienie z odpłatności.

Z całkowitej odpłatności mogą być zwolnione dzieci:

- będące półsierotami lub sierotami całkowitymi,
- objęte pieczą zastępczą,
- pochodzące z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym lub narkotykowym,
- czwarte lub kolejne dziecko z rodziny biorące udział w kolonii (pierwsze dziecko-100%, drugie dziecko- 75%, trzecie dziecko- 50%, czwarte dziecko- 0%).

Z odpłatności w wysokości 75% podstawowej kwoty kolonii mogą skorzystać uczniowie pobierający stypendium szkolne o charakterze socjalnym oraz drugie dziecko z rodziny biorącego udział w kolonii (pierwsze dziecko- 100%, drugie dziecko- 75%). W przypadku trzeciego dziecka biorącego udział w kolonii pobiera się opłatę w wysokości 50% podstawowej kwoty kolonii.

Opłatę za kolonię należy uiścić najpóźniej na 4 dni przed rozpoczęciem turnusu.

W celu zapisania dziecka na kolonię, prosimy o kontakt zainteresowane osoby z pracownikiem Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Namysłowie- Kamilą Rubik- pod nr tel.: 774190390 w godzinach pracy tut. Urzędu.

Na zgłoszenia uczestników czekamy do 28 maja 2021 r.
Uwaga: decyduje kolejność zgłoszeń !!!
Powrót do szkoły
Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki informuję, że od 17 maja 2021 r. uczniowie klas IV-VIII przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym. A od 31 maja br. wszyscy uczniowie uczą się już stacjonarnie w szkołach.
Nauka hybrydowa polega na tym, że wybrane klasy uczestniczą w zajęciach lekcyjnych na terenie szkoły, a pozostałe biorą udział w lekcjach zdalnie (jak do tej pory). Zarówno w szkole, jak i w domu, zajęcia odbywają się zgodnie z planem zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

HARMONOGRAM NAUCZANIA HYBRYDOWEGO

Nauka stacjonarna w dniach: 17,18,19 maja br:
kl.IVa, kl.IVc, kl.Va, kl.VIb, kl.VIc, kl.VIe, kl.VIf, kl.VIId, kl.VIIIa, kl.VIIIb
Pozostałe klasy w tych dniach uczą się zdalnie.

Nauka stacjonarna w dniach: 20,21,24 maja br:
kl.IVb, kl.Vb, kl.VIa, kl.VId, kl.VIIa, kl.VIIb, kl.VIIc, kl.VIIe, kl.VIIIa, kl.VIIIb.
Pozostałe klasy uczą się zdalnie.
Drodzy Uczniowie!
WRACAMY DO SZKOŁY PO OKRESIE PANDEMII I NAUCZANIA ZDALNEGO!!!

Drogi Uczniu!!!

1. Nie bój się, że możesz mieć trudności po powrocie do szkoły. Przez rok mogło zajść wiele zmian u Twoich kolegów i nauczycieli – będziesz potrzebował czasu, aby się do nich przyzwyczaić. Pierwszy dzień pobytu w szkole będzie dniem bez podręczników i zeszytów. Będziesz miał czas,aby porozmawiać z nauczycielami, wychowawcą oraz z koleżankami i kolegami, wymienisz się doświadczeniami i uwagami z czasu zdalnego nauczania, będziesz uczestniczył w zabawach oraz warsztatach integrujących klasę.
2. Zaplanuj swój dzień i staraj się realizować swój plan. Takie podejście da Ci poczucie kontroli, spełnienia i osiągnięcia sukcesu.
3. Możesz mieć zaległości, dlatego też będziesz utrwalał wiedzę i umiejętności, które już posiadasz. Niewątpliwie przydadzą Ci się w tym zdobyte w czasie zdalnego nauczania umiejętności korzystania z TIK. Wymagania stawiane przed Tobą przez nauczycieli będą adekwatne do Twoich możliwości. Braki, podobnie jak inni, będziesz nadrabiał od następnego roku szkolnego, uczestnicząc w dodatkowych zajęciach edukacyjnych zorganizowanych na terenie szkoły. Czas powrotu do szkoły będzie okresem bez pisemnych sprawdzianów, testów, kartkówek i odpytywania. Twoje umiejętności i wiedza zostaną ocenione w trakcie aktywności na zajęciach. Twoje zeszyty przedmiotowe nie będą oceniane za czas nauczania zdalnego.
4. Czeka Cię nauka połączona z zabawą. Nauczyciele zadbają o to, aby na lekcjach było ciekawie – będą m. in. zabawy dydaktyczne, ćwiczenia relaksacyjne, praca grupowa, warsztaty edukacyjne, a także nauka w terenie na świeżym powietrzu.
5. Mów zaufanemu dorosłemu o swoich ewentualnych niepokojach i wątpliwościach związanych z powrotem do szkoły. Rodzice i nauczyciele są po to, aby Cię zrozumieć i Ci pomóc.
6. Staraj się zrozumieć i akceptować innych. Część koleżanek i kolegów może mieć problemy związane z powrotem do szkoły, być może mają inne od Ciebie opinie o obecnej sytuacji, może nawet bardzo zmienili się podczas pandemii i zdalnego nauczania. Każdy ma prawo być sobą i być pozytywnie przyjęty w grupie. Ty także masz prawo być sobą i oczekiwać akceptacji i zrozumienia od innych.
7. Pamiętaj o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego: dezynfekcji rąk po przyjściu do szkoły, częstym myciu rąk w trakcie pobytu w szkole, noszeniu maseczki w zamkniętych wspólnych przestrzeniach (toaletach, korytarzach, autobusie szkolnym), zachowaniu dystansu społecznego w kontaktach z innymi, korzystania z własnych przyborów szkolnych i niepożyczania ich innym, wychodzenia na świeże powietrze na przerwach.
Powodzenia!!!
Drodzy Rodzice!
WRACAMY DO SZKOŁY PO OKRESIE PANDEMII I NAUCZANIA ZDALNEGO!!!

Rodzicu!!!

1. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem o jego ewentualnych niepokojach i wątpliwościach związanych z powrotem do szkoły. Słuchaj i okazuj zrozumienie, nawet jeśli problemy dziecka wydają Ci się błahe. Akceptuj trudne myśli i emocje, zapewnij o wsparciu, zapytaj swoje dziecko, jak możesz mu pomóc. Pokaż sposoby radzenia sobie z lękiem.
2. Bądź stanowczy, ale wyrozumiały. Jeśli dziecko ma problem z wyjściem do szkoły, pamiętaj, że ono nie robi tego, by Cię celowo zdenerwować. Pomóż dziecku nie skupiać się na negatywach, pokazuj także pozytywy powrotu do szkoły. Możecie razem stworzyć listę przyjemności, które czekają na niego w szkole.
3. Dopilnuj, aby Twoje dziecko konsekwentnie realizowało plan dnia, wywiązywało się z obowiązków domowych oraz szkolnych; aby aktywnie uczestniczyło w lekcjach z domu w czasie hybrydowego nauczania – zgodnie z ustalonym harmonogramem.
4. Graj z nauczycielami do jednej bramki (im też jest ciężko). Razem zbudujecie atmosferę wsparcia. W sytuacjach trudnych poproś o pomoc wychowawcę, nauczyciela uczącego Twoje dziecko. Swoją postawą wobec nauczycieli i powrotu do szkoły modelujesz zachowanie dziecka.
5. Zgłoś się do specjalisty (np. psychologa, pedagoga), jeśli silne objawy kryzysu u dziecka utrzymują się ponad miesiąc. Zaniepokoić powinny Cię w szczególności: niski nastrój dziecka, brak odczuwania radości, utrata pasji i zainteresowań, silna drażliwość, mocne wahania nastroju, zaburzenia snu i apetytu.
Op@lskie dla podstawówek
Rekrutacja do klasy pierwszej (dzieci z obwodu szkoły).
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr3 im. Bolesława Prusa w Namysłowie ogłasza zapisy do klasy I w roku szkolnym 2021/2022. Przyjmowanie zgłoszeń dzieci z obwodu szkoły rozpoczynamy od 3 lutego 2021 r. do 19 lutego 2021 r. Kartę zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej można pobrać w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły.
Poniżej przypominamy Państwu granice obwodu Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Prusa w Namysłowie.
OBWÓD SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3W NAMYSŁOWIE
Akacjowa, 1 Maja, Adama Mickiewicza, Bohaterów Warszawy od nr 7, Cicha, Stefana Drzewieckiego, Fabryczna, Jaśminowa, Józefa Piłsudskiego, Kalinowa, Kombatantów, Konwalii, Kresowa, Kwiatowa, Letnia, Lwowska, Łączańska, Łąkowa, Makowa, Malinowa, Na Skarpie, Nad Widawą, Orląt Lwowskich, Pamięci Sybiraków, Partyzantów, Plac Powstańców Śląskich, Plac Wolności nr 1,3,5, Polna, Stanisława Sworowskiego ,Józefa Rabiegi, Radosna, Różana, Skwer Kazimierza Wielkiego, Słonecznikowa, Spokojna, Tulipanowa, Wesoła, Wileńska, Wiosenna, Władysława Sikorskiego, Wrzosowa, Wschodnia, Zielona, Zimowa.Sołectwo: Łączany

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Dyrektor Szkoły Wojciech Kupniewski

Karta zgłoszenia do pobrania
Komunikat dla uczniów klas I - III
Szanowni Rodzice , Drodzy Uczniowie

Od 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas I - III wracają do nauczania stacjonarnego i realizują zajęcia zgodnie z dotychczasowym planem lekcji. W związku z tym nasza szkoła została dostosowana do wytycznych sanitarnych MEiN, MZ i GIS . Każda klasa ma oddzielną salę. Wszystkich uczniów i pracowników szkoły obowiązują dotychczasowe procedury bezpieczeństwa w celu zapobiegania i przeciwdziałania COVID - 19 ( maseczki, dystans społeczny , dezynfekcja). Uczniowie klas starszych w dalszym ciągu realizują nauczanie zdalne.

Z wyrazami szacunku
Wojciech Kupniewski, Dyrektor Szkoły
Projekty
AKADEMIA BYSTRZAKA

KLUCZ DO KOMPETENCJI

Dla uczniów
KONKURSY

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

5,759,487 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla