Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Maj 28 2020 13:34  
 
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 60,443
Najnowszy użytkownik: awoxi
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
ŚWIETLICA/STOŁÓWKA
Sport w Trójce
Wirtualna biblioteka
Psycholog
Wirtualna świetlica
Samorząd Uczniowski
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wędkarstwo
Wędkarstwo
Gratulacje dla Kamila Białego za zajęcie III miejsca w HALOWYCH ZAWODACH MŁODZIEŻY W WĘDKARSTWIE RZUTOWYM 2014 OKRĘGU PZW OPOLE w kategorii U-12.
Kółko historyczne

Kółko historyczne w naszej szkole skupia miłośników historii. Na zajęciach gramy w gry historyczne (można np. wystrzelić z katapulty - malutkiej niestety, rzec by można "kieszonkowej"). Sklejmy modele historyczne. Zwiedzamy ciekawe miejsca i poznajemy równie ciekawe osoby, które pokazują nam interesującą stronę historii. Staramy się niczego nie przegapić i aktywnie uczestniczyć w tym, co dzieje się w naszym mieście. Spotkania odbywają się wahadłowo: w jednym tygodniu w czwartek, w następnym w środę. Zawsze na 7 godzinie lekcyjnej.
Matematyczny Turniej Klas Czwartych
Matematyczny Turniej Klas Czwartych20 grudnia 2013 r. odbył się międzyklasowy turniej matematyczny klas czwartych. W bieżącym roku szkolnym odbyła się I edycja tego konkursu pod hasłem „Mikołajkowe rachowanie”. Celem konkursu było:
- rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów,
- rozwijanie logicznego myślenia i formułowania prawidłowych wniosków,
- stosowanie posiadanych umiejętności i wiedzy w rozwiązywaniu praktycznych problemów,
- integracja grup uczniowskich.
Z każdej klasy dzieci wcześniej wybrały 3 osobowe drużyny. Dla nich przygotowanych było 5 zadań - zagadek, a dla pozostałych uczniów zadania dodatkowe do wspólnego rozwiązania.
Turniej cieszył się ogromnym powodzeniem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Konkurs był tak wyrównany, że trzeba było zrobić dogrywkę. Ostatecznie najlepszymi okazali się uczniowie klasy IVa, wicemistrzostwo zdobyli uczniowie z klasy IVb, a na zaszczytnym trzecim miejscu uplasowała się klasa IVc.
GRATULUJEMY

Przedświąteczne warsztaty w klasie Ib
Przedświąteczne warsztaty w klasie IbW dniu 13 grudnia 2013r. odbyły się klasowe warsztaty przedświąteczne, których celem było: wykonanie ozdób świątecznych mających upiększyć sale 23 oraz integracja zespołu klasowego. W miłej atmosferze słuchając przepięknych kolęd wszyscy uczestnicy (dzieci i ich rodzice) z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wycinania, sklejania i przyozdabiania: łańcuchów, aniołów, gwiazd, bombek czy tradycyjnych Św. Mikołajów. Prace trwały ponad godzinę. Ich efektem stała się wspaniała dekoracja pełna koloru i świątecznych błyskotek ozdabiających nie tylko klasopracownię, ale również korytarz szkolny.
Wystawa aniołków

W dniach 11 – 13 XII 2013r. w naszej szkole można było obejrzeć piękną kolekcję aniołków. To uczennice z klas Va, Vb oraz Vc wraz z Samorządem Uczniowskim postanowiły pochwalić się swymi zbiorami. Warto dodać, że sporą część swej kolekcji zdecydowały się pokazać, na naszej szkolnej wystawie, pani Ewa Florek oraz pani Patrycja Bartnicka, za co im serdecznie dziękujemy.
Z wizytą w zaprzyjaźnionym Domu Dziecka w Namysłowie
Z wizytą w zaprzyjaźnionym Domu Dziecka w NamysłowieJak co roku SP nr 3 w Namysłowie zorganizowała zbiórkę słodyczy i pomocy szkolnych dla podopiecznych z Domu Dziecka w Namysłowie. Koordynatorem akcji była pani Małgorzata Sobczyk, a pomagali jej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Ruchu Eucharystycznego.
Przez 3 tygodnie nasi kochani uczniowie przynosili zeszyty, kredki, flamastry, batony ciastka, chrupki itd. . Każdy chciał coś podarować. Nazbierało się tego 12 kartonów. 5 XII 2013 r. panie Małgorzata Sobczyk oraz Kinga Maryniak w asyście rodziców i uczniów udały się z prezentami do naszych milusińskich.
Dzieci serdecznie nas powitały, zaprosiły do środka, zaproponowały herbatę. Prezenty zostały złożone pod piękną, żywą choinką . Radość dzieci była ogromna. Ci najmłodsi nie mogli się wprost powstrzymać i z ciekawości otworzyli pierwszy prezent . Natychmiast w ruch poszły „czekoladowe mikołaje”, lizaki, żelki. Gdy atmosfera się trochę rozluźniła goście zostali oprowadzeni po całym budynku. Przedstawione zostały także zwierzęta: pies i papuga, zamieszkujące Dom Dziecka w Namysłowie. Po około 2 godzinach nadszedł czas pożegnania . Dzieci z „Trójki” obiecały, że za rok znów się pojawią. A może wcześniej ?
Pasowanie

6 grudnia 2013 r. odbyło się pasowanie na ucznia dzieci z klas pierwszych. Wszyscy uczestnicy uroczystości mieli okazję odbyć podróż do królestwa Szkolandii. A tam ... najmłodsi uczestnicy mieli wykazać się umiejętnością recytacji, śpiewu, rachowania i rozwiązywania zagadek. Natomiast przybyli goście – poczuciem humoru. Wszyscy bawili się doskonale. Na potwierdzenie bezbłędnego wykonania zadań przez uczniów Pan Dyrektor i Pani Wicedyrektor pasowali pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Namysłowie, a przybyły Święty Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami. Pozostali uczestnicy mieli okazję wymienić się wrażeniami podczas poczęstunku, gdzie okazało się, iż pobyt w „bajkowej krainie” stał się wielkim przeżyciem i radosną chwilą.
Mikołajki
MikołajkiMikołajki to najbardziej oczekiwany przez dzieci dzień. Święty Mikołaj w swoim tradycyjnym, czerwonym stroju, wraz z Elfami, przychodzi do nas co roku. Cudowni goście odwiedzili sale lekcyjne, spotkali się z uczniami naszej szkoły, rozmawiali z nimi i częstowali słodyczami. 6 grudnia wielu uczniów i nauczycieli przyszło do szkoły ubranych w tradycyjną „mikołajkową czapkę”. Do najmłodszych dzieci Święty Mikołaj z prezentami przyszedł osobiście, sprawiając wszystkim wiele radości. Spotkanie z Mikołajem na długo pozostanie w pamięci szczególnie najmłodszych uczniów naszej szkoły.
W tym dniu nasza szkoła tradycyjnie gości uczestników Drużynowego Mikołajkowego Konkursu Skoku Wzwyż. Udział biorą uczniowie Gminy Namysłów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem: „Od małej wysokości do dużej radości”.
Andrzejki
AndrzejkiLanie wosku, wróżby z butów, igła w serce z imionami przyszłej małżonki/małżonka to tylko niektóre z wróżb jakie od lat towarzyszą ANDRZEJKOM.
Jak przystoi na końcówkę listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Samorząd Uczniowski zadbał o stosowną muzykę, natomiast dziewczęta z klasy VI b postarały się o ,,Salon wróżb”. Wróżki Hogata, Henrietta i Euzebia bite dwie godziny wróżyły z dłoni , przepowiadały przyszłość, czytały z gwiazd i kart. Salon wróżb cieszył się ogromnym powodzeniem. Były momenty, że na parkiecie nikt nie tańczył, a kolejka do wróżek była dłuuuuuuuuga. Watro wspomnieć ,że przy organizacji dyskoteki pomagało kilka mam głównie uczniów z klasy Va oraz VI c – serdecznie im za to dziękujemy.
W klasach I – III wychowawcy, aby bardziej zintegrować uczniów w klasach, zorganizowali zabawy w mniejszym, klasowym gronie. Rodzice zadbali o bufet dla dzieci. Przygotowali napoje, ciasta i słodkie przekąski. W salach odbywały się tańce, zabawy ruchowe przy muzyce oraz wróżby. Każdy uczeń mógł uczestniczyć we wróżbach typu: „ Kolory”, „Liczby”, „ Imiona”. Wróżono również „ Kim będę w przyszłości” – zabawa co kryje podstawek. Najwięcej radości przyniosła zabawa z butami „ Czyj but pierwszy?”.
Ten dzień przyniósł wiele radości, zabawy oraz zintegrował zespół klasowy.
MISTRZOSTWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

29.11.2013r. odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Halowej Piłce nożnej dziewcząt. W Mistrzostwach startowały 3 zespoły dziewcząt z Idzikowic, Bąkowic i SP3 Namysłów. Nasza szkoła zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do Półfinału Wojewódzkiego. Simlat Ewa została mistrzynią strzelców. Półfinał Halowych Mistrzostw w piłce nożnej dziewcząt odbył się 05.12.2013r. w Karłowicach. Tam zdobyliśmy IV miejsce.
W zawodach brały udział :
Simlat Ewa, Biała Weronika, Sadowska Adrianna, Sadowska Iwona, Pawlik Natalia, Męcik Oliwia, Fyk Gabriela, Smagacz Aleksandra, Wojtasińska Roksana, Solik Magdalena, Suchojad Wiktoria.
Trener: Pani Bożena Wolak
GRATULUJEMY!!!
X JUBILEUSZOWY FESTIWAL PIOSENKI WOJSKOWEJ I PATRIOTYCZNEJ
X JUBILEUSZOWY FESTIWAL PIOSENKI WOJSKOWEJ I PATRIOTYCZNEJZ okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w naszej szkole, miał miejsce X Jubileuszowy Festiwal Piosenki Wojskowej i Patriotycznej.
Jak przystało na jubileuszowy konkurs uczniowie nie zawiedli i stanęli na wysokości zadania. Uczestników było tak wielu, że festiwal trwał dwa dni.
18 listopada 2013r. zaprezentowało się 28 uczniów z klas IV – VI wykonując 22 utwory, a 19 listopada 2013r. wystąpiło 40 uczniów z klas I – III prezentując 24 pieśni.
Projekty
AKADEMIA BYSTRZAKA

KLUCZ DO KOMPETENCJI

Dla uczniów
KONKURSY

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

5,374,227 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla