Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Listopad 29 2015 15:01  
 
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 18,885
Najnowszy użytkownik: Leoneltex
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Gazetki szkolne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca z Niemcami
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Scenariusze
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Pasowanie na Świetlika, 20 listopada 2015r.
20 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na „Świetlika”. W tym dniu najmłodsze dzieci w naszej szkole wzięły udział w różnorodnych zabawach i zadaniach. Dodatkowym wyzwaniem dla pierwszoklasistów były do przejścia trzy próby: próba smaku –rozpoznanie smaku owoców i warzyw z zasłoniętymi oczami; próba dotyku – odgadnięcie, jaki przedmiot znajduje się w worku oraz próba mowy – wypowiedzenie łamańca językowego. Następnie uczniowie złożyli honorowe Ślubowanie, a także otrzymali pamiątkowe medale oraz słodki upominek.
Świetliki! Życzymy Wam, aby czas spędzony w świetlicy obfitował w wiele radosnych chwil oraz w niekończące się pokłady ciekawych zajęć rozwijających Wasze zainteresowania!
Apel z okazji Święta Niepodległości, 12 listopada 2015r.
Dnia 12 listopada 2015 r. w naszej szkole miał miejsce uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu. Akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowali uczniowie klas piątych pod kierunkiem wychowawców, pani Grażyny Gadowskiej, pani Katarzyny Kupniewskiej oraz pana Zbigniewa Sucheckiego.
Apel wprowadził widzów w atmosferę poprzedzającą dzień 11 listopada 1918 r. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość Polaków. Akademię uatrakcyjniła bardzo ciekawa prezentacja multimedialna, występ chóru oraz solistki – uczennicy klasy V a Wiktorii Balcerzak.
PARYŻ, 13 listopada 2015r.

Francjo! Jesteśmy z Tobą!

Brzeg, 12 listopada 2015 r.
Młodzi piłkarze i piłkarki, którzy reprezentowali „Trójkę” w tegorocznych zawodach na różnych szczeblach rozgrywek mieli sposobność podglądania nieco starszych kolegów w trakcie towarzyskiego meczu Reprezentacji Polski i Serbii drużyn U-18 jaki odbył się w Brzegu. Możliwość obejrzenia międzypaństwowego spotkania, zorganizowanego z całym piłkarskim ceremoniałem, była dla naszych uczniów nagrodą za ich dotychczasowe sukcesy osiągane na szkolnych boiskach w rywalizacji z rówieśnikami. Ponieważ gospodarze spotkania okazali się wyjątkowo mało gościnni, nasi uczniowie, jak również dwa tysiące pozostałych widzów, mieli niepowtarzalną okazję cieszyć się aż z pięciu goli strzelonych serbskiej młodzieżówce. Mamy nadzieję, że już niebawem oglądani na brzeskiej murawie następcy Lewandowskiego, Glika i Krychowiaka będą godnie reprezentowali nasze barwy w seniorskiej piłce.
Turniej z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku
Rozpoczęła się gra o Finał na Stadionie Narodowym w XVI edycji największego turnieju piłki nożnej w Polsce. Tegoroczna edycja Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku przyciągnęła aż 320 tysięcy dzieci z całego kraju, którzy w kilku kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt. Wszyscy rywalizują o miano najlepszej drużyny piłkarskiej w sezonie 2015/16. Tradycyjnie nie zabrakło na starcie reprezentantów naszej szkoły w kategorii U-10 i U-12. Młodsi adepci piłki w finałach powiatowych zajęli III miejsce, natomiast starsza grupa nie miała sobie równych dlatego oni będą reprezentować nasz Powiat na zawodach wojewódzkich wiosną 2016 roku ze sporymi szansami na wysokie miejsce, bowiem mamy w naszym składzie bardzo dobrych zawodników.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
KONKURS NA JESIENNEGO JEŻA
Samorząd Uczniowski ogłosił, wśród uczniów klas drugich i trzecich naszej szkoły, konkurs na jesiennego jeża. Napłynęło 66 prac plastycznych. Pomysły były przeróżne. Były jeże z masy solnej, z makaronu, ekojeże, jeże z owoców, z kwiatów, z płatków nagietka.
Jeże na mchu, w koszyczkach, na liściach. Jeże duże małe, malutkie i malusieńkie. Wszystkie były wspaniałe. Bardzo trudno było nam nagrodzić te najładniejsze, wszystkie się podobały. Po trudnej debacie zapadły decyzje. Bezkonkurencyjny był jeż z kolcami z ziaren kawy – brawo dla rodziców za pomoc i cierpliwość. Jeż obsypany płatkami nagietka również został wyróżniony, w następnej kolejności uwagę jurorów zaskarbił sobie jeż z makaronowymi kolcami, rodzina jeży, oraz jeż zrobiony z plastikowej butelki – ekojeż.
Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim za udział w konkursie. Ten konkurs udowodnił jak wielką fantazję, wyobraźnię i talent posiadają uczniowie SP 3 w Namysłowie (oraz ich rodzice).
Jesteście wspaniali i liczymy na Was w kolejnych konkursach.
Urodziny Kubusia Puchatka - 15 października 2015r.
Dnia 15 października 2015 roku uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą zostali zaproszeni na uroczyste przyjęcie urodzinowe Kubusia Puchatka do Biblioteki Publicznej. Dzieci zgodnie z tradycją przyniosły samodzielnie wykonane laurki i złożyli solenizantowi życzenia. Odśpiewały Kubusiowi 100 lat, a dostojny jubilat zaprosił wszystkich na tort oraz małe „co nieco’’. Świętowaniu urodzin towarzyszyły zabawy, zgadywanki, tańce oraz śpiew. W podziękowaniu Puchatek obdarował dzieci pięknymi balonikami w kształcie misia oraz pamiątkowymi dyplomikami. Goście serdecznie podziękowali pani dyrektor Teresie Hruby oraz pracownikom placówki za zaproszenie i wspaniałe atrakcje. Dzieci dostały karty czytelnika i od tej pory będą korzystać z literatury Biblioteki Publicznej. Mali czytelnicy opuścili przyjęcie w wyśmienitych humorach mając w pamięci radosny nastrój tego dnia.
Finał Powiatowy Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt - 29 pażdziernika 2015r.
Nasze piłkarki nożne zostały Mistrzyniami Powiatu w Halowej Piłce Nożnej. Po wygranych eliminacjach gminnych przyszła kolej na rozgrywki powiatowe, w których nie byliśmy zbyt gościnni, ale bowiem po remisie 1:1 z drużyną SP. Dąbrowa Namysłowska, oraz wygranym wysoko 5:0 meczu z SP. Bukowie odnieśliśmy kolejne zwycięstwo, które daje nam awans do rozgrywek półfinałowych województwa ! Dodatkowo w klasyfikacji najlepszego strzelca, statuetkę otrzymała Martyna Markowska zdobywając 4 bramki. Opiekunem zwycięskiej drużyny jest Pani Bożena Wolak.
Gratulujemy !

Finał Powiatowy w Dwa Ognie - 29 pażdziernika 2015r.
Nasza szkoła wspaniałe spisała się w eliminacjach powiatowych w Dwa Ognie. W rozgrywkach wystartowały dwie szkoły, nasza i Szkoła Podstawowa nr 4. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce natomiast chłopcy wygrali zdecydowanie w stosunku 30:20. Zatem jedziemy na Półfinał Wojewódzki do Kędzierzyn-Koźla.
„Sprzątania Świata–Polska” pod hasłem „Wyprawa–poprawa” - 1 pażdziernika 2015r..
Uczniowie klasy V a i V c wraz z wychowawcami posprzątali teren leśny należący do leśnictwa Gola. Razem z pracownikiem Nadleśnictwa Namysłów panią Małgorzatą Lizurej przeszli trasę ścieżki przyrodniczo – leśnej „Szarlotka”, złożonej z 6 przystanków poruszających tematy dotyczące pracy leśnika i jego roli w ochronie przyrody. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się o ekosystemach wodnych, zagadnieniach związanych z gospodarką łowiecką, a także o tzw. drzewach ekologicznych.
Dzikie wysypiska - 28 września 2015r.
XXII akcja „Sprzątania Świata – Polska” odbywa się pod hasłem „ Wyprawa – poprawa”. W ramach tegorocznej akcji, czwartoklasiści podczas wyprawy do lasku łączańskiego znaleźli w jego pobliżu, niestety, aż trzy „dzikie wysypiska” odpadów.
Sześciolatki w szkole
Dla uczniów
KONKURSY

HISTORIA

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

528,073 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla