Maj 10 2021 05:45

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Komunikat z 24.04.2020 r.

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w szkołach. Nauka nadal będzie się odbywać na odległość. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Kontakt wyłącznie telefoniczny lub mailowy:
tel. 774100574, mail: sp3prus@o2
Prosimy o śledzenie bieżących informacji w mediach ogólnopolskich oraz szkolnych: www i profil na portalu fb
Komunikat

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

do dnia 26 kwietnia 2020 r.
    SZKOŁA BĘDZIE CAŁKOWICIE ZAMKNIĘTA.

Kontakt wyłącznie telefoniczny lub mailowy:
    tel. 774100574, mail: sp3prus@o2
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO:

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA W SZKOŁACH
    9 - 14 kwietnia 2020 r.
Plan zdalnego nauczania

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

Szanowni Uczniowie i Rodzice i Nauczyciele!

Na czas przedłużenia zawieszenia zajęć (25.03 – 10.04) jesteśmy w naszej pracy zmuszeni do zastosowania rozwiązań, które powinny choć w pewnym stopniu umożliwić dalszą naukę z uwzględnieniem warunków oraz możliwości zapewniające realizację podstawy programowej ze wszystkich edukacji przedmiotowych oraz sprawdzanie stopnia tej realizacji, miedzy innymi poprzez ocenianie uczniów, a w przypadku ósmoklasistów przygotowanie ich do przewidzianego egzaminu.
    My nauczyciele zdajemy sobie sprawę jak ogromnym wyzwaniem dla nas wszystkich jest „zdalne nauczanie”, które – w o wiele większym stopniu niż dotychczas – wymaga dodatkowej pracy i współpracy, czasu i cierpliwości zarówno ze strony samych uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli. Głęboko wierzę, że przy pełnej współpracy jesteśmy w stanie to nauczanie sprawnie przeprowadzić.
    Proszę o bieżący i systematyczny udział w tej – spowodowanej zaistniałą sytuacją – szeroko rozumianej współpracy, licząc na stałe uwagi ze strony wszystkich podmiotów szkolnej społeczności w celu usprawnienia organizacji powierzonego nam zadania.

Z wyrazami szacunku i poważania oraz życzeniami zdrowia
    Janusz Długokęcki
    Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Bolesława Prusa w Namysłowie
Narzędzia komunikacji

NARZĘDZIA KOMUNIKACJI W PROCESIE ZDALNEGO NAUCZANIA

1. W związku z zaistniałą sytuacją dokonano dostosowania tygodniowego planu zajęć dla wszystkich oddziałów klasowych z uwzględnieniem;
    a) dla uczniów klas 1 – 3, zajęcia są przewidywane do realizacji w dni robocze w godzinach 09:00 – 11:00, oraz ze względu na specyfikę edukacji wczesnoszkolnej w godzinach 16:00 – 17:00,
    b) dla uczniów klas 4 – 8, zajęcia są przewidywane do realizacji w dni robocze w godzinach 09:00 – 13:00 .
    c) Dla wszystkich uczniów oraz rodziców wprowadzone zostają stałe godziny konsultacji nauczycielskich realizowane przez wszystkich nauczycieli uczących oraz stałe konsultacje psychologa, logopedy, bibliotekarza, nauczycieli specjalistów oraz nauczycieli wychowawców świetlicy (informacje w odpowiednich zakładkach na stronie szkoły).
    Konsultacje odbywają się wyłącznie w dni robocze w godzinach 16:00 – 17:00.
    2. Podstawowym narzędziem w zakresie „zdalnego nauczania” jest e-dziennik dostępny na platformie „Librus.” W pracy z uczniem nauczyciele mogą korzystać również z innych narzędzi, o czym będą informować na bieżąco w związku z potrzebą realizacji określonych zadań.
    4. Obowiązkiem każdego ucznia jest uruchomienie (przy wsparciu wychowawcy lub innego nauczyciela) wskazanego e-narzędzia w celu pełnego funkcjonowania w zdalnym nauczaniu.
    5. Uczniowie bez dostępu do Internetu oraz urządzeń umożliwiających korzystanie do celów zdalnego nauczania otrzymują informacje, materiały oraz zadania domowe w formie papierowej. Za ich przygotowanie i odpowiednią dystrybucję odpowiedzialni są nauczyciele poszczególnych przedmiotów. Materiały w formie papierowej są przekazywane w sposób uzgodniony z rodzicami ucznia. W podobny sposób materiały zwrotne są przekazywane nauczycielom i tak samo podlegają ocenianiu jak zadania zrealizowane w formie elektronicznej.

iNFORMACJA

INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

Informacja dla uczniów oraz rodziców:

Prosimy o regularne odczytywanie wiadomości zamieszczanych na platformie LIBRUS
PILNE!!!

Komunikat MEN