Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Styczeń 26 2015 01:16  
 
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 11,966
Najnowszy użytkownik: BerfdafdffeP
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca z Niemcami
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Klasowe warsztaty przedświąteczne

W dniu 11 grudnia po raz kolejny odbyły się klasowe warsztaty plastyczne. Celem spotkania było wykonanie „nietuzinkowych” ozdób świątecznych. Wszyscy uczestnicy w miłej oraz pełnej życzliwości atmosferze i z wielkim zaangażowaniem wycinali, sklejali i przyozdabiali bożonarodzeniowe zabawki. Prace trwały ponad godzinę. Ich efektem stały się pełne blasku i koloru świąteczne: renifer ki, bałwanki, bombki oraz przepiękne śnieżynki. Każda (wykonana własnoręcznie przez uczniów klasy II „b” i ich rodziców) błyskotka znalazła swoje miejsce na klasowej choince.
Pasowanie uczniów klas pierwszych

4 grudnia 2014 r. odbyło się w naszej Szkole „Pasowanie uczniów klas pierwszych”.
KL. I a – wychowawca – Danuta Miś
Kl. I b – wychowawca – Jolanta Hruszowicz
Kl. I c – wychowawca – Ewa Florek
Kl. I d – wychowawca – Justyna Wojtowicz
Kl. I e – wychowawca – Malwina Wilczak
Zostali oni przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 poprzez złożenie ślubowania oraz pasowanie przez Panią Dyrektor – Beatę Gallę oraz Pana Dyrektora – Janusza Długokęckiego.
Mikołaj

5 grudnia( piątek) w każdej klasie I-III był Mikołaj. Przybył ze swoimi pomocnikami – Elfami i Aniołami. Każde dziecko otrzymało prezent. Uczniowie zaśpiewali Mikołajowi piosenki i tradycyjnie powiedzieli wierszyki. Paczki przygotowali Rodzice. Zadbali o to, aby każde dziecko otrzymało prezent. Oprócz słodyczy w paczkach znalazły się maskotki, książki i inne drobne upominki.
Było miło, słodko i wesoło!
Mikołajkowy Konkurs Skoku Wzwyż

Tradycyjnie o tej porze roku tj. 05.12.2014 został rozegrany po raz kolejny cieszący się dużym zainteresowaniem Mikołajkowy Konkurs Skoku Wzwyż, którego organizatorem był Szkolny Klub Sportowy " SKS TRÓJKA" przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Namysłowie. Udział w nim wzięli uczniowie Gminy Namysłów. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe i gimnazja. Każda szkoła miała wystawić po jednym reprezentancie kolejno klas IV-V-VI (podstawówki dziewczęta i chłopcy), oraz klas I-II-III (gimnazja dziewczęta i chłopcy). Suma wysokości każdej z drużyn miała wpływ na wynik końcowy rywalizacji.
Choinkowa ozdoba
Choinkowa ozdobaKlasy pierwsze wzięły udział w konkursie plastycznym „Choinkowa ozdoba”. Konkurs ogłoszony był przez Kuratorium Oświaty w Opolu dla uczniów 6 i 7 – letnich województwa opolskiego.
Wychowawcy klas pierwszych, po zapoznaniu się z regulaminem przystąpili do konkursu. Uczniowie indywidualnie przygotowali ozdobę choinkową. Prace były wykonane bardzo pomysłowo oraz przeróżnymi technikami plastycznymi, z różnych dostępnych materiałów. Wśród prac znalazły się: bombki ozdobione cekinami, aniołki z piór, łańcuchy, gwiazdy. Zebrano 36 ozdób choinkowych.
Teraz pozostaje nam tylko czekać na wyniki konkursu.
UCZNIOWIE SP 3 Z WIZYTĄ W DOMU DZIECKA

Jak co roku uczniowie SP3 w Namysłowie zebrali słodycze, przybory szkolne oraz zabawki dla wychowanków Domu Dziecka w Namysłowie. Inicjatorką akcji była pani Małgorzata Sobczyk (przy współpracy z Samorządem Uczniowskim). Ochotnicy przez cały miesiąc zbierali „dary” dla potrzebujących. Kto tylko mógł, przynosił zeszyty, kredki słodycze… . Nazbierało się tego całkiem niezła ilość. W piątek, 5 grudnia delegacja złożona z rodziców, nauczycieli i uczniów zawiozła prezenty do zaprzyjaźnionego Domu Dziecka w Namysłowie. Mieszkańcy Domu Dziecka serdecznie wszystkich przywitali. Czas upłynął na miłej rozmowie i pogawędkach. Pożegnaniom nie było końca.
Mamy nadzieję, że za rok powtórzymy naszą akcję.
ANDRZEJKI 2014

28 listopada 2014 r. w każdej z klas I –III odbywały się wróżby i zabawy taneczne. W salach lekcyjnych był przygotowany poczęstunek i „stanowiska wróżek”. Każdy uczeń i uczennica chciała znać swoją przyszłość. Korzystali w tym dniu z usług swoich „koleżanek z klasy – wróżek”, które przepowiadały przyszłość z kart, z ukrytych talerzyków, losowania kolorów i liczb. Świetną zabawą – wróżbą były „buty”. Najwięcej radości przyniosła zabawa z „serduszkami”, czyli każdy losował sobie imię osoby na przyszłość, poprzez przekłucie serca z imieniem. Wróżenie było przeplatane zabawami tanecznymi, ruchowymi, integracyjnymi i słodkimi przekąskami.
27 listopada 2014 r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VI. DJ Czuczwara Remik, DJ Łuczak Kamil i DJ Szopa Patrycja zadbali o muzyczną oprawę imprezy. Już od godziny 16:00 otwarta była SALA WRÓŻB, którą przygotowały uczennice z klasy VI C. Wróżki Lukrecja, Kilania, Laurencja i Hogata przepowiadały przyszłość każdemu, kto odwiedził ich salon. Wróżono z kart, z butów, była numerologia i tarot. Wszyscy świetnie się bawili. Szkoda, że podczas dyskoteki czas tak szybko płynie.
Występy zespołów tanecznych

20 listopada 2014 r. zespoły taneczne: „ Biedronki” i „ Fanki” wystąpiły w czterech układach tanecznych: „ Walczyk namysłowski”, „ Taniec drewnianych lalek”, „ Taniec kowbojski” oraz „ Marsz Radeckiego” na otwarciu Namysłowskiego Centrum Handlowego. Pomimo złej pogody( mżawka i zimno) tancerze dopisali w całym składzie. Dziękujemy im i ich Rodzicom!
Na otwarciu Centrum nie zabrakło również naszych wspaniałych uczniów – tancerzy tańca towarzyskiego: Macieja Szozdy wraz z partnerką: Klaudią Gułka oraz Michała Szozdy z partnerką: Julią Szymala. Nasi uczniowie szkolą swoje umiejętności taneczne w Akademii Tańca w Kluczborku. Tancerze otrzymali „słodkie” podziękowanie w postaci czekoladek oraz gadżety związane z otwarciem Centrum.
Światowy Dzień Postaci z Bajek

25 listopada 2014 roku uczniowie (i nie tylko!) naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Postaci z Bajek. Święto wszystkich bajek to dobra okazja, aby przypomnieć sobie te znane i lubiane, ale też bajki trochę zapomniane. Co prawda bajkowi bohaterowie goszczą w naszej szkole każdego dnia podczas słuchania czytanych bajek oraz oglądania ich na ilustracjach ... jednak "ożywione" wprowadziły wszystkich w radosny nastrój. W tym dniu nasza szkoła stała się prawdziwą "KRAINĄ BAJEK".
Spotkanie autorskie
Spotkanie autorskieDnia 14 listopada 2014 roku uczniowie klasy IIIb mieli wielką przyjemność uczestniczenia w spotkaniu autorskim z panem Wiesławem Drabikiem, autorem wielu książek dla dzieci i wspaniałym, niezwykle zabawnym oraz dowcipnym człowiekiem. Przed spotkaniem Biblioteka Publiczna ogłosiła konkurs na pracę inspirowaną twórczością pana Drabika. Wśród wyróżnionych byli uczniowie: Martyna Rabenda i Igor Makarow.
Podczas spotkania dzieci aktywnie i z radością uczestniczyły w minikonkursie. Z zaciekawieniem słuchały wybranych utworów i szczegółów dotyczących powstawania książek dla dzieci. Po spotkaniu każdy korzystał z okazji, by zdobyć autograf pisarza na zakupionej przez siebie książce.
Do szkoły każdy wrócił pełen pozytywnych wrażeń i ochoty na dalsze spotkania w bibliotece.
Halowe Mistrzostwa Piłki Nożnej

W ubiegłą sobotę tj. 09.11.2014r. w hali namysłowskiego ogólniaka odbyły się Halowe Mistrzostwa Piłki Nożnej z udziałem naszej reprezentacji składającej się z uczniów klas V i VI. Zawody okazały się dla nas wielkim sukcesem, bowiem wygraliśmy swoją grupę. W wielkim finale po bardzo emocjonującym meczu z SP 4 wygraliśmy w rzutach karnych!!! Trzeba dodać, iż po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:3 by doprowadzić do remisu! Dodatkowo uczeń Błażej Szlufarski został "królem strzelców" z dorobkiem 8 bramek. Wielkie gratulacje dla : Błażeja Szlufarskiego, Bartka Kowalczyka, Kamila Łuczaka, Maćka Gancarza, Przemka Adamczyka, Jacka Kota, Dominika Kwaśniewskigo, Remigiusza Czuczwary.
Sześciolatki w szkole
Dla uczniów
KONKURSY

HISTORIA

Certyfikaty
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

335,199 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla