Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Grudzień 01 2020 11:48  
 
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 60,443
Najnowszy użytkownik: awoxi
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
ŚWIETLICA/STOŁÓWKA
Sport w Trójce
Wirtualna biblioteka
Psycholog
Wirtualna świetlica
Samorząd Uczniowski
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego
Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego23 kwietnia 2013r. odbyła się II edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego ‘PRIMARY ENGLISH QUEST’, organizowanego dla publicznych szkół w Namysłowie i powiecie namysłowskim. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Namysłowa, Pan Krzysztof Kuchczyński.
Naszą szkołę reprezentowali:
Marta Janiszewska kl.Vb, Karolina Humeniuk kl.VIa, Oliwier Kalarus kl.VIb.
Zwycięzcą tegorocznych zmagań w konkursie umiejętności i wiedzy o Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie został Oliwier. Drużynowo nasza szkoła zajęła zaszczytne II miejsce.
Gratulujemy!!
Turnieje Piłki Nożnej
Turnieje Piłki NożnejNasi chłopcy, 19.04.2013r, zajęli II miejsce w finale rozgrywek szczebla miejsko - gminnego mini piłki nożnej, takie same dziewczęta. Natomiast chłopcy rocznika 2001 (IV klasa) z dorobkiem 6 punktów zajęli również II miejsce na szczeblu powiatowym w XVIII Turnieju im. Marka Wielgusa.
II Szkolny Festiwal Piosenki
II Szkolny Festiwal Piosenki10 kwietnia 2013r już po raz drugi odbył się w naszej szkole Szkolny Festiwal Piosenki. Impreza podobnie jak w roku ubiegłym odbywała się w Namysłowskim Ośrodku Kultury. Ilość uczestników była zaskoczeniem zarówno dla wykonawców jak i organizatorów imprezy. Na scenie stanęły 84 osoby. Występy odbywały się w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Oceniało je 3-osobowe jury w składzie: Róża Gerlach, Anida Leszczyńska, Mirosław Kozyra.
Przesłuchania konkursowe trwały ponad cztery godziny. Uczniowie śpiewali piosenki należące do różnych gatunków muzyki. Jednak największą popularnością cieszył się przebój zespołu Weekend „Ona tańczy dla mnie”, który publiczność wysłuchała 9 razy.
Wyrażamy ogromne podziękowania dla dyrekcji NOK za udostępnienie Sali i udzielenie wszelkiej pomocy związanej z organizacją imprezy. Nagłośnieniem i sprawami technicznymi imprezy zajmował się pan Ryszard Radomiński, któremu za profesjonalizm i poświęcony czas również serdecznie dziękujemy.
Wiosenny Konkurs Skoku Wzwyż
Wiosenny Konkurs Skoku WzwyżStarym zwyczajem naszej szkoły odbył się Wiosenny Turniej Skoku Wzwyż, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców:
Powitanie Wiosny
Powitanie WiosnyZima w tym roku nas nie rozpieszcza. Trwa już na tyle długo, że nie tylko ludzie mają jej dość, nawet zwierzęta z niecierpliwością oczekują wiosny. Uczniowie klas szóstych postanowili starym, dobrym zwyczajem przepędzić zimę tworząc Marzanny i paląc je potem, by po zimie nie pozostał już żaden ślad. Przygotowane kukły budziły spore zainteresowanie:) Były na swój sposób fascynujące: mocny makijaż, krzykliwy strój i niezwykła fryzura - a wszystko po to, by wreszcie wiosna zechciała do nas przyjść.
Konkurs Wiedzy o Mitach
Dnia 21 marca 2013 r. odbył się Szkolny Konkurs o Mitach. Wzięło w nim udział 16 uczniów klas piątych. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 20 zadań. Po sprawdzeniu wszystkich prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I miejsce - Martyna Janiszewska z klasy Vb
II miejsce - Jagoda Pastucha z klasy Vc
III miejsce - Mikołaj Kilan z klasy Vb
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Międzynarodowy Dzień Teatru
Międzynarodowy Dzień Teatru27 marca obchodzimy Dzień Teatru. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował wyjazd do Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu na spektakl pt.: "Królowa Śniegu". W wycieczce uczestniczyło 80 uczniów klas IV-VI.
Przed spektaklem dzieci brały udział w warsztatach edukacyjnych.Były to bardzo ciekawe zajęcia. Uczniowie próbowali znaleźć odpowiedzi na pytania: Kto to jest przyjaciel? Jak znaleźć przyjaciela? Co można robić z przyjacielem? Efektem warsztatów były prace plastyczne, które umieszczono w magicznej maszynie marzeń.
Sam spektakl bardzo magiczny. Fascynująca opowieść o miłości, przyjaźni i odpowiedzialności za siebie i innych.
Dzieci były zachwycone wspaniałą scenografią śniegowej krainy, efektami specjalnymi - żyrandolem, z którego wydostawała się fontanna baniek mydlanych oraz inspirującą muzyką. Otwarte buzie dzieciaków oraz gromkie brawa powiedziały nam, że to spotkanie z TEATREM było naprawdę udane!
Samorząd Uczniowski
Konkurs recytatorski
Konkurs recytatorski21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji.
Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs recytatorski dla uczniów klas I-VI. Reprezentanci poszczególnych klas zaprezentowali wybrany utwór przed jury. Uczestnik konkursu proszony był o recytację wiersza do 5 minut dla klas I-III autorstwa J.Tuwima, J.Brzechwy oraz W.Chotomskiej, dla klas IV-VI obowiązywała tematyka wiosenna. Mile widziane były rekwizyty i kostium.
Warsztaty wielkanocne
Warsztaty wielkanocne20 marca 2013r. uczniowie klas piątych wzięli udział w warsztatach wielkanocnych, z udziałem zaproszonych gości. Gospodarzem spotkania była pani Jadwiga Kawecka, która opowiedziała uczniom o polskich tradycjach i zwyczajach świątecznych. Pani Wioletta Gajda zaprezentowała technikę zdobienia jajek za pomocą de cupage, a podopieczne Domu Pomocy Społecznej PROMYK w Kamiennej pokazały, jak ozdobić je metodami tradycyjnymi. Młodzież z wielkim zaangażowaniem wykonała śliczne pisanki i kraszanki. Warsztaty umożliwiły ich uczestnikom poznanie tradycji wielkanocnych oraz integrację szkoły ze środowiskiem lokalnym.
Laureaci
Laureaci1 marca 2013 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla Szkół Podstawowych. I miejsce w Konkursie zajął Mateusz Adamczyk - uczeń VI klasy. Nauczycielem uczącym historii jest Pani Edyta Szyndlarewicz. 15 marca 2013 r. w Opolu odbyła się wojewódzka gala konkursu „Mam 6 lat". Podczas tej uroczystości minister edukacji Pani Krystyna Szumilas wręczyła nagrody i dyplomy laureatom. Autorem najlepszej pracy literackiej został Gracjan Rogowski – uczeń klasy IIIb, którego wychowawcą jest Pani Iwona Kędra.
Dzień przyjaźni polsko węgierskiej w Trójce
Dzień przyjaźni polsko węgierskiej w Trójce Od kiedy w marcu 2007 r. parlamenty obu krajów – przez aklamację – uznały dzień 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej stał się on doskonałą sposobnością do popularyzacji wzajemnych relacji historycznych i kulturowych. Z tej okazji w przeddzień wspólnego święta odbył się w szkole uroczysty apel poświęcony tysiącu lat wspólnej historii, natomiast w sobotę, pod namysłowskim popiersiem Stefana Batorego złożono okolicznościową wiązankę w barwach narodowych obu krajów.
Projekty
AKADEMIA BYSTRZAKA

KLUCZ DO KOMPETENCJI

Dla uczniów
KONKURSY

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

5,540,394 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla