Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Kwiecień 01 2015 19:48  
 
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 13,431
Najnowszy użytkownik: Eldastosymn
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Gazetki szkolne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca z Niemcami
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Scenariusze
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dzień Przyjaźń Polsko - WęgierskiejZ OKAZJI DNIA PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ
Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich węgierskich przyjaciół Polski
w imieniu całej „TRÓJKOWEJ” społeczności
składa
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Bolesława Prusa w Namysłowie

Zajęcia na Uniwersytecie Opolskim

W ramach projektu "Fascynujący Świat Nauki i Technologii" uczniowie klas Vb i Vc mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w zajęciach na Uniwersytecie Opolskim. Ale zacznijmy od początku... Najpierw przywitały nas maskotki uczelni - Sowa i Orzeł. To one wskazywały nam drogę i cierpliwie pozowały do zdjęć. Następnie, po złożeniu przysięgi - nasi uczniowie zostali na jeden dzień studentami. Uczestniczyli w wykładach (np. o budowie naszej planety czy segregacji odpadów) i w ćwiczeniach (np. na temat alternatywnych źródeł energii). Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wykład z fizyki, w czasie którego można było zobaczyć jak powstaje błyskawica czy zajęcia, w trakcie których uczniowie ("studenci") starali się z wody wytrącić skałę. Dziękujemy!!!
Halowe Zawody Młodzieży w Wędkarstwie Rzutowym

W Halowych Zawodów Młodzieży w Wędkarstwie Rzutowym Okręgu PZW Opole w kategorii U-14, które odbyły się w dniu 14 marca br. w Gogolinie, Dawid Sieradzki uczeń klasy VIb zajął pierwsze miejsce, a Kamil Biały uczeń klasy VIc zajął trzecie miejsce.
Naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w realizacji tak wspaniałej pasji. Podziękowania kierujemy także pod adresem opiekunów, panów Stanisława Łowczykowskiego oraz Cezarego Dudy, którzy tak wspaniale przygotowali chłopców do udziału w całym cyklu zawodów.
Wycieczka na Panoramę Racławicką i Muzeum Archidiecezjalnego

Dnia 6 lutego 2015 roku klasa Vc oraz uczniowie z Koła Historycznego mieli okazję zobaczyć na własne oczy przepiękną Panoramę Racławicką. Przedstawia ona bitwę, stoczoną między oddziałami polskimi a wojskami rosyjskimi. Polskimi kosynierami (chłopami uzbrojonymi w kosy) dowodził Tadeusz Kościuszko, bohater wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Dzięki bohaterstwu wielu ludzi Polacy odnieśli sukces w 1794 roku. Dziś o chwale tego zwycięstwa przypomina niezwykły obraz. Wcześniej znadował się we Lwowie i dopiero później trafił do Wrocławia, gdzie do dziś jest eksponowany w specjalnie do tego celu przygotowanym budynku - rotundzie.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie zbiorów Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu. Przesympatyczny ksiądz - przewodnik grupy - okazał się ogromną "kopalnią" wiedzy. Tłumaczył cierpliwie, jak rozpoznać świętych na obrazach i rzeźbach, pokazał mumię egpiskiego chłopca, święte księgi Żydów (Torę) oraz wiele, wiele innych niezwykłych eksponatów. Dziękujemy za cierpliwość i ogromne poczucie humoru!!!
WF z Klasą

WF z Klasą to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu "Gazety Wyborczej" i portalu Sport.pl. Program jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.
Nasza szkoła zgłosiła się do II edycji, koordynatorem została pani Kinga Maryniak.
Celem programu jest:
- zwiększenie aktywności fizycznej uczniów,
- wsparcie nauczycieli tego przedmiotu w prowadzeniu atrakcyjnych i nowoczesnych zajęć,
- wzmocnienie funkcji wychowawczych aktywności sportowej, jak: samodoskonalenie, współdziałanie i zasady fair play,
- uświadomienie społeczeństwu, jak poważne są zagrożenia związane ze spadkiem aktywności najmłodszych.
Nowoczesne i ciekawe lekcje stworzą warunki harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci, będą promować zachowania prozdrowotne poprzez rozwijanie zainteresowań i uzdolnień ruchowych, zachęcą do aktywnego spędzania wolnego czasu z dala od nałogów, komputerów. Program ma pokazać, że ze sportu w szkole każdy może czerpać przyjemność!
Realizację zadań można zobaczyć na blogu pod adresem: blogiceo.nq.pl/ruchw3/
Dzień Myśli Braterskiej w świetlicy szkolnej

Z okazji przypadającego na 22 lutego Dnia Myśli Braterskiej - święta wszystkich skautów świata, nasi uczniowie wzięli udział w iście harcerskiej zabawie, która odbyła się w piątkowe popołudnie w świetlicy szkolnej. Po części oficjalnej dzieci otrzymały słodki poczęstunek, a następnie przystąpiły do zaplanowanych dla nich warsztatów. Cała zabawa wypełniona była radością, uśmiechem oraz wyśmienitymi humorami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania wykonali harcerski krąg, w którym poprzez splecione dłonie powędrowała w krąg iskierka przyjaźni.
Teatr Moich Marzeń

18 lutego 2015 r. uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami udali się do Namysłowskiego Ośrodka Kultury. „Teatr Moich Marzeń” z Chorzowa przyjechał do Namysłowa z nowym spektaklem dla dzieci. Musical „O małej syrence w niejednej piosence” bardzo podobał się naszym uczniom. Miło było widzieć dzieci, które były zapatrzone w aktorów i kolorową scenę. Spektakl wywołał wiele emocji i przeżyć. Świetna scenografia, stroje i rekwizyty do musicalu wzbudzały zachwyt naszych uczniów. Na pewno uwierzyli w marzenia, które się spełniają, bo pod takim hasłem było to widowisko: „ … Kiedyś przyjdzie taki dzień, że spełni się Twój najpiękniejszy sen. Teraz nie wiesz jak i gdzie…”. Po spektaklu odbyło się spotkanie warsztatowe z aktorem. Dzieci mogły na scenie spróbować swoich umiejętności aktorskich.
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej

17 lutego 2015 roku odbył się, już po raz szósty, Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie. Do konkursu przystąpiły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 z Namysłowa, Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi z Namysłowa, Szkoła Podstawowa nr 5 z Namysłowa, Szkoła Podstawowa z Kamiennej, Zespół Szkolno-Przedszkolny ze Smarchowic Wielkich i Zespół Szkolno-Przedszkolny z Jastrzębia.
Wspaniale zaprezentowała się nasza uczennica Patricia Szopa recytując wiersz pt. „Princess school”. Oprócz doskonałej recytacji Patricia przygotowała piękne rekwizyty, które bardzo ubarwiły jej występ. Jednogłośną decyzja jury, zajęła pierwsze miejsce i zdobyła cenne nagrody.
We are proud of you!!!
Mikołajkowe Rachowanie

Tak jak w ubiegłym roku w grudniu odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „ Mikołajkowe Rachowanie”. Konkurs przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych klas czwartych i piątych. W rywalizacji wzięło udział po pięć dwuosobowych zespołów w sumie 60 uczestników.
Zespoły w zmaganiach wspierali dopingiem pozostali uczniowie. Nagrodą była nie tylko satysfakcja z uzyskanego miejsca lecz również słodycze, które zespoły wywalczyły dla sowich klas.
Wyniki konkursu w kategorii klas czwartych: I miejsce klasa 4B , II miejsce klasa 4A, III miejsce klasa 4C.
Wyniki konkursu w kategorii klas piątych: I miejsce klasa 5C, II miejsce klasa 5B, III miejsce klasa 5A.
Bal karnawałowy

15 stycznia 2015 r. odbył się bal dla uczniów klas I-III. W salach lekcyjnych wychowawcy wraz z Rodzicami przygotowali poczęstunek dla dzieci. Bal rozpoczęto zabawą na powitanie „Dzień dobry witam Was”, następnie były „Żabki”, „Kaczuszki” i wiele innych zabaw muzyczno – tanecznych, do których włączyli się wszyscy uczniowie. Dzieci wspaniale bawiły się przy muzyce Disco – Polo i muzyce współczesnej. Każdemu zabrakło sił podczas zabawy w „ Kaczorka” . Przebrania uczniów były przeróżne, aż trudno niekiedy było poznać swoje dziecko! Uczniowie wspaniale się wspólnie bawili.
Jasełka

19 grudnia 2014r. uczniowie z klas IV, V i VI stali się aktorami, którzy zaprezentowali przedstawienie z okazji Bożego Narodzenia. Cała społeczność uczniowska, wraz z nauczycielami, miała okazję przypomnieć sobie wydarzenia z Betlejem. Wzruszenie, śpiew kolęd, urok postaci oraz radość towarzyszyły wszystkim oglądającym. "Aktorom" dziękujemy za wprowadzenie nas w nastrój Świąt.
Sześciolatki w szkole
Dla uczniów
KONKURSY

HISTORIA

Certyfikaty
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

367,529 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla