Wrzesień 21 2019 11:29

Najnowszy użytkownik: Jamesoccug

Powitanie Wiosny
Powitanie WiosnyZima w tym roku nas nie rozpieszcza. Trwa już na tyle długo, że nie tylko ludzie mają jej dość, nawet zwierzęta z niecierpliwością oczekują wiosny. Uczniowie klas szóstych postanowili starym, dobrym zwyczajem przepędzić zimę tworząc Marzanny i paląc je potem, by po zimie nie pozostał już żaden ślad. Przygotowane kukły budziły spore zainteresowanie:) Były na swój sposób fascynujące: mocny makijaż, krzykliwy strój i niezwykła fryzura - a wszystko po to, by wreszcie wiosna zechciała do nas przyjść.
Konkurs Wiedzy o Mitach
Dnia 21 marca 2013 r. odbył się Szkolny Konkurs o Mitach. Wzięło w nim udział 16 uczniów klas piątych. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 20 zadań. Po sprawdzeniu wszystkich prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I miejsce - Martyna Janiszewska z klasy Vb
II miejsce - Jagoda Pastucha z klasy Vc
III miejsce - Mikołaj Kilan z klasy Vb
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Międzynarodowy Dzień Teatru
Międzynarodowy Dzień Teatru27 marca obchodzimy Dzień Teatru. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował wyjazd do Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu na spektakl pt.: "Królowa Śniegu". W wycieczce uczestniczyło 80 uczniów klas IV-VI.
Przed spektaklem dzieci brały udział w warsztatach edukacyjnych.Były to bardzo ciekawe zajęcia. Uczniowie próbowali znaleźć odpowiedzi na pytania: Kto to jest przyjaciel? Jak znaleźć przyjaciela? Co można robić z przyjacielem? Efektem warsztatów były prace plastyczne, które umieszczono w magicznej maszynie marzeń.
Sam spektakl bardzo magiczny. Fascynująca opowieść o miłości, przyjaźni i odpowiedzialności za siebie i innych.
Dzieci były zachwycone wspaniałą scenografią śniegowej krainy, efektami specjalnymi - żyrandolem, z którego wydostawała się fontanna baniek mydlanych oraz inspirującą muzyką. Otwarte buzie dzieciaków oraz gromkie brawa powiedziały nam, że to spotkanie z TEATREM było naprawdę udane!
Konkurs recytatorski
Konkurs recytatorski21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji.
Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs recytatorski dla uczniów klas I-VI. Reprezentanci poszczególnych klas zaprezentowali wybrany utwór przed jury. Uczestnik konkursu proszony był o recytację wiersza do 5 minut dla klas I-III autorstwa J.Tuwima, J.Brzechwy oraz W.Chotomskiej, dla klas IV-VI obowiązywała tematyka wiosenna. Mile widziane były rekwizyty i kostium.
Warsztaty wielkanocne
Warsztaty wielkanocne20 marca 2013r. uczniowie klas piątych wzięli udział w warsztatach wielkanocnych, z udziałem zaproszonych gości. Gospodarzem spotkania była pani Jadwiga Kawecka, która opowiedziała uczniom o polskich tradycjach i zwyczajach świątecznych. Pani Wioletta Gajda zaprezentowała technikę zdobienia jajek za pomocą de cupage, a podopieczne Domu Pomocy Społecznej PROMYK w Kamiennej pokazały, jak ozdobić je metodami tradycyjnymi. Młodzież z wielkim zaangażowaniem wykonała śliczne pisanki i kraszanki. Warsztaty umożliwiły ich uczestnikom poznanie tradycji wielkanocnych oraz integrację szkoły ze środowiskiem lokalnym.
Laureaci
Laureaci1 marca 2013 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla Szkół Podstawowych. I miejsce w Konkursie zajął Mateusz Adamczyk - uczeń VI klasy. Nauczycielem uczącym historii jest Pani Edyta Szyndlarewicz. 15 marca 2013 r. w Opolu odbyła się wojewódzka gala konkursu „Mam 6 lat". Podczas tej uroczystości minister edukacji Pani Krystyna Szumilas wręczyła nagrody i dyplomy laureatom. Autorem najlepszej pracy literackiej został Gracjan Rogowski – uczeń klasy IIIb, którego wychowawcą jest Pani Iwona Kędra.
Dzień przyjaźni polsko węgierskiej w Trójce
Dzień przyjaźni polsko węgierskiej w Trójce Od kiedy w marcu 2007 r. parlamenty obu krajów – przez aklamację – uznały dzień 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej stał się on doskonałą sposobnością do popularyzacji wzajemnych relacji historycznych i kulturowych. Z tej okazji w przeddzień wspólnego święta odbył się w szkole uroczysty apel poświęcony tysiącu lat wspólnej historii, natomiast w sobotę, pod namysłowskim popiersiem Stefana Batorego złożono okolicznościową wiązankę w barwach narodowych obu krajów.