Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Październik 07 2015 10:22  
 
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 17,494
Najnowszy użytkownik: Filimonrut
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Gazetki szkolne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca z Niemcami
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Scenariusze
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Narodowe Czytanie Bolesława Prusa
07.09.2015 r. nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Czytania Bolesława Prusa pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.
Na drugiej i trzeciej lekcji uczniowie klas III -VI wysłuchali fragmentów „Anielki” oraz „Katarynki”. Czytali: dyrektor szkoły pan Janusz Długokęcki oraz pani Iwona Maternowska- Jańczyk nauczyciel-bibliotekarz. Dzieci z klas młodszych odwiedziły wypożyczalnię, gdzie mogły zobaczyć wystawkę poświęconą Bolesławowi Prusowi i jego słynnej powieści „Lalce” oraz obejrzeć różne jej wydania.
Dziękując za włączenie się do bibliotecznych zadań mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnej edycji Narodowego Czytania.
Ogólnopolskie Dzień Drugiego Śniadania
W ramach kampanii „Jem drugie śniadanie”, dzieci ze świetlicy szkolnej obchodziły przypadający na 14 września 2015r. Ogólnopolski Dzień Drugiego Śniadania. Tuż po dzwonku, na drugiej godzinie lekcyjnej odbyła się pogadanka na temat zasad prawidłowego odżywiania oraz burza mózgów dotycząca tego, co można zabrać ze sobą do szkoły na drugie śniadanie. Na koniec wszyscy uczniowie wspólnie zjedli swoje zdrowe przekąski w postaci kanapek oraz sałatek. Mamy nadzieję, że racjonalne nawyki żywieniowe będą towarzyszyć dzieciom przez cały czas.
VI Turniej Orlika o Puchar Premiera RP - eliminacje gminne w kat. chłopców
Po raz kolejny przy ul. Kolejowej w Namysłowie, Moje Boisko Orlik 2012 tętniło życiem. Tym razem VI edycja Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP gościła chłopców w kategorii wiekowej 10-11 lat. Młodzi piłkarze dumnie reprezentowali swoje szkoły podstawowe z Namysłowa, Bukowia, Kamiennej i Jastrzębia. Pierwszy mecz już przysporzył zgromadzonej publiczności wiele emocji. Stało się tak za sprawą straconej, przez faworytów turnieju, bramki. Na dodatek był to gol samobójczy po silnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, przez zawodnika z drużyny SP Kamienna. Druga połowa to już szalona pogoń chłopców z "Trójki" i szczęśliwy dla nich wynik 3:1. Kolejne spotkanie to pojedynek szkół z Bukowia i Jastrzębia, zakończony zwycięstwem "jastrzębi" 4:0. Trzeci mecz był już bardzo jednostronnym widowiskiem i głodni bramek piłkarze SKS "Trójka" zaaplikowali PSP Bukowie aż 9 goli, nie tracąc przy tym ani jednego. W następnym meczu znów świetnie zaczęli grę chłopcy z Kamiennej jednak po raz kolejny zabrakło skupienia i determinacji. Oddali prowadzenie, przegrywając 1:4 z Jastrzębiem. Przedostatni mecz to walka o III miejsce pomiędzy Kamienną i Bukowiem. Spotkanie było wyrównane ale tylko do momentu słusznie podyktowanego rzutu karnego, który otworzył wynik spotkania. Następnie gol samobójczy i kolejne bramki dla Kamiennej. Ostateczny wynik tej potyczki to 3:1, zapewniło to drużynie pana Andrezja Mazurka trzecią lokatę w eliminacjach gminnych. Na sam koniec los skojarzył dwie drużyny, które miały po 6 punktów i ich bezpośredni pojedynek miał wyłonić zwycięzcę. SKS "Trójka" czy ZSP Jastrzębie? Takie pytanie zadawało sobie wiele osób, które bacznie przyglądały się ich wcześniejszym zmaganiom. Odpowiedź na to pytanie nie była do końca taka oczywista... zwłaszcza, że po ostatnim gwizdku wynik brzmiał 1:1. Rozpoczęło się nerwowe liczenie bramek w całym turnieju, które w tym przypadku miało zadecydować o I miejscu. Tym sposobem jako zwycięzca został wybrany zespół SKS "Trójka", który podobnie jak Jastrzębie stracił 2 gole, jednak udało mu się strzelić ich aż 13, a to było o 4 więcej niż ich przeciwnicy. Każda z drużyn została obdarowana oklaskami i nagrodami za wspaniałą postawę i walkę do ostatniego gwizdka w każdym pojedynku.
Zapraszam znów za rok!
organizator - Paweł Herian
BASEN

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mają bezpłatny wstęp na krytą pływalnię Delfin (na dowolną ilość wejść) - po okazaniu legitymacji szkolnej.

Rozpoczęcie roku


Witaj szkoło - rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016.
PODRĘCZNIKI

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016 w zakładce dla rodziców.

Dzień Mamy i Taty


Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla niego rodzice to najważniejsze osoby w życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Dlatego też w świetlicy szkolnej nauczycielki pomogły dzieciom wyrazić miłość do osób najbliższych ich sercu organizując Dzień Matki i Ojca.
Z tej właśnie okazji 18 czerwca 2015 roku odbyło się przedstawienie. Sala świetlicowa stała się sceną, na której wychowankowie w pięknych strojach zaprezentowali program artystyczny. Były wiersze, zagadki, piosenki, życzenia dla kochanych rodziców. Podczas wręczania upominków całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno – muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.
„Trójka” w BIEGU NAMYSŁOWIAN


Jak co roku każdy z uczestników miał do pokonania określony dystans w zależności od kategorii wiekowej. Nasza liczna reprezentacja (68 uczniów) przez całą imprezę była bardzo widoczna, co znalazło swoje odzwierciedlenie również w wynikach końcowych oraz na podium zawodów:
I miejsce: Julia Gala (kategoria klas I-II, dziewczęta),
I miejsce: Mateusz Gala (kategoria klas I-II chłopców),

V miejsce: Julia Sobczak (kategoria klas III-IV dziewcząt),
I miejsce: Capenko Maciej (kategoria klas III-IV chłopców),
III miejsce: Smagacz Bartłomiej,
IV miejsce: Igor Makarow,
V miejsce: Wiktor Makarow,
I miejsce: Jurkowianiec Maja (kategoria klas V-VI dziewcząt),
II miejsce: Chowanek Oliwia,
IV miejsce Stańczyk Julia,
V miejsce: Łamacz Julia,
VI miejsce: Burnecka Hanna IV miejsce: Wojciaczyk Michał (kategoria klas V-VI chłopców),
VIII miejsce: Tomaszewski Kordian,
VI miejsce Kałużny Jakub,
IX miejsce: Biały Kamil.
Wszystkim biorącym udział dziękujemy i gratulujemy.

Informacja MEN

18 czerwca 2015 r.
Opole, 16 czerwca 2015 r.
W trosce o najwyższą jakość edukacji czyli....
konferencja podsumowująca udział uczniów naszej szkoły w projekcie FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI I TECHNIKI.

Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły biorącym udział z przygodą w „Fascynującym Świecie” składam serdeczne podziękowania. Dziękuję również wszystkim rodzicom, którzy aktywnie wspierali nasze uczestnictwo w realizowanym projekcie.
J. Długokęcki
Sześciolatki w szkole
Dla uczniów
KONKURSY

HISTORIA

Certyfikaty
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

490,476 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla