Luty 19 2019 16:29

Najnowszy użytkownik: usywep

Warsztaty wielkanocne
Warsztaty wielkanocne20 marca 2013r. uczniowie klas piątych wzięli udział w warsztatach wielkanocnych, z udziałem zaproszonych gości. Gospodarzem spotkania była pani Jadwiga Kawecka, która opowiedziała uczniom o polskich tradycjach i zwyczajach świątecznych. Pani Wioletta Gajda zaprezentowała technikę zdobienia jajek za pomocą de cupage, a podopieczne Domu Pomocy Społecznej PROMYK w Kamiennej pokazały, jak ozdobić je metodami tradycyjnymi. Młodzież z wielkim zaangażowaniem wykonała śliczne pisanki i kraszanki. Warsztaty umożliwiły ich uczestnikom poznanie tradycji wielkanocnych oraz integrację szkoły ze środowiskiem lokalnym.
Laureaci
Laureaci1 marca 2013 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla Szkół Podstawowych. I miejsce w Konkursie zajął Mateusz Adamczyk - uczeń VI klasy. Nauczycielem uczącym historii jest Pani Edyta Szyndlarewicz. 15 marca 2013 r. w Opolu odbyła się wojewódzka gala konkursu „Mam 6 lat". Podczas tej uroczystości minister edukacji Pani Krystyna Szumilas wręczyła nagrody i dyplomy laureatom. Autorem najlepszej pracy literackiej został Gracjan Rogowski – uczeń klasy IIIb, którego wychowawcą jest Pani Iwona Kędra.
Dzień przyjaźni polsko węgierskiej w Trójce
Dzień przyjaźni polsko węgierskiej w Trójce Od kiedy w marcu 2007 r. parlamenty obu krajów – przez aklamację – uznały dzień 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej stał się on doskonałą sposobnością do popularyzacji wzajemnych relacji historycznych i kulturowych. Z tej okazji w przeddzień wspólnego święta odbył się w szkole uroczysty apel poświęcony tysiącu lat wspólnej historii, natomiast w sobotę, pod namysłowskim popiersiem Stefana Batorego złożono okolicznościową wiązankę w barwach narodowych obu krajów.