Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Październik 31 2014 18:37  
 
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 10,160
Najnowszy użytkownik: ihtamrlesmr
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca z Niemcami
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sprzątanie Świata 2014
Sprzątanie Świata 2014Tegoroczne „ Sprzątanie Świata - Polska” przebiegało pod hasłem „ Turysto! Szanuj Środowisko ”. W naszej szkole akcję poprzedziły między innymi konkursy : na ulotkę pt: Turysto szanuj środowisko… w lesie” i na plakat pod tym samym tytułem. Ponadto uczniowie klas piątych posprzątali cmentarz żydowski i teren wokół garaży przy ulicy Łączańskiej. Wszyscy powinniśmy pamiętać, że las to nie tylko miejsce do odpoczynku. To również miejsce, w którym żyje wiele zwierząt, dla których las jest domem. W związku z tym, że jesteśmy w nim tylko gośćmi, musimy pamiętać o przestrzeganiu pewnych zasad, dzięki czemu nasz wypoczynek i życie mieszkańców lasu będzie przyjemniejsze.
Wycieczka do Izby Regionalnej

24 września 2014 roku uczniowie klasy IIIa udali się na wycieczkę po Namysłowie. Rozpoczęliśmy od budynku Izby Regionalnej na ulicy Szkolnej gdzie czekała na nas pani Jadwiga Kawecka, która oprowadziła nas po salach i zaprezentowała aktualne wystawy. Jedna z nich była poświęcona pamięci poety Jana Płaskonia i aktora Tadeusza Szymkowa znanym postaciom ziemi namysłowskiej. Obejrzeliśmy też eksponaty z kościoła w Michalicach, który obchodzi 400 lecie istnienia. W jednej z sal zgromadzono ciekawą wystawę fotografii z całej Polski. Następnie wszyscy przeszliśmy do Bramy Krakowskiej, gdzie weszliśmy na wieżę widokową, z której podziwialiśmy panoramę naszego miasto. Wielu z nas było na wieży po raz pierwszy, co wzbudziło wiele emocji. Na koniec spotkania każdy otrzymał pamiątkową widokówkę z pieczątką. Wszyscy uczestnicy wrócili do szkoły zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.
Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe

16 października 2014 r. odbyły się Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe w Oleśnie, w których uczestniczyli mistrzowie powiatów całego województwa opolskiego. Po bardzo wyrównanej walce uczniowie naszej szkoły zajęli: w kategorii dziewcząt III miejsce, a w kategorii chłopców II miejsce.
Skład drużyny dziewcząt:
M.Jurkowianiec, W.Adamiec, S.Banaś, L.Pawłowska, J.Stańczyk, J.Czuczwara, H.Burnecka, O.Chowanek, M.Markowska, J.Łamacz.
Skład drużyny chłopców:
R.Czuczwara, M.Szozda, A.Gorzeja, K.Biały, P.Streczeń, K.Tomaszewski, Ł.Frieben, J.Kałużny, B.Szlufarski, J.Wilczyński.
Wycieczka po Namysłowie
Wycieczka po NamysłowieDnia 26 września 2014 roku uczniowie klasy 3b udali się na wycieczkę po Namysłowie. Tym razem celem była Izba Regionalna i Brama Krakowska. W budynku Izby Regionalnej czekał na nas pan Bartłomiej Stawiarski, który oprowadził nas i zaprezentował aktualną wystawę. Następnie wszyscy przeszliśmy do Bramy Krakowskiej, gdzie weszliśmy na wieżę, z której podziwialiśmy nasze miasto. Jak się okazało, zdecydowana większość klasy, była na wieży po raz pierwszy. Wejście na nią oraz widok Namysłowa z innej perspektywy wzbudził wiele emocji. Na koniec spotkania każdy otrzymał pamiątkową widokówkę z pieczątką. Wszyscy uczestnicy wrócili do szkoły bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.
Raduj się z nami
Raduj się z namiDnia 17 września 2014 roku odbyła się druga część spotkania w ramach projektu „Raduj się z nami” organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Nadzieja” oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Namysłowie. Tegoroczne spotkania odbywały się pod hasłem „Coś dla ducha i dla ciała”. Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą mieli przyjemność i ogromną radość uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu. Dzięki uprzejmości wielu życzliwych ludzi utrwalali i poszerzali wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia oraz udzielania pierwszej pomocy. Jednak najważniejsza była lekcja tolerancji na niepełnosprawność fizyczną i intelektualną drugiego człowieka. Wszyscy uczestnicy wrócili do szkoły bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.
Indywidualne biegi przeałajowe

24 września 2014 r. odbyły się gminne biegi przełajowe z udziałem naszych zawodniczek i zawodników. W rywalizacji dziewcząt wspaniale spisała się Maja Jurkowianiec wygrywając zdecydowanie swój bieg w kategorii klas VI. Natomiast w kategorii klas IV-V odpowiednio II i III miejsce zdobyły Weronika Adamiec, Julia Czuczwara. Wśród chłopców na II miejscu uplasował się uczeń klasy VI Remigiusz Czuczwara. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Artur Musiał

Mażoretki

20 września 2014 r. Zespół Taneczny z Naszej Szkoły został zaproszony na Pierwszą Olimpiadę Sportową Seniorów – Namysłów 2014r. Tancerki wystąpiły jako Zespół Mażoretkowy i uczestniczyły w otwarciu imprezy. Wraz z zespołem ze Szkoły Muzycznej Zespól Taneczny otwierał korowód Sportowców-Seniorów pod hasłem: „ Lubimy ruch, bo młody w nas duch”. W 13 dyscyplinach sportowych uczestniczyło ok. 250 Seniorów.
Nasz Zespół dopisał w pełnym składzie i Tancerki przygotowały się wspaniale! Opiekunowie dziękują za pomoc w realizacji tego wystąpienia Rodzicom. ‘Seniorzy” podziękowali nam za uatrakcyjnienie imprezy słodkim poczęstunkiem w formie - „ Ptasiego mleczka”. Dziękujemy, było nam miło!
Danuta Miś, Ewa Florek

V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska
V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska
17 września 2014 r. na boisku namysłowskiego orlika odbyła się V Edycja Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii chłopców 2003 i młodsi. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn z naszej gminy: "Trójki" z Namysłowa, Bukowia, Idzikowic, Jastrzębia, Ligoty Książęcej. Rozgrywki odbywały się w systemie "każdy z każdym" 2 x 10 minut. Najlepsza okazała się szkoła z Idzikowic natomiast nasza szkoła zajęła II miejsce z dorobkiem 7 punktów. Dwa mecze wygraliśmy, jeden zremisowaliśmy i jeden przegraliśmy. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.
Inauguracja roku szkolnego 2014/2015
Inauguracja roku szkolnego 2014/2015
1 września 2014r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/15. Odśpiewano Hymn Polski, a następnie dyrektor szkoły p. Janusz Długokęcki powitał zgromadzonych gości, uczniów i nauczycieli. Wszyscy otrzymali życzenia powodzenia i wytrwałości w realizowaniu swoich celów.
Po oficjalnym powitaniu przyszedł czas na spotkanie z wychowawcami. Miło było zobaczyć znajome twarze i wymienić się wrażeniami z wakacji. Uczniowie pełni nadziei i optymizmu wrócili do pracy i nauki, licząc na same sukcesy.
Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Pomoc materialna

Wnioski dotyczące stypendium szkolnego i pomocy finansowej na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych znajdują się w zakładce "Dla rodziców", a także są do pobrania w sekretariacie szkoły i u szkolnych pedagogów.

Nasi uczniowie w dorocznym Biegu Namysłowian
Nasi uczniowie w dorocznym Biegu NamysłowianTradycyjna impreza masowa, która od lat towarzyszy mieszkańcom naszego miasta zgromadziła w dniu 21 czerwca 2014 r. na starcie wielu miłośników sportu. W biegu mogło wziąć udział jedynie 48 uczniów naszej szkoły. Zaitersowanie ze strony dzieci było zdecydowanie większe :(
Wszystkim uczestnikom składamy serdczne gratulacje i podziękowania za godne reprezentowanie szkoły.
Wyniki rywalizacji: W kategorii klas I – II: DZIEWCZĘTA; Maj Joanna kl. IIb – III miejsce CHŁOPCY; Mateusz Gala kl. Ic – I miejsce, Michał Kot - VIII miejsce. W kategorii klas III – IV: DZIEWCZETA; Weronika Adamiec kl. IVa – I miejsce, Oliwia Chowanek kl. IV a – II miejsce, Julia Czuczwara kl. IVc – V miejsce, Hanna Burnecka kl. IV c – VII miejsce, Oliwia Ciepiela kl. IVa – XI miejsce. CHŁOPCY; Frieben Łukasz KL. IV a – III miejsce Jakub Kałużny kl. IV a – IV miejsce, Maciej Gancarz kl. IV c – VI miejsce Jakub Wilczyński kl. IV c – VII miejsce, Smagacz Bartłomiej kl. III a – VIII miejsce. W kategorii klas V – VI: DZIEWCZĘTA; Maja Jurkowianiec kl. Vc – I miejsce, Julia Stańczyk kl. Vc - III miejs, CHŁOPCY; Dominik Kwaśniewski kl.Va – V miejsce, Czuczwara Remigiusz kl Vc – X miejsce.
Sześciolatki w szkole
Dla uczniów
KONKURSY

HISTORIA

Certyfikaty
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2014 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

266,320 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla