Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Styczeń 26 2020 18:55  
 
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 60,861
Najnowszy użytkownik: efejuni
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
INFORMACJA

SEKRETARIAT SZKOŁY
od 25 czerwca do 31 sierpnia 2018 r.
czynny dla interesantów
od godz. 9:00 do godz. 13:00

w dni robocze także kontakt telefoniczny
w godzinach 8:00 - 15:00
tel. 77 410 05 74

Zaproszenie

Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy nie są bezkrytyczni wobec swoich dzieci, którzy mają pytania i wątpliwości...
Informacja dla rodziców klas trzecich
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND. Konkurs przeprowadzono 15 listopada 2017r. pod nadzorem komisji szkolnej. W konkursie uczestniczyło 6 863 uczniów z 362 szkół na terenie Polski. W województwie opolskim 226 uczniów z 14 szkół. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 17 uczniów z klas V-VII. Biorąc pod uwagę ilość startujących uczniów cieszy nas niezmiernie ogromny sukces naszych trzech uczennic.
1. Roksana Perzanowska, uczennica klasy VI b – 1 miejsce w kraju, 1 miejsce w województwie opolskim – 94,17% poprawnych odpowiedzi.
2. Julia Sobczak, uczennica klasy VII c – 27 miejsce w województwie opolskim, 414 miejsce w kraju.
3. Karolina Bajsarowicz, uczennica klasy Vb – 27 miejsce w województwie opolskim, 513 miejsce w kraju.
Roksana otrzymała od organizatora konkursu firmy ŁOWCYTALENTÓW „JERSZ” nagrodę w postaci obozu letniego podczas wakacji 2018 a wszystkie trzy uczennice zostały nagrodzone książkami i dyplomami. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom za udział w konkursie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja!

  INFORMACJA !
  DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W NAMYSŁOWIE
  OGŁASZA ZAPISY DO KLASY I W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

  DZIECI ZAMIESZKAŁYCH W OBWODZIE SZKOŁY.

  Przyjmowanie zgłoszeń dzieci z obwodu szkoły do 15.03.2018 r.
  (zgłoszenia do pobrania w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły w zakładce dla rodziców)

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernika - Warszawa, 1 grudnia 2017 r.

Dnia 1 grudnia 2017r. uczniowie klas V naszej szkoły wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu "Klucz do kompetencji w Szkołach Podstawowych Powiatu Namysłowskiego”, który jest częścią Regionalnego Programu Operacyjnego województwa opolskiego. Dla wielu z nas był to pierwszy pobyt w naszej stolicy. Na miejscu okazało się, że Kopernika się nie zwiedza, nie ma wyznaczonych ścieżek ani przewodników. Daliśmy się ponieść swobodzie. Kierowani własną ciekawością, odkrywaliśmy pasje, o jakie nawet się nie podejrzewaliśmy. Każdy zwiedzał to, co go zainteresowało i zwróciło uwagę. Miłym zaskoczeniem okazał się fakt, iż eksponaty w Koperniku są przeznaczone do używania! Tutaj wszystkiego należało dotknąć, pociągnąć, sprawdzić, przekręcić, usiąść, podskoczyć, wypróbować lub krzyknąć – aby uruchomić eksponat. Mogliśmy rozmawiać i pytać. Były to stacje doświadczalne, które ożywały, kiedy ich dotykaliśmy. Mogliśmy przeprowadzać doświadczenia, angażując wszystkie zmysły. Każdemu udzieliła się „naukowa atmosfera eksperymentowania”. Był to dzień pełen wrażeń, niesamowita wycieczka, inspirująca do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Uczeniu się w Koperniku sprzyjały różnorodne przestrzenie edukacyjne. Przez okna tarasowe mogliśmy podziwiać Wisłę, most Świętokrzyski i Stadion Narodowy PGE. Warszawska Syrenka, stojąca w pobliżu Centrum Kopernik, nie jest widoczna przez zamknięte o tej porze roku okna. Niestety nie mogliśmy również zwiedzić ogrodów na dachu, ponieważ w grudniu są nieczynne i nie byliśmy w planetarium "Niebo Kopernika" ale jest to wspaniały powód aby wrócić do Warszawy jeszcze raz ;)
Dzień Pluszowego Misia - Namysłów, 24 listopada 2017 r.

24 listopada 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie przyszli dziś do szkoły w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół. Zajęcia obfitowały w zabawy oraz zadania związane z misiami. Do klasy lll f przybył nowy kolega- Miś Gustaw, który na stałe zamieszkał w sali 22. Gustaw w każdy weekend będzie odwiedzał innego ucznia w jego domu. Każde dziecko; na pamiątkę wspólnie spędzonego czasu z misiem; zostawi notatkę w jego pamiętniku. Ten dzień pokazał jak bardzo dzieci kochają misie i jak ich potrzebują.
Koło przyrodnicze w klasie IIIf

Zajęcia dodatkowe w naszej szkole ruszyły pełną parą. Dużym zainteresowaniem cieszy się koło zainteresowań przyrodniczych w klasie lll f. Uczniowie tej klasy w listopadzie odkrywali tajemnice kosmosu. Teraz już każda z ośmiu planet Układu Słonecznego jest im dobrze znana.
Spotkanie z lekarzem weterynarii - Namysłów, 21-22 listopada 2017 r.

W dniach 21-22 listopada 2017r. gościliśmy w naszej szkole lekarza weterynarii Pana Łukasza Ocharskiego, człowieka o ogromnym sercu, wolontariusza Namysłowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom CZTERY ŁAPY. Panu Łukaszowi towarzyszyła suczka Bida, która była niesamowitą atrakcją. Celem spotkania, było zwrócenie uwagi na problemy związane z opieką nad zwierzętami domowymi oraz kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Nasz gość poprowadził 4 spotkania dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczestnicy wysłuchali prelekcji pana Ocharskiego na temat traktowania i opieki nad zwierzętami, obejrzeli film edukacyjny, poznali tajniki obrony przed atakującym psem oraz mogli samodzielnie poćwiczyć pozycję tzw. "żółwika". Wielką niespodzianką była możliwość posłuchania bicia serca Bidy. Dzieci uświadomiły sobie dzięki temu, że pies ma dokładnie takie same narządy jak ludzie, tak samo czuje. Podczas rozmowy dzieci dowiedziały się, czym karmić zwierzęta, jak opiekować się psami i innymi zwierzętami domowymi. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, opowiadali o swoich pupilach, zasypywali pana weterynarza ciekawymi i ważnymi pytaniami. W starszych klasach spotkanie zakończyło się interesującą dyskusją. Wszyscy zorientowali się, że Pan Łukasz to prawdziwy pasjonat zwierząt, bo potrafi opowiadać o nich w nieskończoność ;) Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na kolejne, niesamowite spotkania z Panem Łukaszem.
Szkolna akcja zbierania karmy

Kolejny raz trwa w naszej szkole akcja zbierania karmy dla CZTERECH ŁAP - Namysłowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom. Nie każdy może przygarnąć zwierzaka ale można pomóc! Liczy się każdy, nawet najdrobniejszy gest. Dziękujemy za dotychczasowe dary i Wasze ogromne, szczere serduszka. Czekamy na Was do 30 listopada. Pamiętajcie,Wy też możecie pomóc, bo dzięki Wam wygrywamy kolejny dzień z głodem. W imieniu wszystkich zapomnianych zwierząt - DZIĘKUJEMY!!!
Wycieczka klas IVc i VIIc - Moszna, 25 października 2017 r.

Dnia 25 października 2017r. uczniowie klas IV c oraz VII c wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Zamku w Mosznej. Jest to zabytkowa rezydencja położona we wsi Moszna, w województwie opolskim. Stanowi jeden z najbardziej znanych obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej. Zamek ma 365 pomieszczeń i 99 wież i wieżyczek. Nasza wycieczka była pełna przygód. Zwiedzaliśmy zamek w Szkole Magii i Czarodziejstwa.Po zamku oprowadzał nas czarodziej-przewodnik. Za pomocą Tiary Przydziału każdy odnalazł swój dom oraz nowych przyjaciół, w zależności od predyspozycji i cech charakteru. Podczas zwiedzania uczestnicy otrzymali specjalne członkowskie szaty, w których nastąpił ciąg dalszy magicznej przygody. Na zwiedzających czekało wiele ciekawych atrakcji, między innymi spotkanie z postaciami znanymi ze świata czarodziejów, spektakularne lekcje eliksirów, czy pokaz walki rycerskiej. Na zakończenie tej emocjonującej przygody każdy otrzymał pamiątkowy glejt.
Projekty
AKADEMIA BYSTRZAKA

KLUCZ DO KOMPETENCJI

Dla uczniów
KONKURSY

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

5,138,360 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla