Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Luty 08 2016 08:46  
 
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,459
Najnowszy użytkownik: Haroldml
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Gazetki szkolne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca z Niemcami
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Scenariusze
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Lekkoatletyka dla każdego! – 27 stycznia 2016 r.
TRÓJKA jest jedyną z namysłowskich szkół, której uczniowie biorą udział w ogólnopolskim programie upowszechniania lekkiej atletyki „Lekkoatletyka dla każdego”. Ten innowacyjny projekt Polskiego Związku Lekkiej Atletyki został opracowany przez specjalistów, menedżerów i trenerów i ma na celu popularyzację lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu dla dzieci, zachęcenie ich do zorganizowanej aktywności fizycznej w formie sportowej zabawy pod okiem przeszkolonych nauczycieli, instruktorów i trenerów. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Bożena Wolak, nauczycielka wychowania fizycznego, której osiągnięcia w pracy trenerskiej z wieloma pokoleniami szkolnych lekkoatletów są powszechnie znane.
Więcej szczegółów można znaleźć na stronie projektu:
http://www.lekkoatletykadlakazdego.pl/
W trosce o bezpieczeństwo. 26 stycznia 2016 r.
Montaż barier ochronnych w obrębie przejścia dla pieszych przed wejściem do szkoły od strony ulicy Łączańskiej kończy pewien etap starań o poprawę stanu bezpieczeństwa naszych uczniów jako uczestników ruchu drogowego. Serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia należą się Naczelnikowi Wydziału Dróg Starostwa Powiatowego Panu Krzysztofowi Holinejowi. Inwestycja, która nie byłaby możliwa bez osobistego zaangażowania, nieżyjącego już, Starosty Namysłowskiego, Pana Michała Ilnickiego, została zrealizowana ze środków samorządu powiatowego. W zakresie spraw związanych z działaniami szkoły na rzecz bezpieczeństwa uczniów warto przypomnieć, że w 2015 r. – we współdziałaniu z funkcjonariuszami namysłowskiej policji – powstało nowe przejście dla pieszych przez ulicę Bohaterów Warszawy (w okolicy sklepu meblowego), z którego w drodze do szkoły korzystają nasi uczniowie zamieszkali w części miasta położonej na lewym brzegu Widawy.
(jd)
ZIMOWE FERIE W TRÓJCE – 22 stycznia 2016 r.

Jak co roku, w okresie ferii zimowych zostaną w szkole zorganizowane zajęcia dla dzieci, których rodzice ze względu na brak możliwości zapewnienia opieki swoim pociechom w tym czasie muszą skorzystać z pomocy szkoły. Przewidziano zajęcia edukacyjne, sportowe i rekreacyjne dla ogółem 95 uczniów. Opiekę nad dziećmi będzie sprawowało dziewięciu nauczycieli, a prawidłowe funkcjonowanie placówki w tym okresie będzie możliwe również dzięki pracy wszystkich pracowników obsługi.
O sprawach związanych z przebiegiem, organizacją oraz kwalifikowaniem uczniów do udziału w tych zajęciach od wielu dni informowali już rodziców wychowawcy klas, dodatkowo informacje te były również przekazywane w trakcie wczorajszych spotkań klasowych.
I turnus - 1 - 5 lutego, (dzieci: 20 + 20 + 15), II turnus - 8-12 lutego, (dzieci: 20 + 20)
(jd)
Noworoczny Konkurs Skoku Wzwyż, 14 stycznia 2016 r.
Zawody odbyły się w sali Liceum Ogólnokształcącego w Namysłowie. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Julia Czuczwara, III miejsce - Oliwia Chowanek, IV miejsce - Weronika Adamiec, V miejsce -Nikola Grzywna. Natomiast w kategorii chłopców najlepiej spisał się Maciej Gancarz, który zajął II miejsce, a Jakub Zuzel uplasował się na III miejscu. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę rzeczową.
Pasowanie na ucznia, 9-10 grudnia 2015 r.
W dniach 9–10.12.15 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Prusa w Namysłowie odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”, której celem było włączenie pierwszoklasistów do grona społeczności uczniowskiej. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy uczniowie klas I, wychowawcy, Dyrektor Szkoły – Janusz Długokęcki, Dyrektor – Beata Galla oraz zaproszeni goście. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klas I zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym, który został nagrodzony gromkimi brawami. Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów oraz odśpiewanie hymnu szkolnego, tuż potem nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na ucznia. Każda klasa wystąpiła na środek sali, a Pan i Pani Dyrektor ogromnym ołówkiem pasowali każde dziecko na ucznia. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali od wychowawców pamiątkowe dyplomy oraz gratulacje.
Na dzieci czekała jeszcze jedna atrakcja tego wieczoru – wizyta Świętego Mikołaja, która wywołała wiele pozytywnych emocji. Nasz wyjątkowy gość miał prezent dla każdego ucznia – paczkę pełną słodyczy. Radości nie było końca. Po obdarowaniu każdego dziecka, każda klasa udała się do swojej sali na poczęstunek w towarzystwie wychowawców, rodziców i zaproszonych gości.
Wieczór poezji jesiennej, 4 grudnia 2015r.
Jesień to pora roku, która skłania do zadumy, melancholii, refleksji. W Polsce ta pora roku mieni się setkami ciepłych kolorów. Ta paleta barw i nastrojów odpowiada polskim kompozytorom i polskim twórcom. Nakłoniła ich do napisania najpiękniejszych wierszy i piosenek...
4 grudnia o godzinie 18.00 odbył się w naszej szkole wieczór poezji pt.: „ Koncert ze świerszczem”. Była to impreza dla rodziców i zaproszonych gości. Do przygotowania tego wieczoru zaangażowałyśmy uczniów z klas: Vc,VIa,VIc.
Wysłuchaliśmy przepięknych wierszy Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Leopolda Staffa, Jana Twardowskiego, Haliny Poświatowskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Tej poezji towarzyszyła nastrojowa muzyka Czerwonych Gitar, Anny German, Sławy Przybylskiej oraz Magdy Umer. Mamy nadzieję, że wieczór ten pozostawił miłe wrażenia w pamięci uczestników.
Joanna Kaczmarek Katarzyna Kupniewska

Mikołajkowe Rachowanie, 2 grudnia 2015r.
2 grudnia odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu matematycznego „ Mikołajkowe Rachowanie” . którego głównym celem jest promowanie i popularyzacja matematyki wśród dzieci. Dobór zadań, łamigłówek rachunkowych i logicznych umożliwił uczniom ujawnienie ich zdolności. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 68 uczniów klas IV-VI.
Wyniki konkursu:
klasy czwarte:I miejsce: Adam Szymczyk – 4A, Igor Makarow – 4B, Hanna Szkudlarek – 4C.
klasy piąte:I miejsce: Katarzyna Kędra – 5B, II miejsce: Wiktoria Poprawa – 5C, III miejsce: Karolina Stańczyk – 5A.
klasy szóste:I miejsce:Arnold Tronina – 6A,II miejsce: Aleksandra Dorociak – 6C,II miejsce Fabian Szmyd – 6A, III miejsce: Julian Lejczak – 6A.
2 grudnia 2015 r. – „Trójka” z pierwszym certyfikatem na Opolszczyźnie!!!

Tym razem zamiast informacji własnej cytujemy to, co napisali inni.
TRYBUNA OPOLSKA (2 grudnia 2015 11:28), Tomasz Wróblewski
Certyfikat "Zdrowego Sklepiku" dla szkoły w Namysłowie

Organizatorzy kampanii "Zdrowie po Dzwonku" wręczyli pierwszy certyfikat "Zdrowego Sklepiku" w województwie opolskim.
Certyfikat został przyznany Szkole Podstawowej nr 3 w Namysłowie. Placówka wyróżnia się aktywnym zaangażowaniem w proces zmiany nawyków żywieniowych dzieci.
Aby zdobyć certyfikat "Zdrowego Sklepiku" szkoła musi zostać zgłoszona (lub wysłać zgłoszenie samodzielnie). Następnie Rada Rodziców musi złożyć pisemne oświadczenie wraz z dokumentacją fotograficzną poświadczającą, że w danym sklepiku nie prowadzi się sprzedaży niezdrowych produktów.
Po wnikliwej weryfikacji i pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, szkoła otrzyma certyfikat i znajdzie się na liście "Zdrowych Szkół", zamieszczonych na stronie internetowej, do której dostęp będą mieli przede wszystkim rodzice.
Dla ułatwienia na stronie znajduje się lista zdrowych produktów, które powinny się znaleźć w każdym sklepiku. Ponadto za pomocą formularza rodzice i uczniowie mają możliwość zgłoszenia wszelkich nieprawidłowości w tym zakresie.
Sklepiki szkolne odgrywają niezwykle istotną rolę w żywieniu dzieci, zwłaszcza w obliczu narastającego problemu otyłości i chorób takich jak np. cukrzyca. Dane w niepokojący sposób wskazują na rosnący problem nieprawidłowego stanu odżywienia wśród dzieci i młodzieży w Polsce – mówi Magdalena Maławska, dietetyk, ekspert ds. żywienia Jurajska Twoja Równowaga. – W 2013 roku aż 28% chłopców i 22% dziewczynek borykało się z nadwagą lub otyłością. Wskaźnik ten rośnie w zastraszającym tempie. Na podstawie licznych badań można stwierdzić niedobory wielu składników odżywczych, witamin i minerałów w diecie dzieci i młodzieży. Zwłaszcza dużym problemem jest nadmierne spożycie cukru, tłuszczu i soli, co sprzyja nadwadze i otyłości.

Żródło: http://www.nto.pl/wiadomosci/namyslow/art/9141664,certyfikat-zdrowego-sklepiku-dla-szkoly-w-namyslowie,id,t.html
Powyższe informacje znalazły się również w innych serwisach:
http://www.namyslowianie.pl/artykul/sp-nr-3-certyfikatem-zdrowego-sklepiku
http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/9141664,certfikat-zdrowego-sklepiku-dla-szkoly-w-namyslowie,id,t.html
http://www.polskatimes.pl/artykul/9141664,certfikat-zdrowego-sklepiku-dla-szkoly-w-namyslowie,id,t.html
Krapkowice, 24 listopada 2015 r.
PODIUM W WOJEWÓDZKIM PÓŁFINALE PIŁKI HALOWEJ DZIEWCZĄT

Drużyna naszych piłkarek nożnych po zwycięstwie w zawodach powiatowych wzięła udział w wojewódzkim turnieju półfinałowym jaki odbył się w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kórnicy (Krapkowice). Uznając wyższość innych ekip, nasze dziewczęta zasłużyły na wielkie słowa podziękowania, gdyż tym razem poziom turnieju był bardzo wyrównany i każdy wynik na boisku był w tych zawodach możliwy. Minimalne przegrane z zespołami z Kórnicy i Łubnian oraz zremisowny mecz z dziewczętami ze szkoły w Łączniku zapewniły naszym uczennicom trzecie miejsce w tym silnie obsadzonym turnieju.
„Trójkę” reprezentowały: Weronika Adamiec (gk), Hanna Burnecka (k), Oliwia Chowanek, Oliwia Ciepiela, Julia Czuczwara, Martyna Markowska, Sandra Nanowska oraz Julia Sobczak.
Tak świetne wyniki osiągnane przez naszych uczniów na przestrzeni całej piłkarskiej jesieni były możliwe dzięki opiece i pracy trenerskiej nauczycieli w osobach Bożeny Wolak i Jarosława Urbańskiego. GRATULACJE!!!
Światowy Dzień Pluszowego Misia, 25 listopada 2015r.
„Światowy Dzień Pluszowego Misia” obchodzony jest od 2002 roku, zawsze 25 listopada. Jednak dzieci ze świetlicy szkolnej świętowały powstanie tej maskotki przez cały tydzień. Z tej okazji przygotowany został cykl zajęć pod hasłem „Kochamy Pluszowe Misie!” , który sprawił dzieciom wiele radości. Uczniowie zapoznali się z historią pluszowego misia oraz wzięli udział w pogadance na temat misiów występujących w książkach dla dzieci i bajkach telewizyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także galeria przedstawiająca misiowe postacie. Świetliki ochoczo brały także udział w zabawach muzyczno-tanecznych, pracach plastyczno-manualnych, zajęciach zespołowych oraz quizach poświęconych głównemu bohaterowi tygodnia. Największą frajdę sprawiła dzieciom prezentacja misiów przyniesionych z domu, ponieważ każdy mógł opowiedzieć o swojej przytulance. Mimo, że tydzień z misiem w świetlicy dobiegł końca, to wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że pluszowe maskotki są dla nich ważne przez cały czas.
Pasowanie na Świetlika, 20 listopada 2015r.
20 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na „Świetlika”. W tym dniu najmłodsze dzieci w naszej szkole wzięły udział w różnorodnych zabawach i zadaniach. Dodatkowym wyzwaniem dla pierwszoklasistów były do przejścia trzy próby: próba smaku –rozpoznanie smaku owoców i warzyw z zasłoniętymi oczami; próba dotyku – odgadnięcie, jaki przedmiot znajduje się w worku oraz próba mowy – wypowiedzenie łamańca językowego. Następnie uczniowie złożyli honorowe Ślubowanie, a także otrzymali pamiątkowe medale oraz słodki upominek.
Świetliki! Życzymy Wam, aby czas spędzony w świetlicy obfitował w wiele radosnych chwil oraz w niekończące się pokłady ciekawych zajęć rozwijających Wasze zainteresowania!
Pomóżmy Maćkowi!
Dla uczniów
KONKURSY

HISTORIA

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

585,057 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla