Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Czerwiec 17 2019 21:52  
 
Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 1
doubbarp

Łącznie użytkowników: 62,390
Najnowszy użytkownik: Jamesoccug
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Gazetki szkolne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca międzynarodowa
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej w roku szkolnym 2019/2020
13 marca 2019 r.

    INFORMACJA !

    DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. BOLESŁAWA PRUSA W NAMYSŁOWIE PRZYJMUJE ZGŁOSZENIA DO KLASY I W ROKU SZKOLNYM 2019/20 DZIECI ZAMIESZKAŁYCH W OBWODZIE SZKOŁY. PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ DZIECI Z OBWODU SZKOŁY DO 29.03.2019 r.

    ( Druk zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły w zakładce dla rodziców)
    SERDECZNIE ZAPRASZAMY

    Granice obwodu Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Prusa w Namysłowie obejmują następujące ulice: Akacjowa, 1 Maja, Adama Mickiewicza, Bohaterów Warszawy od nr 7, Cicha, Stefana Drzewieckiego, Fabryczna, Jaśminowa, Józefa Piłsudskiego, Kalinowa, Kombatantów, Konwalii, Kresowa, Kwiatowa, Letnia, Lwowska, Łączańska, Łąkowa, Makowa, Malinowa, Na Skarpie, Nad Widawą, Orląt Lwowskich, Pamięci Sybiraków, Partyzantów, Plac Powstańców Śląskich, Plac Wolności nr 1,3,5, Polna, Stanisława Sworowskiego ,Józefa Rabiegi, Radosna, Różana, Skwer Kazimierza Wielkiego, Słonecznikowa, Spokojna, Tulipanowa, Wesoła, Wileńska, Wiosenna, Władysława Sikorskiego, Wrzosowa, Wschodnia, Zielona, Zimowa oraz sołectwo: Łączany.

Nikolaustag, 9 grudnia 2018 roku

Dnia 9 grudnia 2018 roku w Namysłowskim Ośrodku Kultury, tradycyjnie w druga niedzielę adwentu, odbyło się przedstawienie mikołajkowo – adwentowe dla członków Towarzystwa Mniejszości Niemieckiej na Śląsku Opolskim - oddział w Namysłowie. Jak każdego roku odwiedzili nas goście z Niemiec, przewodnicząca oraz członkowie Namslauer Heimatfreude – Niemieckiego Stowarzyszenia Dawnych Mieszkańców Namysłowa, którzy obecnie mieszkają na terenie Niemiec. Uczniowie wraz z opiekunami, Beatą Bukowską i Różą Gerlach przygotowali montaż słowno – muzyczny w języku niemieckim. Piosenki adwentowe i kolędy wprowadziły nas w nastrój bożonarodzeniowy a całe przedstawienie spotkało się z ciepłym przyjęciem, nagrodzono nas gromkimi brawami. Jest to spotkanie, które wpisało się na stałe do kalendarza imprez naszej szkoły kilkanaście lat temu i jest z powodzeniem kontynuowane. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Elżbiety Wołoszyn, dzięki której Św. Mikołaj obdarował naszych aktorów paczkami.
Wycieczka do Drezna, 7 grudnia 2018r.

Dnia 7 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami byli na wycieczce w Dreźnie, w jednym z najpiękniejszych miast w Niemczech. „Florencja nad Łabą”….bo tak nazywane jest Drezno, niesamowite miasto zachwyciło nas bogatymi zbiorami sztuki a imponujące zabytki architektoniczne wywarły niesamowite wrażenie. Zwiedziliśmy stare miasto: barokowy Zwinger, Zamek Królewski, Operę Sempera, Nadworny Kościół Katolicki, pałac „Taschenbergpalais” zbudowany specjalnie dla hrabiny Cosel. Przy pomocy pani przewodnik doszukiwaliśmy się polskich akcentów w Dreźnie. A jest ich sporo jak się okazało.
Zwieńczeniem wycieczki był pobyt na jarmarku bożonarodzeniowym – jednym z najstarszych i największych w Niemczech, obowiązkowa atrakcja w czasie adwentu.
Drezno jest miastem, w którym można poczuć ducha historii, aktywnie wypocząć i dowiedzieć się czegoś więcej o zwyczajach i mentalności naszych sąsiadów a nasz pobyt w Dreźnie wiele nas nauczył. Kto nie pojechał z nami, ma czego żałować.
100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


W związku z wejściem w życie aktu prawnego ustanawiającego dzień 12 listopada 2018 r. Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę składam wszystkim członkom społeczności szkolnej życzenia godnego, pogodnego i radosnego świętowania tak wspaniałego jubileuszu w atmosferze dumy i szacunku dla starań wielu pokoleń naszych przodków.

Janusz Długokęcki – dyrektor szkoły.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, 28 września 2018r.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 28 września 2018 roku szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli najlepszą okazję nadrobić te zaległości. W tym roku w naszej szkole Pani Izabela Gacek zorganizowała w klasach czwartych konkurs, który składał się z dwóch etapów. I etap wyłonił w każdej klasie Mistrza, a następnie w II etapie stoczyli oni walkę o tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia Klas Czwartych. Zwycięzcą został uczeń klasy IVb Tomasz Kędra. II miejsce zajęła Maja Węgrzyn z klasy IVe, III miejsce: Ksawery Simlat z kl. IVa oraz Maciej Rudzki z kl. IVc.
GRATULACJE!!!

Konkurs rysunkowy OGPR

W maju 2018r. Fundacja Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza zaprosiła dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt: "OGPR na co dzień" czyli wszystko na temat,czym zajmują się ratownicy z OGPR. Uczniowie naszej szkoły przygotowali 10 prac i wszystkie brały udział w konkursie. Z początkiem nowego roku szkolnego czekała nas niespodzianka. Wśród laureatów konkursu znalazły się 3 prace uczniów naszej szkoły. Na I miejscu praca Antoniny Kalbrun z klasy Vc, III miejsce praca Magdaleny Marek z klasy Vc oraz miejsce IV wspólna praca Martyny Rabendy i Natalii Wiśniewskiej z klasy VII b. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy. Pozostali uczestnicy Hanna Majcher Ve, Maks Maryniak IVa, Magda Chrzanowska Ve, Natalia Woźniak Va, Jakub Stopa VII c, Wiktor Szołdra Vc oraz Pola Tyszkowska Va otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w konkursie plastycznym. Wszystkim serdecznie gratulujemy ;)
Podręczniki 2018/2019
Klasy I-VIII w roku szkolnym 2018/2019 otrzymają większość podręczników we wrześniu NIEODPŁATNIE (do wypożyczania w szkolnej bibliotece).
PONIŻSZE PODRĘCZNIKI LUB ĆWICZENIA UCZNIOWIE ZAKUPUJĄ WE WŁASNYM ZAKRESIE (RELIGIA W KLASACH I-VIII I JĘZYK NIEMIECKI W KLASACH I-VI)

Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019 w zakładce dla rodziców.

INFORMACJA

SEKRETARIAT SZKOŁY
od 25 czerwca do 31 sierpnia 2018 r.
czynny dla interesantów
od godz. 9:00 do godz. 13:00

w dni robocze także kontakt telefoniczny
w godzinach 8:00 - 15:00
tel. 77 410 05 74

Zaproszenie

Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy nie są bezkrytyczni wobec swoich dzieci, którzy mają pytania i wątpliwości...
Informacja dla rodziców klas trzecich
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND. Konkurs przeprowadzono 15 listopada 2017r. pod nadzorem komisji szkolnej. W konkursie uczestniczyło 6 863 uczniów z 362 szkół na terenie Polski. W województwie opolskim 226 uczniów z 14 szkół. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 17 uczniów z klas V-VII. Biorąc pod uwagę ilość startujących uczniów cieszy nas niezmiernie ogromny sukces naszych trzech uczennic.
1. Roksana Perzanowska, uczennica klasy VI b – 1 miejsce w kraju, 1 miejsce w województwie opolskim – 94,17% poprawnych odpowiedzi.
2. Julia Sobczak, uczennica klasy VII c – 27 miejsce w województwie opolskim, 414 miejsce w kraju.
3. Karolina Bajsarowicz, uczennica klasy Vb – 27 miejsce w województwie opolskim, 513 miejsce w kraju.
Roksana otrzymała od organizatora konkursu firmy ŁOWCYTALENTÓW „JERSZ” nagrodę w postaci obozu letniego podczas wakacji 2018 a wszystkie trzy uczennice zostały nagrodzone książkami i dyplomami. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom za udział w konkursie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Projekty
AKADEMIA BYSTRZAKA

KLUCZ DO KOMPETENCJI

Dla uczniów
KONKURSY

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

4,310,269 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla