Czerwiec 17 2019 21:16

Najnowszy użytkownik: Jamesoccug

Wycieczka do Drezna, 7 grudnia 2018r.

Dnia 7 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami byli na wycieczce w Dreźnie, w jednym z najpiękniejszych miast w Niemczech. „Florencja nad Łabą”….bo tak nazywane jest Drezno, niesamowite miasto zachwyciło nas bogatymi zbiorami sztuki a imponujące zabytki architektoniczne wywarły niesamowite wrażenie. Zwiedziliśmy stare miasto: barokowy Zwinger, Zamek Królewski, Operę Sempera, Nadworny Kościół Katolicki, pałac „Taschenbergpalais” zbudowany specjalnie dla hrabiny Cosel. Przy pomocy pani przewodnik doszukiwaliśmy się polskich akcentów w Dreźnie. A jest ich sporo jak się okazało.
Zwieńczeniem wycieczki był pobyt na jarmarku bożonarodzeniowym – jednym z najstarszych i największych w Niemczech, obowiązkowa atrakcja w czasie adwentu.
Drezno jest miastem, w którym można poczuć ducha historii, aktywnie wypocząć i dowiedzieć się czegoś więcej o zwyczajach i mentalności naszych sąsiadów a nasz pobyt w Dreźnie wiele nas nauczył. Kto nie pojechał z nami, ma czego żałować.