Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Marzec 23 2019 10:10  
 
Aktualnie online
Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58,589
Najnowszy użytkownik: ueropuuyulem
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Gazetki szkolne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca międzynarodowa
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dzień Dziecka w klasach I
Dzień Dziecka w klasach IDnia 03.06.2013 roku dzieci z klasy Ia i Ic wraz z wychowawcami panią Teresą Porembską i panią Justyną Świderską zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej na spotkanie z okazji Dnia Dziecka.
W związku z tygodniem „Cała Polska czyta dzieciom” honorowy gość pan Kazimierz Jakubowski czytał dzieciom utwory Juliana Tuwima. Z uwagą i zainteresowaniem uczniowie wysłuchali też fragmenty baśni H. Ch. Andersena w wykonaniu pracowników biblioteki oraz wychowawców klas. Nagrodą za prawidłowo odgadnięte tytuły utworów była dyskoteka, zabawy ruchowe oraz na koniec lody.
Namysłowska Wiosna Ekologiczna
Namysłowska Wiosna EkologicznaXVIII-edycja konkursu „Namysłowska Wiosna Ekologiczna” zakończyła się dla naszej szkoły wielkim sukcesem. Zdobyliśmy I miejsce.
W ramach konkursu:
•Opracowaliśmy projekt ulotki informacyjnej „Co można oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych?”.
•Przygotowaliśmy nasze propozycje:
- nazwy dla PSZOK-u : Sortex, Selektron, Zbieraczek, Śmieciolandia, Pszokoland, Selekcjoner, Ekoszyk, Repszokling, Pszokuś..
- znaku graficznego dla PSZOK-u; wyróżnienia za logo otrzymały uczennice klasy Ia - Julia Muller i Aleksandra Baran oraz Katarzyna Nykiel uczennica kl.IVc
•Opracowaliśmy projekt ścieżki edukacyjnej związanej z segregacją odpadów; specjalne wyróżnienie za makietę ścieżki na terenie przyszłego PSZOK-u otrzymał Mateusz Adamczyk, uczeń klasy VIa.
•Nagraliśmy film i spot reklamowy o selektywnej zbiórce odpadów z wykorzystaniem surowców wtórnych.
•Przeprowadziliśmy w roku szkolnym 2012/2013 ogólnoszkolną zbiórkę surowców wtórnych, w wyniku której zebraliśmy:
- zużyte baterie (151 kg),
- plastikowe nakrętki (965 kg),
- makulaturę (1100 kg),
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ok.985 kg),
- metale kolorowe (708,45 kg),
- żelazo i stal (7476,1 kg)
Powyższe odpady to cenne surowce wtórne, a ich odzyskanie i przetworzenie chroni przed zniszczeniem środowisko i nasze najbliższe otoczenie, w którym żyjemy.
Podsumowaniem konkursu był test wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Reprezentujący naszą szkołę 3-osobowy zespół w składzie: Gabriela Nieśpiałowska, Jagoda Pastucha i Mateusz Adamczyk zajął I miejsce.
UCZEŃ - RATOWNIK
UCZEŃ - RATOWNIK W dniu 28 maja uczniowie naszej szkoły ( trzy klasy czwarte ) przystąpili do projektu edukacyjnego „UCZEŃ-RATOWNIK ” pod patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty. Organizatorem szkolenia była firma Falck Medycyna Sp. z o.o., a zajęcia prowadzili ratownicy medyczni namysłowskiego oddziału Falck. Najważniejszym celem projektu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży umiejętności z zakresu pierwszej pomocy oraz pokonanie lęku przed jej udzielaniem.
Zajęcia trwały 5 godzin lekcyjnych, ale jak zapewniają szkolni koordynatorzy akcji : Zbigniew Suchecki oraz Dariusz Bieszczot , nigdy dotąd 5 lekcji nie minęło dzieciom tak szybko. Uczniowie brali udział w multimedialnej prezentacji, pogadance, ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową na profesjonalnych fantomach, a na koniec przyswoili sobie zasady tamowania krwotoków oraz z zapałem ćwiczyli trudną sztukę bandażowania. Dla uczniów najbardziej ekscytującym momentem spotkania z ratownikami było wyjście do ambulansu i prezentacja sprzętu medycznego. Największym zainteresowaniem cieszył się defibrylator oraz oczywiście... sygnały świetlne i dźwiękowe karetki. Potężny ryk syreny kilkukrotnie wzbijał się w niebo, potęgując krążące wokół szkoły plotki o rzekomych dramatycznych zdarzeniach. Po zajęciach uczniowie otrzymali od instruktorów atrakcyjne opaski odblaskowe oraz dyplomy uczestnictwa.
Jak dorosnę, będę ratownikiem – pasjonował się jeden z czwartoklasistów, oglądając otrzymane odblaski oraz duży, kolorowy dyplom.
opracował : Dariusz Bieszczot
Wizyta klas I w Państwowej Straży Pożarnej
Wizyta klas I w Państwowej Straży PożarnejDnia 28 maja 2013 klasy Ia i Ic wraz z wychowawcami Teresą Porembską i Justyną Świderską udały się na spotkanie z pracownikami Powiatowej Straży Pożarnej. Na miejscu zostaliśmy zapoznani z historią i pamiątkami strażackimi w sali pamięci. Następnie przeszliśmy do miejsca dowodzenia, gdzie przyjmuje się zgłoszenia o zagrożeniach. Dużym zainteresowaniem dzieci spotkały się pokazy sprzętu i wozów strażackich w połączeniu z praktyczna próbą jazdy i laniem wody z węża strażackiego.
Zostaliśmy przyjęci i oprowadzeni po obiekcie PSP przez bardzo miłych pracowników z dużym zaangażowaniem i poczuciem humoru za co serdecznie podziękowaliśmy wręczając kwiaty, laurki oraz rysunki. W miłej atmosferze pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły na obiad.
Szkolny Konkurs o Powstaniu Warszwskim
Szkolny Konkurs o Powstaniu WarszwskimDnia 16 maja 2013r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale i znajomością wybitnych postaci z tego okresu, czy charakterystycznych dla powstania emblematów. Konkurs składał się z testu wyboru, pytań otwartych oraz zdjęć, które należało podpisać. Oto wyniki konkursu:
1. Mateusz Adamczyk
2. Agata Nalepa
3. Sebastian Warowy
4. Szymon Krzesiński
5. Jacek Roemer
6. Jakub Wojciaczyk
Gratulujemy!!!
Szkolny Konkurs Matematyczny
Szkolny Konkurs MatematycznyW dniu 26 kwietnia 2013r. odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny „45 zadań w 45 minut” dla uczniów klas czwartych. Głównym celem konkursu było promowanie oraz popularyzacja matematyki wśród dzieci, ułatwienie dzieciom ujawnienia potencjalnych możliwości, doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia oraz stworzenie możliwości zdrowej rywalizacji. W konkursie wzięło udział 22 uczniów klas czwartych (4A-3, 4B-11, 4C-8). Każdy z uczestników konkursu otrzymał kartę z 45 zadaniami z zakresu rachunku pamięciowego na liczbach naturalnych. Na karcie konkursowej należało wpisać końcowe wyniki w najprostszej postaci (Obliczenia pomocnicze uczestnicy wykonywali na innych kartkach - brudnopisie, które nie podlegały ocenie). Za każdy prawidłowy wynik otrzymywano 1 punkt. Pierwsze miejsce i tytuł Arcymistrza Rachunku uzyskał Błażej Szlufarski (4C). Drugie miejsce i tytuł Mistrza Rachunku uzyskał Miłosz Kubicki (4A) , a trzecie miejsce i tytuł Eksperta Rachunku uzyskała Magdalena Sobczyk (4C.) Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Uczniowie zwiedzają Izbę Regionalną w Namysłowie
Uczniowie zwiedzają Izbę Regionalną w NamysłowieDnia 21 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję zwiedzić wyremontowaną Izbę Regionalną, która mieści się w dawnym budynku Szkoły Ewangelickiej przy ulicy Szkolnej (wówczas nosiła nazwę ulica Kacza). Obecnie budynek został wyremontowany i w przyszłości będzie się w nim odbywać wiele interesujących rzeczy, m.in.: wystawy (np. autorstwa wybitnego artysty, dawniej związanego ze Szkołą Podstawową nr 3, pana Kazimierza Drapiewskiego); biblioteka z czytelnią, w której gromadzone będą materiały dotyczące dziejów Ziemi Namysłowskiej i jej mieszkańców. Izba Regionalna gromadzi również niepowtarzalne zabytki materialne świadczące o bogatej historii regionu. Po obiekcie oprowadzała nas pani Jadwiga Kawecka.
Wycieczka do Muzeum Młynarstwa
Wycieczka do Muzeum MłynarstwaW dawnym młynie, na Wyspie Młyńskiej, nad Widawą, będzie mieścić się Muzeum Techniki Młynarskiej. Już dziś można podziwiać unikatowe na skalę Polski maszyny, które jeszcze nie tak dawno służyły do mielenia zbóż. W przyszłości w budynku będzie można wziąć udział w niepowtarzalnym wydarzeniu jakim będzie przygotowanie własnego pieczywa czy odtworzenie smaku namysłowskiego żurku, z którego, według kronik miejskich, kiedyś słynęło nasze miasto. Mogliśmy zwiedzić te interesujące wnętrza dzięki uprzejmości pani Jadwigi Kaweckiej, która ze sporą dozą cierpliwości odpowiadała na wszelkie pytania ciekawskich uczniów. Dziękujemy.
Pierwszaki w Bibliotece Miejskiej
Pierwszaki w Bibliotece MiejskiejW maju klasy pierwsze uczestniczyły w pasowaniu na czytelnika, organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Namysłowie. Dzieci miały możliwość zwiedzenia biblioteki (oddział dziecięcy, dla dorosłych, czytelnię). Zapoznały się z pracą bibliotekarza. Uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez panią Magdę. Wspólnie opowiadały bajkę „Czerwony Kapturek”. Każde mogło narysować ilustrację do ulubionej książki. Na koniec każde dziecko zostało pasowane na czytelnika oraz otrzymało „Bilet” upoważniający do zapisania się do biblioteki. Przed powrotem do szkoły na każdego czekała słodka niespodzianka.
DZIĘKUJEMY!!!
Mistrz Ortografii
Mistrz Ortografii
Dnia 23 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Zostań Mistrzem Ortografii 2013". W konkursie wzięło udział siedem szkól z gminy. Mistrzem Ortografii została nasza uczennica Adrianna Sadowska. Uczennicę przygotowała Pani Joanna Kaczmarek.
GRATULUJEMY!!!
Zebrania rodziców

28 maja 2013r. o godzinie 16.00 odbędą się spotkania z rodzicami, na których zostaną podane informacje o przewidywanej klasyfikacji.

Projekty
AKADEMIA BYSTRZAKA

KLUCZ DO KOMPETENCJI

Dla uczniów
KONKURSY

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

3,715,162 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla