Październik 15 2019 06:04

Najnowszy użytkownik: Jamesoccug

Nikolaustag, 9 grudnia 2018 roku

Dnia 9 grudnia 2018 roku w Namysłowskim Ośrodku Kultury, tradycyjnie w druga niedzielę adwentu, odbyło się przedstawienie mikołajkowo – adwentowe dla członków Towarzystwa Mniejszości Niemieckiej na Śląsku Opolskim - oddział w Namysłowie. Jak każdego roku odwiedzili nas goście z Niemiec, przewodnicząca oraz członkowie Namslauer Heimatfreude – Niemieckiego Stowarzyszenia Dawnych Mieszkańców Namysłowa, którzy obecnie mieszkają na terenie Niemiec. Uczniowie wraz z opiekunami, Beatą Bukowską i Różą Gerlach przygotowali montaż słowno – muzyczny w języku niemieckim. Piosenki adwentowe i kolędy wprowadziły nas w nastrój bożonarodzeniowy a całe przedstawienie spotkało się z ciepłym przyjęciem, nagrodzono nas gromkimi brawami. Jest to spotkanie, które wpisało się na stałe do kalendarza imprez naszej szkoły kilkanaście lat temu i jest z powodzeniem kontynuowane. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Elżbiety Wołoszyn, dzięki której Św. Mikołaj obdarował naszych aktorów paczkami.