Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Październik 23 2016 07:59  
 
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 27,909
Najnowszy użytkownik: Robertjax
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Gazetki szkolne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca międzynarodowa
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Scenariusze
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wojewódzkie mistrzostwa w sztafetowych biegach przełajowych, 11 października 2016 r.

Tak wygląda bilet na Mistrzostwa Polski


GRATULUJEMY!!!
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, 29 września 2016 r.

Obchodzony 29 września Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do biblioteki szkolnej. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas I-III, którzy przyszli, aby posłuchać głośnego czytania, poczytać i podyskutować o książkach. Na początku spotkania dzieci zapoznały się z nowościami wydawniczymi w bibliotece. Nowe książki wzbudziły duże zainteresowanie i niebywałe emocje. Wśród gwaru słychać było słowa zachwytu i uznania "o jaka ta jest super’. Dzieci doceniły to, że nowe książki są pięknie ilustrowane, często zawierają dodatki w postaci płyt CD czy naklejek. Do głośnego odczytania w klasach pierwszych wybrany został utwór Barbary Gawryluk pt. "Dżok, legenda o psiej wierności". Dzieci słuchały w skupieniu i z uwagą dając się ponieść dziecięcej wyobraźni. Natomiast dla uczniów klas II oraz III została wybrana książka pt.”Co to znaczy…” Grzegorza Kasdepke. Książka „Co to znaczy…” opatrzona jest podtytułem: „czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń”. Króciutkie i zabawne opowiadania, które składają się na tę książkę.
Zespół taneczny na Olimpiadzie Seniorów, 17 września 2016 r.

Zespół Taneczny z Naszej Szkoły został zaproszony na Drugą Olimpiadę Sportową Seniorów – Namysłów 2016r. Tancerki wystąpiły jako Zespół Mażoretkowy i uczestniczyły w otwarciu Imprezy. Wraz z Zespołem ze Szkoły Muzycznej Zespól Taneczny otwierał korowód Sportowców- Seniorów pod hasłem: „ Lubimy ruch, bo młody w nas duch”. Nasz Zespół dopisał i Tancerki przygotowały się wspaniale! Pomimo, że nie odbywały się jeszcze zajęcia taneczne dziewczyny po lekcjach były na próbach i przygotowały się do występu. Cieszy również fakt, że absolwentki zespołu: Aleksandra Dorociak i Julia Czuczwara dołączyły do zespołu. ‘Seniorzy” podziękowali nam za uatrakcyjnienie imprezy słodkim poczęstunkiem w formie - cukierków i lodów. Dziękujemy, było nam miło!
Międzynarodowy Dzień Kropki, 15 września 2016 r.

Dnia 15 września 2016 r. uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia tego święta rozpoczęła się od bestsellerowej książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki imieniem Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Uczniowie naszej szkoły wzorowo przygotowali się do celebrowania tego dnia, każde z dzieci postarało się o to, aby w jego ubiorze pojawiły się kropki. Po obejrzeniu i omówieniu historii Vashti, uczniowie z zapałem przystąpili do wykonywania zadań i ćwiczeń, których głównymi bohaterami były kropki. Dzień obfitował w ciekawe zabawy, a wykonywane przez dzieci prace plastyczne były kwintesencją ich kreatywności. Uczniowie z pewnością będą długo wspominać ten wyjątkowy dzień, a my Państwa serdecznie zapraszamy do zapoznania się z historią Vashti
Sprzątanie świata, 16 września 2016 r.

Sprzątanie świata – Polska 2016
16 września 2016r.
Dołącz do nas!
23. edycja akcji Sprzątanie świata - Polska przebiega pod hasłem
„Podaj dalej... drugie życie odpadów"
Sprzątanie Świata – Polska” – to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Podaj dalej … drugie życie odpadów”. Jej głównym przesłaniem było promowanie efektywnej segregacji odpadów podczas codziennych czynności. Dlatego postanowiliśmy dać drugie życie przedmiotom, nie wyrzucać ich pochopnie do kosza. Podczas edukacyjno-plastycznych zajęć warsztatowych uczniowie klas IV-VI wykonali z odpadów wiele ciekawych prac.
Tego samego dnia (16.09.2016 r.) nasi uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy szkoły. Zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyliśmy do posprzątania wyznaczonych terenów (teren wokół szkoły i garaży przy ulicy Łączańskiej, Cmentarz Żydowski, lasek przy drodze do Łączan, park „Małpi gaj”). Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy były zadawalające.
Wszyscy uczestnicy akcji wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w zebrane śmieci.
Podręczniki

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017 w zakładce dla rodziców.

PODZIĘKOWANIE

Wycieczka do Torunia

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić miasto, w którym urodził się ten, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. To oczywiście Toruń. Uczniowie zwiedzili Młyn Nowoczesności i Wiedzy, przeszli uliczkami miasta poznając jego historię i najważniejsze zabytki. W Pracowni Mistrza Bogumiła upiekli własny piernik-przecież gród ten słynie również z tych smakołyków. Na koniec zaopatrzyli się w całą masę pamiątek, zwłaszcza mieczy, dzięki którym wyprawa na pola Grunwaldu nie byłaby już straszna nikomu...
Mistrzostwa Polski w Czwórboju LA – Słubice, 10-11 czerwca 2016 r.

Po pierwszym dniu zawodów nasza drużyna zajmowała dziewiąte miejsce i z dużymi nadziejami dziewczęta przystępowały do sobotniej rywalizacji, wszak 600m to konkurencja, w której potrafiły już pokazywać się z dobrej strony. Niestety, po „przepychance” w trzecim biegu, nasza zawodniczka opuszczała bieżnię w asyście ratowników medycznych i wynik sportowy stał się już wtedy całkowicie nieważny. Dziewczyny! Gratulacje, że w tej lekkoatletycznej rywalizacji doszłyście tak wysoko!
Dziękujemy za walkę!

(jd)

MISTRZOWIE TRÓJBOJU – Głuchołazy, 4 czerwca 2016 r.

W Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Trójboju LA nasza drużyna zdobyła złoty medal, nie dając żadnych szans swoim konkurentom. Przewaga prawie dwustu punktów w rywalizacji z uczniami szkoły sportowej oraz jeszcze większa przewaga nad innymi zespołami mówi sama za siebie. Uczniowie TRÓJKI w tej rywalizacji zdobyli 843 punkty, Na drugim miejscu z ogólną liczbą 661 punktów znaleźli się uczniowie Publicznej Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 5 z Krapkowic, natomiast na najniższym stopniu podium z wynikiem 637 punktów stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zimnicach Wielkich.
Na pięknie położonym i nowoczesnym stadionie miejskim w Głuchołazach nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Marcin Banaś Tymoteusz Cichecki, Igor Makarow, Wiktor Makarow, Tobiasz Pietrusiak Bartłomiej Smagacz, Michał Szozda, Jakub Wilczyński. Również w klasyfikacji indywidualnej uczniowie naszej szkoły znaleźli się w ścisłej czołówce zawodów, Bartłomiej Smagacz zajął II miejsce z wynikiem 160 punktów, a tuż za nim uplasował się Wiktor Makarow z wynikiem 150 punktów. Wszystkim dziękujemy za tak godne reprezentowanie barw szkoły i serdecznie gratulujemy tego wspaniałego występu. Na podkreślenie zasługuje również i to, że w „królowej sportu”, tak wspaniali sportowcy, kontynuują wielkie tradycje szkoły, dzięki czemu – jak wcześniej ich starsi koledzy – i tym razem, kończymy rywalizację na najwyższym stopniu podium zawodów wojewódzkich.
Za tak wspaniałą pracę z młodzieżą składamy po raz kolejny najserdeczniejsze wyrazy podziękowania na ręce naszych nauczycieli wychowania fizycznego; Bożeny Wolak, Jarosława Urbańskiego, Kingi Maryniak oraz Artura Musiała.
DZIEŃ TWÓRCZOŚCI – NOK, 30.05.2016
Z zamiarem realizacji tego pomysłu nosiliśmy się od dawna, wszak w szkole zawsze brakuje czasu by na szerokim forum móc pochwalić się tym, co ciekawego robimy i stąd pierwsze w historii szkoły tak całościowe konfrontacje artystyczno-edukacyjne pod nazwą „Dzień Twórczości Artystycznej” Każdy mógł więc – na scenie Namysłowskiego Ośrodka Kultury – zobaczyć występy laureatów szkolnych konkursów, festiwalu piosenki, popisy zespołów tanecznych oraz przedstawienia realizowane w ramach projektu „Odyseja Umysłu”. Obecni byli również świadkami wręczenia nagród zwycięzcom szkolnych i międzyszkolnych konkursów, jakie w ostatnim czasie były organizowane.
Serdeczne podziękowania za przygotowanie imprezy należą się wszystkim uczestnikom i opiekunom. Gorąco dziękujemy również wszystkim obecnym rodzicom, babciom oraz dziadkom naszych uczniów i pozostałym obecnym, w tym emerytowanym nauczycielom naszej szkoły, którzy po latach mieli ponownie okazję spojrzeć na dokonania kolejnych pokoleń i uczniów i nauczycieli.
Program imprezy obejmował:
Występy taneczne: Polonez w wykonaniu uczennic klas drugich, taniec irlandzki oraz taniec ludowy prezentowane przez uczennice klas czwartych, a także żywiołowy kubański taniec „cha-cha” w wykonaniu uczennic klas VI, które na koniec imprezy zaprezentowały się również w tańcu nowoczesnym. Ozdobą popisów tanecznych był również udział w tych występach Michała Szozdy, ucznia kl. Va, który zdobywa już nagrody na parkietach wielu profesjonalnych konkursów tanecznych. Opiekunem zespołów tanecznych jest pani Danuta Miś, a stale współpracują z nią Edyta Szyndlarewicz, Teresa Porembska, Ewa Florek i Karolina Uryga. Występy wokalne, w których wzięli udział zwycięzcy Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki: Emilia Kubicka, Aleksandra Dorociak, Wiktoria Balcerzak, Olga Mikołajczyk, Oliwia Raduchowska, Aleksandra Skalmierska oraz zespół wokalny „Akolada” w piosence „Uśmiechnięta wiosna”. Opiekunem całej „działalności muzycznej” na terenie szkoły jest pani Róża Gerlach. „Odyseja umysłu” to międzynarodowy projekt ,w którym nasi uczniowie uczestniczą od trzech lat, tym razem na deskach ośrodka kultury prezentowali się uczniowie; klasy VIa (opiekunowie – trenerzy: Iwona Mikuśkiewicz i Barbara Kruk), klasy VIc (opiekun – trener Anida Leszczyńska) oraz klasy IVb (opiekunowie – trenerzy: Aleksandra Głąb-Kawecka i Malwina Szpaczyńska).
Laureaci konkursów:
- konkurs wiedzy o baśniach dla uczniów klas czwartych: I miejsce drużyna klasy IV B, II miejsce - IV A, III miejsce - IV C,
– konkurs pod hasłem „I Ty możesz zostać bajkopisarzem” dla uczniów klas piątych: Im. - Bartosz Mosiej (kl.VB), IIm. - Samuel Łabędzki (kl.VA), IIIm. - Gabriela Kaczmarek (kl.VB),
- konkursy matematyczne organizowane przez miejscowe gimnazja:
w konkursie dla klas czwartych „Igraszki matematyczne” nasza reprezentacja w składzie: Hanna Szkudlarek, Joanna Maj oraz Igor Baran zajęła I miejsce. Na takiej samej zaszczytnej, pierwszej pozycji uplasowali się również nasi uczniowie klas szóstych (drużyna w składzie Arnold Tronina, Krystian Kulczycki, Jakub Krzesaj, Aleksandra Dorociak, Jakub Wilczyński)w konkursie „Potyczki z matematyką”.
Ważne !
ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ 2016
Pobierz

Pomagamy naszym uczniom!
Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą - nr KRS 0000037904
z dopiskiem
Capenko Maciej
Dla uczniów
KONKURSY

HISTORIA

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

823,267 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla