Lipiec 04 2015 22:42

Współpraca z Niemcami
Scenariusze

Dzień Mamy i Taty

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla niego rodzice to najważniejsze osoby w życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Dlatego też w świetlicy szkolnej nauczycielki pomogły dzieciom wyrazić miłość do osób najbliższych ich sercu organizując Dzień Matki i Ojca.
Z tej właśnie okazji 18 czerwca 2015 roku odbyło się przedstawienie. Sala świetlicowa stała się sceną, na której wychowankowie w pięknych strojach zaprezentowali program artystyczny. Były wiersze, zagadki, piosenki, życzenia dla kochanych rodziców. Podczas wręczania upominków całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno – muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.
PODRĘCZNIKI

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016 w zakładce dla rodziców.

„Trójka” w BIEGU NAMYSŁOWIAN

Jak co roku każdy z uczestników miał do pokonania określony dystans w zależności od kategorii wiekowej. Nasza liczna reprezentacja (68 uczniów) przez całą imprezę była bardzo widoczna, co znalazło swoje odzwierciedlenie również w wynikach końcowych oraz na podium zawodów:
I miejsce: Julia Gala (kategoria klas I-II, dziewczęta),
I miejsce: Mateusz Gala (kategoria klas I-II chłopców),

V miejsce: Julia Sobczak (kategoria klas III-IV dziewcząt),
I miejsce: Capenko Maciej (kategoria klas III-IV chłopców),
III miejsce: Smagacz Bartłomiej,
IV miejsce: Igor Makarow,
V miejsce: Wiktor Makarow,
I miejsce: Jurkowianiec Maja (kategoria klas V-VI dziewcząt),
II miejsce: Chowanek Oliwia,
IV miejsce Stańczyk Julia,
V miejsce: Łamacz Julia,
VI miejsce: Burnecka Hanna IV miejsce: Wojciaczyk Michał (kategoria klas V-VI chłopców),
VIII miejsce: Tomaszewski Kordian,
VI miejsce Kałużny Jakub,
IX miejsce: Biały Kamil.
Wszystkim biorącym udział dziękujemy i gratulujemy.

Informacja MEN

18 czerwca 2015 r.
Opole, 16 czerwca 2015 r.
W trosce o najwyższą jakość edukacji czyli....
konferencja podsumowująca udział uczniów naszej szkoły w projekcie FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI I TECHNIKI.

Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły biorącym udział z przygodą w „Fascynującym Świecie” składam serdeczne podziękowania. Dziękuję również wszystkim rodzicom, którzy aktywnie wspierali nasze uczestnictwo w realizowanym projekcie.
J. Długokęcki
Kluczbork, 15 czerwca 2015 r.
Od innych placówek też można się wiele nauczyć
Na zaproszenie Starosty Kluczborskiego oraz współpracującego z namysłowskimi placówkami oświatowymi Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku wziąłem udział w konferencji podsumowującej realizację pilotażowego projektu KOMPLEKSOWE WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI POWIATU KLUCZBORSKIEGO. Konferencja odbywała się w hotelu Sommer Residence w Kuniowie i była doskonałą okazją do zapoznania się z wieloma ciekawymi rozwiązaniami i pomysłami, a dodatkowo okazała się też nieocenionym forum wymiany doświadczeń z biorącymi udział w tym spotkaniu nauczycielami, dyrektorami innych placówek oraz przedstawicielami wielu samorządów gminnych z powiatów kluczborskiego i oleskiego.
J. Długokęcki

Namysłów, 12 czerwca 2015 r.
„Z Orfeuszem przez pola Elizejskie” to konkurs organizowany przez Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie. Konkurs ma na celu popularyzację kultury antycznej wśród dzieci i młodzieży. W tegorocznej edycji konkursu nasze uczennice: Oliwia Bużowicz, Kinga Maluśka, Martyna Matuszek i Patricia Szopa zajęły drugie miejsce. Nad przygotowaniem uczennic oraz ich udziałem w tej imprezie opieką sprawowała pani Katarzyna Kupniewska.
Namysłów, 11 czerwca 2015 r.
Wędkarze z „Trójki” bezkonkurencyjni w Gminnym Turnieju Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Wędkarstwie Spławikowym. Szkołę reprezentowali: Dawid Sieradzki, Kamil Biały, Szymon Sobków oraz Mateusz Oleśków. Opiekę nad uczniami w dniu zawodów sprawowali nauczyciele; Kinga Marynaik i Artur Musiał dziękujemy!
Namysłów, 10 czerwca 2015 r.

Nasi najmłodsi też potrafią!
Gratulacje dla uczennic klas pierwszych Zuzanny Chirowskiej oraz Hanny Majcher za zajęcie czołowych lokat (2 i 3 miejsce) w Konkursie Plastycznym „Pierwszy dzień w szkole? Więc opowiem Ci o bezpieczeństwie” organizowanym przez Komendę Powiatową Policji Namysłowie. Cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora wręczyli laureatom w obecności dyrektora szkoły pani aspirant Katarzyna Ulbrych (rzecznik KPP) oraz dzielnicowy, aspirant Tomasz Skawiński. Dziękujemy!
Opole, 9 czerwca 2015 r.
PIĘĆ BRĄZOWYCH MEDALI DZIEWIĘCIOOSOBOWEJ EKIPY
W INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTAWACH WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO
SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W LEKKIEJ ATLETYCE:

Skok wzwyż dziewcząt – Sylwia Banaś,
Skok wzwyż chłopców – Remigiusz Czuczwara,
Bieg na 600 m – Maja Jurkowianiec,
Bieg sztafetowy dziewcząt 4 x 100 m – Weronika Adamiec, Julia Czuczwara, Maja Jurkowianiec, Martyna Mrkowska,
Bieg sztafetowy chłopców 4 x 100 m – Przemysław Adamczyk, Remigiusz Czuczwara, Kordian Tomaszewski, Michał Wojciaczyk)
Gratulacje i podziękowania dla uczniów reprezentujących szkołę, a także ich trenerów, nauczycieli; Kingi Maryniak i Bożeny Wolak oraz Artura Musiała i Jarosława Urbańskiego.
Sześciolatki w szkole