Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Październik 31 2020 18:08  
 
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 60,443
Najnowszy użytkownik: awoxi
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
ŚWIETLICA/STOŁÓWKA
Sport w Trójce
Wirtualna biblioteka
Psycholog
Wirtualna świetlica
Samorząd Uczniowski
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Szkolny Konkurs o Powstaniu Warszwskim
Szkolny Konkurs o Powstaniu WarszwskimDnia 16 maja 2013r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale i znajomością wybitnych postaci z tego okresu, czy charakterystycznych dla powstania emblematów. Konkurs składał się z testu wyboru, pytań otwartych oraz zdjęć, które należało podpisać. Oto wyniki konkursu:
1. Mateusz Adamczyk
2. Agata Nalepa
3. Sebastian Warowy
4. Szymon Krzesiński
5. Jacek Roemer
6. Jakub Wojciaczyk
Gratulujemy!!!
Szkolny Konkurs Matematyczny
Szkolny Konkurs MatematycznyW dniu 26 kwietnia 2013r. odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny „45 zadań w 45 minut” dla uczniów klas czwartych. Głównym celem konkursu było promowanie oraz popularyzacja matematyki wśród dzieci, ułatwienie dzieciom ujawnienia potencjalnych możliwości, doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia oraz stworzenie możliwości zdrowej rywalizacji. W konkursie wzięło udział 22 uczniów klas czwartych (4A-3, 4B-11, 4C-8). Każdy z uczestników konkursu otrzymał kartę z 45 zadaniami z zakresu rachunku pamięciowego na liczbach naturalnych. Na karcie konkursowej należało wpisać końcowe wyniki w najprostszej postaci (Obliczenia pomocnicze uczestnicy wykonywali na innych kartkach - brudnopisie, które nie podlegały ocenie). Za każdy prawidłowy wynik otrzymywano 1 punkt. Pierwsze miejsce i tytuł Arcymistrza Rachunku uzyskał Błażej Szlufarski (4C). Drugie miejsce i tytuł Mistrza Rachunku uzyskał Miłosz Kubicki (4A) , a trzecie miejsce i tytuł Eksperta Rachunku uzyskała Magdalena Sobczyk (4C.) Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Uczniowie zwiedzają Izbę Regionalną w Namysłowie
Uczniowie zwiedzają Izbę Regionalną w NamysłowieDnia 21 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję zwiedzić wyremontowaną Izbę Regionalną, która mieści się w dawnym budynku Szkoły Ewangelickiej przy ulicy Szkolnej (wówczas nosiła nazwę ulica Kacza). Obecnie budynek został wyremontowany i w przyszłości będzie się w nim odbywać wiele interesujących rzeczy, m.in.: wystawy (np. autorstwa wybitnego artysty, dawniej związanego ze Szkołą Podstawową nr 3, pana Kazimierza Drapiewskiego); biblioteka z czytelnią, w której gromadzone będą materiały dotyczące dziejów Ziemi Namysłowskiej i jej mieszkańców. Izba Regionalna gromadzi również niepowtarzalne zabytki materialne świadczące o bogatej historii regionu. Po obiekcie oprowadzała nas pani Jadwiga Kawecka.
Wycieczka do Muzeum Młynarstwa
Wycieczka do Muzeum MłynarstwaW dawnym młynie, na Wyspie Młyńskiej, nad Widawą, będzie mieścić się Muzeum Techniki Młynarskiej. Już dziś można podziwiać unikatowe na skalę Polski maszyny, które jeszcze nie tak dawno służyły do mielenia zbóż. W przyszłości w budynku będzie można wziąć udział w niepowtarzalnym wydarzeniu jakim będzie przygotowanie własnego pieczywa czy odtworzenie smaku namysłowskiego żurku, z którego, według kronik miejskich, kiedyś słynęło nasze miasto. Mogliśmy zwiedzić te interesujące wnętrza dzięki uprzejmości pani Jadwigi Kaweckiej, która ze sporą dozą cierpliwości odpowiadała na wszelkie pytania ciekawskich uczniów. Dziękujemy.
Pierwszaki w Bibliotece Miejskiej
Pierwszaki w Bibliotece MiejskiejW maju klasy pierwsze uczestniczyły w pasowaniu na czytelnika, organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Namysłowie. Dzieci miały możliwość zwiedzenia biblioteki (oddział dziecięcy, dla dorosłych, czytelnię). Zapoznały się z pracą bibliotekarza. Uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez panią Magdę. Wspólnie opowiadały bajkę „Czerwony Kapturek”. Każde mogło narysować ilustrację do ulubionej książki. Na koniec każde dziecko zostało pasowane na czytelnika oraz otrzymało „Bilet” upoważniający do zapisania się do biblioteki. Przed powrotem do szkoły na każdego czekała słodka niespodzianka.
DZIĘKUJEMY!!!
Mistrz Ortografii
Mistrz Ortografii
Dnia 23 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Zostań Mistrzem Ortografii 2013". W konkursie wzięło udział siedem szkól z gminy. Mistrzem Ortografii została nasza uczennica Adrianna Sadowska. Uczennicę przygotowała Pani Joanna Kaczmarek.
GRATULUJEMY!!!
Zebrania rodziców

28 maja 2013r. o godzinie 16.00 odbędą się spotkania z rodzicami, na których zostaną podane informacje o przewidywanej klasyfikacji.

Gminny Turniej w Wędkarstwie Spławikowym
Gminny Turniej w Wędkarstwie Spławikowym20 maja 2013 r. na Wyspie przy rzece Widawa w Namysłowie odbył się V Gminny Turniej Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Wędkarstwie Spławikowym organizowanym przez Zarząd Koła Wędkarskiego przy NSM w Namysłowie.Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny, których opiekunem był Pan Artur Musiał. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach indywidualnych oraz drużynowo. Nasi młodzi wędkarze spisali się wzorowo, bowiem byli bezkonkurencyjni. Drużyna w składzie: Sebastian Orzechowski, Gracjan Kurek i Kamil Biały złowili najwięcej ryb i zajęli I miejsce.
Gminny Przegląd Szkolnych Zespołów Artystycznych
Gminny Przegląd Szkolnych Zespołów Artystycznych10 maja 2013r. w Namysłowskim Ośrodku Kultury odbył się Gminny Przegląd Szkolnych Zespołów Artystycznych. Z naszej szkoły wzięły udział zespoły taneczne prowadzone przez Panie Danutę Miś i Zofię Bachrynowską oraz zespoły instrumentalne i wokalne przygotowane przez Pnią Różę Gerlach.
Jak co roku nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca:
W kategorii zespołów tanecznych:
I miejsce: MAJORETKI, FANKI w tańcu nowoczesnym "To taki taniec" i MINI FANKI w widowisku muzycznym "Sen o Smoku".
III miejsce: MINI BIEDRONKI w piosence i ruch "Kogel mogel".
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej17 maja 2013 r. na Stadionie Miejskim w Namysłowie odbyły się powiatowe indywidualne mistrzostwa w LA.
Oto wyniki naszych sportowców:

I miejsca zdobyli:
Czyż Martyna w biegu przez płotki na 80 m i w biegu na 300m
Zaręba Artur w biegu przez płotki na 100m
Roemer Jacek w biegu na 1000m
Sztafeta 4x100m dziewcząt w składzie:Buluk Sandra, Szyporta Oliwia, Słomka Natalia, Czyż Martyna.
Certyfikat "Bezpieczna Szkoła"
Certyfikat "Bezpieczna Szkoła"Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł i certyfikat „Bezpiecznej Szkoły”. Dzięki staraniom dyrekcji, nauczycieli i uczniów otrzymaliśmy ten tytuł, który jest symbolem naszych działań w propagowaniu bezpieczeństwa wśród młodych ludzi. W ramach zdobywania certyfikatu uczestniczyliśmy m.in. w akcji "Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń", podczas której odbywały się spotkania, pogadanki, warsztaty, wycieczki itp. Szczegóły akcji dostępne w sprawozdaniu umieszczonym w zakładce aktualności.
Projekty
AKADEMIA BYSTRZAKA

KLUCZ DO KOMPETENCJI

Dla uczniów
KONKURSY

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

5,517,099 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla