Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Grudzień 06 2016 03:47  
 
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 29,312
Najnowszy użytkownik: JamesEpimb
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Gazetki szkolne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca międzynarodowa
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Scenariusze
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Halowa Olimpiada LDK!, Spała 26 listopada 2016r.

Uczennice naszej szkoły Nikola Grzywna i Aleksandra Niezgoda dnia 26.11.2016r. brały udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Lekkoatletyka dla każdego! - Spała 2016". Dziewczęta skakały wzwyż. Nikola osiągnęła wynik 140 cm i tym wynikiem zdobyła III miejsce.
GRATULUJEMY!!!

Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców, Świerczów 14 listopada 2016 r.

Zwycięska drużyna:
Banaś Marcin, Cichecki Tymoteusz, Kowalski Dominik, Gorzeja Gracjan, Grzywna Konrad, Łabęcki Samuel, Makarow Igor, Makarow Wiktor, Matuszek Jakub, Smagacz Bartłomiej, Smolarczyk Kacper.
GRATULUJEMY!
Dzień Postaci z Bajek, 4 listopada 2016 r.

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.
Dnia 4 XI 2016r. szkolna biblioteka zamieniła się w bajkową krainę. Aby uczcić ten dzień zorganizowano bajkowe spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie klas pierwszych. Spotkanie rozpoczęto od wspólnego wysłuchania książki pt: „ W krainie bajek”. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były zgadywanki bajkowe. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.
Wojewódzkie mistrzostwa w sztafetowych biegach przełajowych, 11 października 2016 r.

Tak wygląda bilet na Mistrzostwa Polski


GRATULUJEMY!!!
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, 29 września 2016 r.

Obchodzony 29 września Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do biblioteki szkolnej. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas I-III, którzy przyszli, aby posłuchać głośnego czytania, poczytać i podyskutować o książkach. Na początku spotkania dzieci zapoznały się z nowościami wydawniczymi w bibliotece. Nowe książki wzbudziły duże zainteresowanie i niebywałe emocje. Wśród gwaru słychać było słowa zachwytu i uznania "o jaka ta jest super’. Dzieci doceniły to, że nowe książki są pięknie ilustrowane, często zawierają dodatki w postaci płyt CD czy naklejek. Do głośnego odczytania w klasach pierwszych wybrany został utwór Barbary Gawryluk pt. "Dżok, legenda o psiej wierności". Dzieci słuchały w skupieniu i z uwagą dając się ponieść dziecięcej wyobraźni. Natomiast dla uczniów klas II oraz III została wybrana książka pt.”Co to znaczy…” Grzegorza Kasdepke. Książka „Co to znaczy…” opatrzona jest podtytułem: „czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń”. Króciutkie i zabawne opowiadania, które składają się na tę książkę.
Zespół taneczny na Olimpiadzie Seniorów, 17 września 2016 r.

Zespół Taneczny z Naszej Szkoły został zaproszony na Drugą Olimpiadę Sportową Seniorów – Namysłów 2016r. Tancerki wystąpiły jako Zespół Mażoretkowy i uczestniczyły w otwarciu Imprezy. Wraz z Zespołem ze Szkoły Muzycznej Zespól Taneczny otwierał korowód Sportowców- Seniorów pod hasłem: „ Lubimy ruch, bo młody w nas duch”. Nasz Zespół dopisał i Tancerki przygotowały się wspaniale! Pomimo, że nie odbywały się jeszcze zajęcia taneczne dziewczyny po lekcjach były na próbach i przygotowały się do występu. Cieszy również fakt, że absolwentki zespołu: Aleksandra Dorociak i Julia Czuczwara dołączyły do zespołu. ‘Seniorzy” podziękowali nam za uatrakcyjnienie imprezy słodkim poczęstunkiem w formie - cukierków i lodów. Dziękujemy, było nam miło!
Międzynarodowy Dzień Kropki, 15 września 2016 r.

Dnia 15 września 2016 r. uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia tego święta rozpoczęła się od bestsellerowej książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki imieniem Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Uczniowie naszej szkoły wzorowo przygotowali się do celebrowania tego dnia, każde z dzieci postarało się o to, aby w jego ubiorze pojawiły się kropki. Po obejrzeniu i omówieniu historii Vashti, uczniowie z zapałem przystąpili do wykonywania zadań i ćwiczeń, których głównymi bohaterami były kropki. Dzień obfitował w ciekawe zabawy, a wykonywane przez dzieci prace plastyczne były kwintesencją ich kreatywności. Uczniowie z pewnością będą długo wspominać ten wyjątkowy dzień, a my Państwa serdecznie zapraszamy do zapoznania się z historią Vashti
Sprzątanie świata, 16 września 2016 r.

Sprzątanie świata – Polska 2016
16 września 2016r.
Dołącz do nas!
23. edycja akcji Sprzątanie świata - Polska przebiega pod hasłem
„Podaj dalej... drugie życie odpadów"
Sprzątanie Świata – Polska” – to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Podaj dalej … drugie życie odpadów”. Jej głównym przesłaniem było promowanie efektywnej segregacji odpadów podczas codziennych czynności. Dlatego postanowiliśmy dać drugie życie przedmiotom, nie wyrzucać ich pochopnie do kosza. Podczas edukacyjno-plastycznych zajęć warsztatowych uczniowie klas IV-VI wykonali z odpadów wiele ciekawych prac.
Tego samego dnia (16.09.2016 r.) nasi uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy szkoły. Zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyliśmy do posprzątania wyznaczonych terenów (teren wokół szkoły i garaży przy ulicy Łączańskiej, Cmentarz Żydowski, lasek przy drodze do Łączan, park „Małpi gaj”). Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy były zadawalające.
Wszyscy uczestnicy akcji wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w zebrane śmieci.
Podręczniki

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017 w zakładce dla rodziców.

PODZIĘKOWANIE

Wycieczka do Torunia

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić miasto, w którym urodził się ten, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. To oczywiście Toruń. Uczniowie zwiedzili Młyn Nowoczesności i Wiedzy, przeszli uliczkami miasta poznając jego historię i najważniejsze zabytki. W Pracowni Mistrza Bogumiła upiekli własny piernik-przecież gród ten słynie również z tych smakołyków. Na koniec zaopatrzyli się w całą masę pamiątek, zwłaszcza mieczy, dzięki którym wyprawa na pola Grunwaldu nie byłaby już straszna nikomu...
Projekty
AKADEMIA BYSTRZAKA

KLUCZ DO KOMPETENCJI

Dla uczniów
KONKURSY

HISTORIA

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

861,919 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla