Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Listopad 28 2014 16:27  
 
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 10,578
Najnowszy użytkownik: bonaealdCins
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca z Niemcami
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Spotkanie autorskie
Spotkanie autorskieDnia 14 listopada 2014 roku uczniowie klasy IIIb mieli wielką przyjemność uczestniczenia w spotkaniu autorskim z panem Wiesławem Drabikiem, autorem wielu książek dla dzieci i wspaniałym, niezwykle zabawnym oraz dowcipnym człowiekiem. Przed spotkaniem Biblioteka Publiczna ogłosiła konkurs na pracę inspirowaną twórczością pana Drabika. Wśród wyróżnionych byli uczniowie: Martyna Rabenda i Igor Makarow.
Podczas spotkania dzieci aktywnie i z radością uczestniczyły w minikonkursie. Z zaciekawieniem słuchały wybranych utworów i szczegółów dotyczących powstawania książek dla dzieci. Po spotkaniu każdy korzystał z okazji, by zdobyć autograf pisarza na zakupionej przez siebie książce.
Do szkoły każdy wrócił pełen pozytywnych wrażeń i ochoty na dalsze spotkania w bibliotece.
Halowe Mistrzostwa Piłki Nożnej

W ubiegłą sobotę tj. 09.11.2014r. w hali namysłowskiego ogólniaka odbyły się Halowe Mistrzostwa Piłki Nożnej z udziałem naszej reprezentacji składającej się z uczniów klas V i VI. Zawody okazały się dla nas wielkim sukcesem, bowiem wygraliśmy swoją grupę. W wielkim finale po bardzo emocjonującym meczu z SP 4 wygraliśmy w rzutach karnych!!! Trzeba dodać, iż po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:3 by doprowadzić do remisu! Dodatkowo uczeń Błażej Szlufarski został "królem strzelców" z dorobkiem 8 bramek. Wielkie gratulacje dla : Błażeja Szlufarskiego, Bartka Kowalczyka, Kamila Łuczaka, Maćka Gancarza, Przemka Adamczyka, Jacka Kota, Dominika Kwaśniewskigo, Remigiusza Czuczwary.
Apel z okazji Święta Niepodległości

W 96. rocznicę odzyskania niepodległości i powrotu Polski na mapę Europy, klasy piąty przedstawiły montaż słowno-muzyczny.
Z podwórka na stadion. O Puchar Tymbarku

W dniach 4-5 listopada 2014 roku odbył się XV turniej piłki nożnej ,, Z podwórka na stadion. O Puchar Tymbarku.” Były to rozgrywki na szczeblu powiatowym, do których zgłosiło się 4 drużyny chłopców oraz 3 drużyny dziewcząt. Po zaciekłej walce do ostatnich minut, ku wielkiej radości SP3, nasi reprezentanci zajęli I miejsce zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt, awansując tym samym do finału wojewódzkiego turnieju. Warto dodać, iż opiekunem obu drużyn był p. A. Musiał. Należy jeszcze dodać, iż nasza trzecia drużyna chłopców w kategorii U-12 zajęła II miejsce w swojej grupie wiekowej.
Szkolny Skills Challenge " Mierz Wysoko"

03.11.2014r. gościliśmy przedstawicieli Fundacji Marcina Gortata, który od samego początku jest zaangażowany w akcję Ministerstwa Sportu i Turystyki „Stop zwolnieniom z WF-u". Celem akcji jest zachęcenie uczniów do aktywniejszego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej oraz wzmocnienie pozycji wychowania fizycznego i sportu w hierarchii wartości środowiska szkolnego. Szkolny Skills Challenge „Mierz wysoko” jest projektem mającym na celu pokazanie dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się sportowo, co w przyszłości może potęgować osiąganie sukcesów i to nie tylko sportowych. W rywalizacji kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły zwyciężył uczeń klasy VI a Bartek Kowalczyk z bardzo dobrym czasem 26,85. Drugie miejsce zajął jego kolega z klasy Dominik Kwaśniewski 28.38 Natomiast trzecie miejsce przypadło Błażejowi Szlufarskiemu z klasy VI c z czasem 32.94. Cała zwycięska trójka otrzymała pamiątkowe medale, Bartek również piękny okolicznościowy puchar. Dodatkowo Bartka czas będzie brany pod uwagę w skali całego kraju, ponieważ zwycięzca w nagrodę pojedzie do USA na mecz NBA.
Konkurs pięknego czytania
Konkurs pięknego czytaniaW ramach obchodów „Miesiąc bibliotek szkolnych” w dniu 21 października szkolni bibliofile z klasy trzeciej brali udział w konkursie o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Do konkursu przystąpiło 10 osób, wytypowanych przez nauczyciela-wychowawcę. Uczestnicy konkursu zobowiązani byli do przygotowania fragmentu dowolnej książki dla dzieci, a następnie do zaprezentowania go przed komisją. Komisja oceniała płynność czytania, wyrazistość i dykcję oraz interpretację czytanego tekstu. W skład komisji, która oceniała występy uczniów weszli: p.Ewa Dobrowolska, p.Justyna Wojtowicz i nauczyciel-bibliotekarz. Zwycięzcy konkursu otrzymują dyplom Mistrza Pięknego Czytania oraz nagrodę książkową. Nagrody i dyplomy otrzymują także pozostali uczniowie za udział w konkursie.
Osoby wyróżnione w konkursie:
I miejsce –Tymoteusz Chruszcz (klasa III C)
II miejsce- Jakub Stopa (klasa III A)
III miejsce-Wiktor Makarow (klasa III B)

Sprzątanie Świata 2014
Sprzątanie Świata 2014Tegoroczne „ Sprzątanie Świata - Polska” przebiegało pod hasłem „ Turysto! Szanuj Środowisko ”. W naszej szkole akcję poprzedziły między innymi konkursy : na ulotkę pt: Turysto szanuj środowisko… w lesie” i na plakat pod tym samym tytułem. Ponadto uczniowie klas piątych posprzątali cmentarz żydowski i teren wokół garaży przy ulicy Łączańskiej. Wszyscy powinniśmy pamiętać, że las to nie tylko miejsce do odpoczynku. To również miejsce, w którym żyje wiele zwierząt, dla których las jest domem. W związku z tym, że jesteśmy w nim tylko gośćmi, musimy pamiętać o przestrzeganiu pewnych zasad, dzięki czemu nasz wypoczynek i życie mieszkańców lasu będzie przyjemniejsze.
Wycieczka do Izby Regionalnej

24 września 2014 roku uczniowie klasy IIIa udali się na wycieczkę po Namysłowie. Rozpoczęliśmy od budynku Izby Regionalnej na ulicy Szkolnej gdzie czekała na nas pani Jadwiga Kawecka, która oprowadziła nas po salach i zaprezentowała aktualne wystawy. Jedna z nich była poświęcona pamięci poety Jana Płaskonia i aktora Tadeusza Szymkowa znanym postaciom ziemi namysłowskiej. Obejrzeliśmy też eksponaty z kościoła w Michalicach, który obchodzi 400 lecie istnienia. W jednej z sal zgromadzono ciekawą wystawę fotografii z całej Polski. Następnie wszyscy przeszliśmy do Bramy Krakowskiej, gdzie weszliśmy na wieżę widokową, z której podziwialiśmy panoramę naszego miasto. Wielu z nas było na wieży po raz pierwszy, co wzbudziło wiele emocji. Na koniec spotkania każdy otrzymał pamiątkową widokówkę z pieczątką. Wszyscy uczestnicy wrócili do szkoły zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.
Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe

16 października 2014 r. odbyły się Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe w Oleśnie, w których uczestniczyli mistrzowie powiatów całego województwa opolskiego. Po bardzo wyrównanej walce uczniowie naszej szkoły zajęli: w kategorii dziewcząt III miejsce, a w kategorii chłopców II miejsce.
Skład drużyny dziewcząt:
M.Jurkowianiec, W.Adamiec, S.Banaś, L.Pawłowska, J.Stańczyk, J.Czuczwara, H.Burnecka, O.Chowanek, M.Markowska, J.Łamacz.
Skład drużyny chłopców:
R.Czuczwara, M.Szozda, A.Gorzeja, K.Biały, P.Streczeń, K.Tomaszewski, Ł.Frieben, J.Kałużny, B.Szlufarski, J.Wilczyński.
Wycieczka po Namysłowie
Wycieczka po NamysłowieDnia 26 września 2014 roku uczniowie klasy 3b udali się na wycieczkę po Namysłowie. Tym razem celem była Izba Regionalna i Brama Krakowska. W budynku Izby Regionalnej czekał na nas pan Bartłomiej Stawiarski, który oprowadził nas i zaprezentował aktualną wystawę. Następnie wszyscy przeszliśmy do Bramy Krakowskiej, gdzie weszliśmy na wieżę, z której podziwialiśmy nasze miasto. Jak się okazało, zdecydowana większość klasy, była na wieży po raz pierwszy. Wejście na nią oraz widok Namysłowa z innej perspektywy wzbudził wiele emocji. Na koniec spotkania każdy otrzymał pamiątkową widokówkę z pieczątką. Wszyscy uczestnicy wrócili do szkoły bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.
Raduj się z nami
Raduj się z namiDnia 17 września 2014 roku odbyła się druga część spotkania w ramach projektu „Raduj się z nami” organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Nadzieja” oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Namysłowie. Tegoroczne spotkania odbywały się pod hasłem „Coś dla ducha i dla ciała”. Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą mieli przyjemność i ogromną radość uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu. Dzięki uprzejmości wielu życzliwych ludzi utrwalali i poszerzali wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia oraz udzielania pierwszej pomocy. Jednak najważniejsza była lekcja tolerancji na niepełnosprawność fizyczną i intelektualną drugiego człowieka. Wszyscy uczestnicy wrócili do szkoły bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.
Sześciolatki w szkole
Dla uczniów
KONKURSY

HISTORIA

Certyfikaty
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2014 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

298,255 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla