Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Maj 22 2015 11:57  
 
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 14,478
Najnowszy użytkownik: Robertot
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Gazetki szkolne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca z Niemcami
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Scenariusze
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Namysłowie w roku szkolnym 2015/2016

Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej


Jeszcze przed świętami uczniowie czterech klas mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności plastyczne. W Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach klasy: 5a, 5b, 5c oraz 3b wzięli udział w warsztatach, w których nie tylko uczyli się wykonywać pisanki różnymi technikami, mieli również możliwość podzielić się swoją wiedzą na temat obrzędów i zwyczajów wielkanocnych.
Konkurs Mitologiczny dla klas V
Konkurs Mitologiczny dla klas V Dnia 20 marca 2015 roku odbył się Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas piątych. Każdy z uczestników pracował samodzielnie, rozwiązując test, który składał się z czterech części:
część I – test wyboru
część II – odpowiedz jednym słowem
część III – łamigłówka-łamisłówka
część IV – twórcza praca literacka
W rywalizacji wzięło udział 11 uczniów. Najlepsza okazała się Martyna Matuszek z kl.Vc- uzyskała 40 punktów. II miejsce przypadło Kindze Maluśkiej kl.Vc - 39 punktów, III miejsce zajęła Oliwia Bużowicz kl.Vc -32 punkty.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
KONKURS WIEDZY O BAŚNIACH DLA UCZNIÓW KLAS IV
KONKURS  WIEDZY O  BAŚNIACH  DLA  UCZNIÓW KLAS  IVDnia 20 marca 2015 r. został zorganizowany konkurs wiedzy o baśniach dla uczniów klas IV. Wzięły w nim udział trzy drużyny w składzie :
- drużyna klasy IV a : Jagoda Tułacz, Wiktoria Matkowska,
- drużyna klasy IV b : Katarzyna Kędra, Oliwia Raduchowska,
- drużyna klasy IV c : Agnieszka Komarnicka, Dawid Konefał.
Zespoły miały za zadanie odpowiedzieć na wylosowane przez siebie pytania dotyczące baśni, rozpoznać tytuł baśni na podstawie przeczytanego fragmentu, nazwać rekwizyt i powiązać go z właściwym utworem, a na koniec w jak najkrótszym czasie ułożyć puzzle składające się ze stu elementów , również związane z tematyką baśniową.
W wyniku naprawdę zaciętej rywalizacji i przy gorącym dopingu pozostałych uczniów klas czwartych zwyciężyły w konkursie ex aequo drużyny klasy IV a i IV b. Zespól klasy IV c uplasował się na drugiej pozycji.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Przeprowadzony został w miłej i „baśniowej” atmosferze.
Finał Wojewódzki Turnieju " Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku


Stadion sportowy w Brzegu był areną XV Finałów Wojewódzkich największego piłkarskiego turnieju piłki nożnej "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku. Udział w rozgrywkach zaliczyły również nasze dwie drużyny, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych U-10 Chłopcy, oraz U-12 Dziewczęta. Nasi młodzi piłkarze w dwóch meczach grupowych zaliczyli jedną porażkę i remis, co nie pozwoliło im wyjść z grupy. Natomiast nasze dziewczęta spisały się znacznie lepiej, udało im się wyjść z grupy. Dopiero odpadły z 1/8 finałów, co można uznać za spory sukces, wszak to były finały wojewódzkie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, oraz okolicznościowe prezenty od firmy Tymbark.
Spotkanie z Wiesławem Drobikiem w bibliotece


31 marca 2015 r. uczniowie klas: I a, I c uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Wiesławem Drabikiem w Bibliotece Publicznej w Namysłowie. Młodzi czytelnicy mieli okazję wypytać o warsztat i stronę techniczną tworzenia śmiesznych historyjek dla dzieci. Autor przytaczał zabawne anegdoty, czytał fragmenty tekstów, pokazywał jak przygotowuje się książeczki do druku oraz zadawał pytania dotyczące znajomości bajek. Dzieci, którym udało się udzielić odpowiedzi na największą ilość pytań wyróżnione zostały drobnymi upominkami oraz kolorowymi książkami.
Po zakończeniu prezentacji młodzi czytelnicy mieli okazję zakupić książeczki oraz uzyskać specjalną dedykację z autografem.
Spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim


19 marca 2015 r. uczniowie klas: I a, I c , II b zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Namysłowie na spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim - autorem książek i programów telewizyjnych dla dzieci. Uczestnicy spotkania poznali Kulfona, kota Budzika, Potwora Bezkajku i Szefuńcia, uczestniczyli w zabawach słownych odgrywając dowcipne scenki, wysłuchali fragmentów książki i zasypali gościa niezliczoną ilością pytań. Pan Andrzej Grabowski poprzez bardzo dobry kontakt z najmłodszymi potrafił zaabsorbować ich uwagę i wciągnąć do wspólnej zabawy.
DZIEŃ MISYJNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3
Dnia 17 marca 2015 r. odbył się w szkole Dzień Misyjny pod hasłem: „ Budujemy cywilizację miłości”. Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole księdza Stanisława Jagodzińskiego – misjonarza z Afryki i siostrę Filipę - misjonarkę z Syberii . Klasy V-VI uczestniczyły w spotkaniu z księdzem misjonarzem i siostrą misjonarką. Młodsze klasy oglądały przedstawienie o misjach pt. „ Wielki skarb”. Odbyły się też pokazy strojów mieszkańców różnych kontynentów. Najciekawsze stroje nagrodzono . Wszystkie klasy brały udział w warsztatach misyjnych , gdzie powstawały piękne prace np. pióropusze . Można było obejrzeć piękną wystawę misyjną, którą ubogacały prace dzieci - makiety o misjach oraz eksponaty przywiezione z Afryki . Dzień ten przyniósł wiele radości . Dzieci zapragnęły budować więź z mieszkańcami naszej kuli ziemskiej.
Zdjęcia ukażą się wkrótce.
Światowy Dzień Poezji w Bibliotece


20 marca 2015 roku w bibliotece szkolnej, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego z okazji : „Dnia Poezji”. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas I-III. W konkursie udział wzięło 25 osób.
Celem Konkursu było:
• promowanie poezji i recytacji wśród uczniów,
• popularyzacja szeroko rozumianej kultury słowa,
• uwrażliwienie na piękno poezji,
• obycie z występami przed publicznością.
Reprezentanci poszczególnych klas zaprezentowali wybrany przez siebie utwór przed jury. Mile widziane były rekwizyty i kostium. Na ocenę Jury miały wpływ następujące czynniki:
• dobór repertuaru,
• interpretacja utworu,
• ogólny wyraz artystyczny.
Świetliki w Bibliotece Publicznej w Namysłowie


W środę, 25 marca 2015r., w ramach świetlicowego cyklu tygodniowego „Książka moim przyjacielem!”, uczniowie świetlicy szkolnej odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Namysłowie. Pani Maria Tomasik przeprowadziła lekcję biblioteczną, podczas której dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego, Wypożyczalni i Czytelni dla Dorosłych, a także Czytelni Internetowej. Uczniowie przeglądali różnorodne książki, zadawali ciekawe pytania, wykazali ogromne zainteresowanie i chęć częstego odwiedzania Biblioteki.
W trakcie spotkania, dzieci wzięły także udział w dorocznej, ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem” (Get Online Week). Warto dodać, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski objął ją honorowym patronatem.
Uczniowie bez wahania przyznali, że wizyta w Bibliotece Publicznej była bardzo udana.
Dzień Przyjaźń Polsko - WęgierskiejZ OKAZJI DNIA PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ
Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich węgierskich przyjaciół Polski
w imieniu całej „TRÓJKOWEJ” społeczności
składa
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Bolesława Prusa w Namysłowie

Sześciolatki w szkole
Dla uczniów
KONKURSY

HISTORIA

Certyfikaty
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

395,025 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla