Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Kwiecień 26 2015 03:12  
 
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 13,912
Najnowszy użytkownik: MichealGak
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Gazetki szkolne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca z Niemcami
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Scenariusze
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Finał Wojewódzki Turnieju " Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku


Stadion sportowy w Brzegu był areną XV Finałów Wojewódzkich największego piłkarskiego turnieju piłki nożnej "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku. Udział w rozgrywkach zaliczyły również nasze dwie drużyny, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych U-10 Chłopcy, oraz U-12 Dziewczęta. Nasi młodzi piłkarze w dwóch meczach grupowych zaliczyli jedną porażkę i remis, co nie pozwoliło im wyjść z grupy. Natomiast nasze dziewczęta spisały się znacznie lepiej, udało im się wyjść z grupy. Dopiero odpadły z 1/8 finałów, co można uznać za spory sukces, wszak to były finały wojewódzkie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, oraz okolicznościowe prezenty od firmy Tymbark.
Spotkanie z Wiesławem Drobikiem w bibliotece


31 marca 2015 r. uczniowie klas: I a, I c uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Wiesławem Drabikiem w Bibliotece Publicznej w Namysłowie. Młodzi czytelnicy mieli okazję wypytać o warsztat i stronę techniczną tworzenia śmiesznych historyjek dla dzieci. Autor przytaczał zabawne anegdoty, czytał fragmenty tekstów, pokazywał jak przygotowuje się książeczki do druku oraz zadawał pytania dotyczące znajomości bajek. Dzieci, którym udało się udzielić odpowiedzi na największą ilość pytań wyróżnione zostały drobnymi upominkami oraz kolorowymi książkami.
Po zakończeniu prezentacji młodzi czytelnicy mieli okazję zakupić książeczki oraz uzyskać specjalną dedykację z autografem.
Spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim


19 marca 2015 r. uczniowie klas: I a, I c , II b zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Namysłowie na spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim - autorem książek i programów telewizyjnych dla dzieci. Uczestnicy spotkania poznali Kulfona, kota Budzika, Potwora Bezkajku i Szefuńcia, uczestniczyli w zabawach słownych odgrywając dowcipne scenki, wysłuchali fragmentów książki i zasypali gościa niezliczoną ilością pytań. Pan Andrzej Grabowski poprzez bardzo dobry kontakt z najmłodszymi potrafił zaabsorbować ich uwagę i wciągnąć do wspólnej zabawy.
DZIEŃ MISYJNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3
Dnia 17 marca 2015 r. odbył się w szkole Dzień Misyjny pod hasłem: „ Budujemy cywilizację miłości”. Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole księdza Stanisława Jagodzińskiego – misjonarza z Afryki i siostrę Filipę - misjonarkę z Syberii . Klasy V-VI uczestniczyły w spotkaniu z księdzem misjonarzem i siostrą misjonarką. Młodsze klasy oglądały przedstawienie o misjach pt. „ Wielki skarb”. Odbyły się też pokazy strojów mieszkańców różnych kontynentów. Najciekawsze stroje nagrodzono . Wszystkie klasy brały udział w warsztatach misyjnych , gdzie powstawały piękne prace np. pióropusze . Można było obejrzeć piękną wystawę misyjną, którą ubogacały prace dzieci - makiety o misjach oraz eksponaty przywiezione z Afryki . Dzień ten przyniósł wiele radości . Dzieci zapragnęły budować więź z mieszkańcami naszej kuli ziemskiej.
Zdjęcia ukażą się wkrótce.
Światowy Dzień Poezji w Bibliotece


20 marca 2015 roku w bibliotece szkolnej, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego z okazji : „Dnia Poezji”. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas I-III. W konkursie udział wzięło 25 osób.
Celem Konkursu było:
• promowanie poezji i recytacji wśród uczniów,
• popularyzacja szeroko rozumianej kultury słowa,
• uwrażliwienie na piękno poezji,
• obycie z występami przed publicznością.
Reprezentanci poszczególnych klas zaprezentowali wybrany przez siebie utwór przed jury. Mile widziane były rekwizyty i kostium. Na ocenę Jury miały wpływ następujące czynniki:
• dobór repertuaru,
• interpretacja utworu,
• ogólny wyraz artystyczny.
Świetliki w Bibliotece Publicznej w Namysłowie


W środę, 25 marca 2015r., w ramach świetlicowego cyklu tygodniowego „Książka moim przyjacielem!”, uczniowie świetlicy szkolnej odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Namysłowie. Pani Maria Tomasik przeprowadziła lekcję biblioteczną, podczas której dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego, Wypożyczalni i Czytelni dla Dorosłych, a także Czytelni Internetowej. Uczniowie przeglądali różnorodne książki, zadawali ciekawe pytania, wykazali ogromne zainteresowanie i chęć częstego odwiedzania Biblioteki.
W trakcie spotkania, dzieci wzięły także udział w dorocznej, ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem” (Get Online Week). Warto dodać, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski objął ją honorowym patronatem.
Uczniowie bez wahania przyznali, że wizyta w Bibliotece Publicznej była bardzo udana.
Dzień Przyjaźń Polsko - WęgierskiejZ OKAZJI DNIA PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ
Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich węgierskich przyjaciół Polski
w imieniu całej „TRÓJKOWEJ” społeczności
składa
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Bolesława Prusa w Namysłowie

Zajęcia na Uniwersytecie Opolskim

W ramach projektu "Fascynujący Świat Nauki i Technologii" uczniowie klas Vb i Vc mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w zajęciach na Uniwersytecie Opolskim. Ale zacznijmy od początku... Najpierw przywitały nas maskotki uczelni - Sowa i Orzeł. To one wskazywały nam drogę i cierpliwie pozowały do zdjęć. Następnie, po złożeniu przysięgi - nasi uczniowie zostali na jeden dzień studentami. Uczestniczyli w wykładach (np. o budowie naszej planety czy segregacji odpadów) i w ćwiczeniach (np. na temat alternatywnych źródeł energii). Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wykład z fizyki, w czasie którego można było zobaczyć jak powstaje błyskawica czy zajęcia, w trakcie których uczniowie ("studenci") starali się z wody wytrącić skałę. Dziękujemy!!!
Halowe Zawody Młodzieży w Wędkarstwie Rzutowym

W Halowych Zawodów Młodzieży w Wędkarstwie Rzutowym Okręgu PZW Opole w kategorii U-14, które odbyły się w dniu 14 marca br. w Gogolinie, Dawid Sieradzki uczeń klasy VIb zajął pierwsze miejsce, a Kamil Biały uczeń klasy VIc zajął trzecie miejsce.
Naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w realizacji tak wspaniałej pasji. Podziękowania kierujemy także pod adresem opiekunów, panów Stanisława Łowczykowskiego oraz Cezarego Dudy, którzy tak wspaniale przygotowali chłopców do udziału w całym cyklu zawodów.
Wycieczka na Panoramę Racławicką i Muzeum Archidiecezjalnego

Dnia 6 lutego 2015 roku klasa Vc oraz uczniowie z Koła Historycznego mieli okazję zobaczyć na własne oczy przepiękną Panoramę Racławicką. Przedstawia ona bitwę, stoczoną między oddziałami polskimi a wojskami rosyjskimi. Polskimi kosynierami (chłopami uzbrojonymi w kosy) dowodził Tadeusz Kościuszko, bohater wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Dzięki bohaterstwu wielu ludzi Polacy odnieśli sukces w 1794 roku. Dziś o chwale tego zwycięstwa przypomina niezwykły obraz. Wcześniej znadował się we Lwowie i dopiero później trafił do Wrocławia, gdzie do dziś jest eksponowany w specjalnie do tego celu przygotowanym budynku - rotundzie.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie zbiorów Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu. Przesympatyczny ksiądz - przewodnik grupy - okazał się ogromną "kopalnią" wiedzy. Tłumaczył cierpliwie, jak rozpoznać świętych na obrazach i rzeźbach, pokazał mumię egpiskiego chłopca, święte księgi Żydów (Torę) oraz wiele, wiele innych niezwykłych eksponatów. Dziękujemy za cierpliwość i ogromne poczucie humoru!!!
WF z Klasą

WF z Klasą to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu "Gazety Wyborczej" i portalu Sport.pl. Program jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.
Nasza szkoła zgłosiła się do II edycji, koordynatorem została pani Kinga Maryniak.
Celem programu jest:
- zwiększenie aktywności fizycznej uczniów,
- wsparcie nauczycieli tego przedmiotu w prowadzeniu atrakcyjnych i nowoczesnych zajęć,
- wzmocnienie funkcji wychowawczych aktywności sportowej, jak: samodoskonalenie, współdziałanie i zasady fair play,
- uświadomienie społeczeństwu, jak poważne są zagrożenia związane ze spadkiem aktywności najmłodszych.
Nowoczesne i ciekawe lekcje stworzą warunki harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci, będą promować zachowania prozdrowotne poprzez rozwijanie zainteresowań i uzdolnień ruchowych, zachęcą do aktywnego spędzania wolnego czasu z dala od nałogów, komputerów. Program ma pokazać, że ze sportu w szkole każdy może czerpać przyjemność!
Realizację zadań można zobaczyć na blogu pod adresem: blogiceo.nq.pl/ruchw3/
Sześciolatki w szkole
Dla uczniów
KONKURSY

HISTORIA

Certyfikaty
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

379,148 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla