Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Wrzesień 28 2016 05:21  
 
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 26,665
Najnowszy użytkownik: Davidbox
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Gazetki szkolne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca z Niemcami
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Scenariusze
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 15 września 2016 r. uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia tego święta rozpoczęła się od bestsellerowej książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki imieniem Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Uczniowie naszej szkoły wzorowo przygotowali się do celebrowania tego dnia, każde z dzieci postarało się o to, aby w jego ubiorze pojawiły się kropki. Po obejrzeniu i omówieniu historii Vashti, uczniowie z zapałem przystąpili do wykonywania zadań i ćwiczeń, których głównymi bohaterami były kropki. Dzień obfitował w ciekawe zabawy, a wykonywane przez dzieci prace plastyczne były kwintesencją ich kreatywności. Uczniowie z pewnością będą długo wspominać ten wyjątkowy dzień, a my Państwa serdecznie zapraszamy do zapoznania się z historią Vashti
Sprzątanie świata
Sprzątanie świata – Polska 2016
16 września 2016r.
Dołącz do nas!
23. edycja akcji Sprzątanie świata - Polska przebiega pod hasłem
„Podaj dalej... drugie życie odpadów"

Podręczniki

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017 w zakładce dla rodziców.

PODZIĘKOWANIE

Wycieczka do Torunia

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić miasto, w którym urodził się ten, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. To oczywiście Toruń. Uczniowie zwiedzili Młyn Nowoczesności i Wiedzy, przeszli uliczkami miasta poznając jego historię i najważniejsze zabytki. W Pracowni Mistrza Bogumiła upiekli własny piernik-przecież gród ten słynie również z tych smakołyków. Na koniec zaopatrzyli się w całą masę pamiątek, zwłaszcza mieczy, dzięki którym wyprawa na pola Grunwaldu nie byłaby już straszna nikomu...
Mistrzostwa Polski w Czwórboju LA – Słubice, 10-11 czerwca 2016 r.

Po pierwszym dniu zawodów nasza drużyna zajmowała dziewiąte miejsce i z dużymi nadziejami dziewczęta przystępowały do sobotniej rywalizacji, wszak 600m to konkurencja, w której potrafiły już pokazywać się z dobrej strony. Niestety, po „przepychance” w trzecim biegu, nasza zawodniczka opuszczała bieżnię w asyście ratowników medycznych i wynik sportowy stał się już wtedy całkowicie nieważny. Dziewczyny! Gratulacje, że w tej lekkoatletycznej rywalizacji doszłyście tak wysoko!
Dziękujemy za walkę!

(jd)

MISTRZOWIE TRÓJBOJU – Głuchołazy, 4 czerwca 2016 r.

W Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Trójboju LA nasza drużyna zdobyła złoty medal, nie dając żadnych szans swoim konkurentom. Przewaga prawie dwustu punktów w rywalizacji z uczniami szkoły sportowej oraz jeszcze większa przewaga nad innymi zespołami mówi sama za siebie. Uczniowie TRÓJKI w tej rywalizacji zdobyli 843 punkty, Na drugim miejscu z ogólną liczbą 661 punktów znaleźli się uczniowie Publicznej Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 5 z Krapkowic, natomiast na najniższym stopniu podium z wynikiem 637 punktów stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zimnicach Wielkich.
Na pięknie położonym i nowoczesnym stadionie miejskim w Głuchołazach nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Marcin Banaś Tymoteusz Cichecki, Igor Makarow, Wiktor Makarow, Tobiasz Pietrusiak Bartłomiej Smagacz, Michał Szozda, Jakub Wilczyński. Również w klasyfikacji indywidualnej uczniowie naszej szkoły znaleźli się w ścisłej czołówce zawodów, Bartłomiej Smagacz zajął II miejsce z wynikiem 160 punktów, a tuż za nim uplasował się Wiktor Makarow z wynikiem 150 punktów. Wszystkim dziękujemy za tak godne reprezentowanie barw szkoły i serdecznie gratulujemy tego wspaniałego występu. Na podkreślenie zasługuje również i to, że w „królowej sportu”, tak wspaniali sportowcy, kontynuują wielkie tradycje szkoły, dzięki czemu – jak wcześniej ich starsi koledzy – i tym razem, kończymy rywalizację na najwyższym stopniu podium zawodów wojewódzkich.
Za tak wspaniałą pracę z młodzieżą składamy po raz kolejny najserdeczniejsze wyrazy podziękowania na ręce naszych nauczycieli wychowania fizycznego; Bożeny Wolak, Jarosława Urbańskiego, Kingi Maryniak oraz Artura Musiała.
DZIEŃ TWÓRCZOŚCI – NOK, 30.05.2016
Z zamiarem realizacji tego pomysłu nosiliśmy się od dawna, wszak w szkole zawsze brakuje czasu by na szerokim forum móc pochwalić się tym, co ciekawego robimy i stąd pierwsze w historii szkoły tak całościowe konfrontacje artystyczno-edukacyjne pod nazwą „Dzień Twórczości Artystycznej” Każdy mógł więc – na scenie Namysłowskiego Ośrodka Kultury – zobaczyć występy laureatów szkolnych konkursów, festiwalu piosenki, popisy zespołów tanecznych oraz przedstawienia realizowane w ramach projektu „Odyseja Umysłu”. Obecni byli również świadkami wręczenia nagród zwycięzcom szkolnych i międzyszkolnych konkursów, jakie w ostatnim czasie były organizowane.
Serdeczne podziękowania za przygotowanie imprezy należą się wszystkim uczestnikom i opiekunom. Gorąco dziękujemy również wszystkim obecnym rodzicom, babciom oraz dziadkom naszych uczniów i pozostałym obecnym, w tym emerytowanym nauczycielom naszej szkoły, którzy po latach mieli ponownie okazję spojrzeć na dokonania kolejnych pokoleń i uczniów i nauczycieli.
Program imprezy obejmował:
Występy taneczne: Polonez w wykonaniu uczennic klas drugich, taniec irlandzki oraz taniec ludowy prezentowane przez uczennice klas czwartych, a także żywiołowy kubański taniec „cha-cha” w wykonaniu uczennic klas VI, które na koniec imprezy zaprezentowały się również w tańcu nowoczesnym. Ozdobą popisów tanecznych był również udział w tych występach Michała Szozdy, ucznia kl. Va, który zdobywa już nagrody na parkietach wielu profesjonalnych konkursów tanecznych. Opiekunem zespołów tanecznych jest pani Danuta Miś, a stale współpracują z nią Edyta Szyndlarewicz, Teresa Porembska, Ewa Florek i Karolina Uryga. Występy wokalne, w których wzięli udział zwycięzcy Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki: Emilia Kubicka, Aleksandra Dorociak, Wiktoria Balcerzak, Olga Mikołajczyk, Oliwia Raduchowska, Aleksandra Skalmierska oraz zespół wokalny „Akolada” w piosence „Uśmiechnięta wiosna”. Opiekunem całej „działalności muzycznej” na terenie szkoły jest pani Róża Gerlach. „Odyseja umysłu” to międzynarodowy projekt ,w którym nasi uczniowie uczestniczą od trzech lat, tym razem na deskach ośrodka kultury prezentowali się uczniowie; klasy VIa (opiekunowie – trenerzy: Iwona Mikuśkiewicz i Barbara Kruk), klasy VIc (opiekun – trener Anida Leszczyńska) oraz klasy IVb (opiekunowie – trenerzy: Aleksandra Głąb-Kawecka i Malwina Szpaczyńska).
Laureaci konkursów:
- konkurs wiedzy o baśniach dla uczniów klas czwartych: I miejsce drużyna klasy IV B, II miejsce - IV A, III miejsce - IV C,
– konkurs pod hasłem „I Ty możesz zostać bajkopisarzem” dla uczniów klas piątych: Im. - Bartosz Mosiej (kl.VB), IIm. - Samuel Łabędzki (kl.VA), IIIm. - Gabriela Kaczmarek (kl.VB),
- konkursy matematyczne organizowane przez miejscowe gimnazja:
w konkursie dla klas czwartych „Igraszki matematyczne” nasza reprezentacja w składzie: Hanna Szkudlarek, Joanna Maj oraz Igor Baran zajęła I miejsce. Na takiej samej zaszczytnej, pierwszej pozycji uplasowali się również nasi uczniowie klas szóstych (drużyna w składzie Arnold Tronina, Krystian Kulczycki, Jakub Krzesaj, Aleksandra Dorociak, Jakub Wilczyński)w konkursie „Potyczki z matematyką”.
Finały Mistrzostw Województwa Opolskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym, 31 maja 2016 r.

!!! MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA !!!
W Finałach Mistrzostw Województwa Opolskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych jakie rozegrano w Opolu w dniu 31 maja 2016 r. wzięły udział dwie nasze drużyny, które znalazły się tam w wyniku wcześniejszej rywalizacji z innymi zespołami na szczeblu gminnym, a następnie powiatowym.
W finałowej rozgrywce toczonej na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków uczestniczyło po 11 najlepszych szkolnych drużyn z całego województwa (w kategoriach dziewcząt i chłopców).
Drużyna dziewcząt w składzie: Oliwia Chowanek, Weronika Adamiec, Julia Czuczwara, Julia Sobczak, Sandra Nanowska i Hanna Burnecka zajęła w tych zawodach pierwsze miejsce. Dodatkowo, w punktacji indywidualnej zawodów, Oliwia Chowanek została Wicemistrzynią Województwa Opolskiego. Szkolnym opiekunem i zarazem trenerem lekkoatletycznych drużyn dziewczęcych jest pani Bożena Wolak. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy wspaniałego występu oraz osiągniętego sukcesu, a szczególne słowa podziękowania kierujemy również na ręce Martyny Markowskiej, która reprezentowała szkołę w wcześniejszych eliminacjach, a z powodu kontuzji nie brała udziału w wojewódzkim finale Złoty medal zdobyty w Opolu jest jednocześnie dla naszych uczennic przepustką do udziału w finale krajowym. Mistrzostwa Polski w Czwórboju LA odbędą się w Słubicach w dniach 9 – 11 czerwca. Równie serdeczne gratulacje i podziękowania za walkę toczoną na poziomie swoich rekordów życiowych należą się drużynie chłopców, która w finale wojewódzkim czwórboju la – osiągając wynik lepszy niż we wcześniejszych eliminacjach – zajęła piąte miejsce. Trenerem i opiekunem drużyny w składzie: Łukasz Frieben, Maciej Gancarz, Jakub Kałużny, Wiktor Sutowicz, Jakub Wilczyński oraz Jakub Zuzel jest pan Jarosław Urbański.
Słowa podziękowania za wkład w sportowe przygotowanie naszych uczniów oraz wspólpracę na każym etapie przygotowań należą się również obojgu pozostałym nauczycielom wychowania fizycznego w osobach Kingi Maryniak oraz Artura Musiała.
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2016, 25 maja 2016 r.
Zgodnie z informacją przesłaną w dniu 25 maja przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu w – podobno ostatnim już – sprawdzianie wiedzy uczniów klas szóstych jaki przeprowadzono w dniu 5 kwietnia 2016 r. nasi szóstoklasiści, uzyskując 65,7 punktów odnotowali wynik lepszy od wyniku całej gminy (62,7) oraz województwa opolskiego (60,9). W poszczególnych zakresach sprawdzianu wyniki uczniów naszej szkoły przedstawiają się następująco; język polski: 74,9 (gmina: 70,1, województwo: 69,2), matematyka 56,0 (gmina: 54,8, województwo: 52,1), język angielski 74,4 (gmina: 74,2, województwo: 70,7).
Równie wysoko wiedza i umiejętności naszych abiturientów zostały umieszczone w szóstym przedziale tak zwanej skali staninowej, co niejako potwierdza dokonania z lat wcześniejszych, a co było między innymi przedmiotem ewaluacji prowadzonej przez wizytatorów Opolskiego Kuratorium Oświaty w początkach tego roku szkolnego o czym informowaliśmy już wcześniej (Jak pracujemy? http://www.sp3namyslow.pl/viewpage.php?page_id=1 )
(jd)
Finały powiatowe LA, 23 maja 2016 r.

W dniu 23 maja 2016 r. odbyły się w naszej szkole zawody Finałów Powiatowych w Trójboju oraz w Czwórboju LA dziewcząt i chłopców. Zawodniczki i zawodnicy startujący w Czwórboju mieli już wcześniej zapewniony awans do Finałów Wojewódzkich bez względu na zajęte miejsce w tej rywalizacji. Nieco inaczej sprawy przedstawiały się w konkurencji trójboju, gdzie o awans do Finałów Wojewódzkich mogli ubiegać się tylko zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Nasze dziewczęta klas IV-V musiały tym razem uznać wyższość koleżanek ze Szkoły Podstawowej Nr 4 natomiast chłopcy wygrali swoją rywalizację i to oni pojadą na finały, które odbędą się w Głuchołazach.,/br> Wszystkim startującym dziękujemy za wspaniałą sportową postawy i gratulujemy osiągniętych wyników! Klasyfikacja końcowa:
Czwórbój LA dziewcząt:
I miejsce SP 3 w Namysłowie , II miejsce SP 4 w Namysłowie
Czwórbój LA chłopców:
I miejsce SP 4 w Namysłowie, II miejsce SP 3 w Namysłowie
Wszystkie zespoły uzyskały awans do zawodów wojewódzkich.
Trójbój LA dziewcząt:
I miejsce SP 4 w Namysłowie - awans do Finałów Wojewódzkich, II miejsce SP 3 w Namysłowie
Trójbój Chłopców: I miejsce SP 3 w Namysłowie - awans do Finałów Wojewódzkich, II miejsce SP 4 w Namysłowie
Ważne !
ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ 2016
Pobierz

Pomagamy naszym uczniom!
Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą - nr KRS 0000037904
z dopiskiem
Capenko Maciej
Dla uczniów
KONKURSY

HISTORIA

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

797,646 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla