Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Luty 19 2019 16:29  
 
Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 55,830
Najnowszy użytkownik: usywep
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Gazetki szkolne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca międzynarodowa
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dzień Wiosny, 21 marca 2017r.

21 marca 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej Dzień Wiosny. Uczniowie razem z wychowawcami i nauczycielami brali udział w warsztatach plastycznych. Wykonali piękne plakaty o tematyce wiosennej, które ozdobiły korytarz szkolny na parterze. Poza tym wszyscy z instrumentami, piosenką na ustach i kolorowymi gaikami, przemaszerowali ulicami miasta. Było super! Do zobaczenia za rok.
I.Kędra
Zimowisko, 13-24 lutego 2017r.

Podczas tegorocznych ferii zimowych uczniowie naszej szkoły spędzali czas na dwóch pięciodniowych turnusach zimowiska zorganizowanego w naszej placówce. Dzieci uczestniczyły w zajęciach rekreacyjnych, sportowych oraz edukacyjnych przygotowanych przez opiekunów, które odbywały się w świetlicy i na sali gimnastycznej. Uczestnicy zimowiska aktywnie korzystali z miejskiego lodowiska oraz bajkowych poranków w NOK. Atrakcją było spotkanie z panią Jadwigą Kawecką w Namysłowskiej Izbie Regionalnej, która opowiedziała o wykopaliskach archeologicznych prowadzonych dawniej na terenie Namysłowa oraz o Serbołużyczanach. Uczestnicy spędzili czas w starym, namysłowskim młynie. Poznali tajniki produkcji mąki oraz mieli okazję obejrzeć dawne urządzenia młynarskie. Na terenie Muzeum Techniki Młynarskiej odbyły się również warsztaty plastyczne, które poprowadził pan Edward Marek, a ich efektem końcowym była samodzielnie wykonana przez dzieci kartka wielkanocna. Uczniowie wyjechali również na wycieczkę do Brzegu. Zwiedzili z przewodnikiem Zamek Piastów Śląskich oraz kościół Podwyższenia Krzyża. Na zakończenie dzieci otrzymały zaproszenie na pizzę do Siódmego Nieba. Każdego dnia, podczas pobytu na zimowisku, podany był ciepły posiłek i owoc . Aby przekonać się jak miło spędzaliśmy ferie, zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W NAMYSŁOWIE

Niniejszym przypominam
o obowiązku dokonania zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej
w roku szkolnym 2017/2018.


W dniach od 1 do 31 marca 2017r. będą przyjmowane zgłoszenia dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły
Wzory dokumentów można odebrać w sekretariacie lub pobrać ze strony internetowej szkoły (zakładka dla rodziców).
W związku z powyższym proszę rodziców (prawnych opiekunów) o osobiste stawiennictwo w sekretariacie szkoły.
Jednocześnie proszę o przygotowanie następujących danych osobowych dotyczących dziecka*:
 imię (imiona) i nazwisko dziecka,
 data i miejsce urodzenia dziecka,
 adres zameldowania dziecka (pobyt stały),
 imiona i nazwisko rodziców (prawnych opiekunów),
 adres zamieszkania rodziców (prawnych opiekunów),
 numer PESEL.
Dzień Babci i Dziadka, 22 stycznia 2017 r.

22.01.2017r. ( niedziela) uczniowie Naszej Szkoły zebrali się w pełnej gotowości do występów dla zaproszonych Babć i Dziadków. W pierwszej części występów uczniowie przedstawili wspomnienia świąteczne. Wystąpił zespół taneczny „ Fanki” w układzie - ” Wesołych Świąt”: ( Baran A.,Gala J., Jasińska W., Szkudlarek H., Muszyńska M., Pluta J., Grabala R., Balcerzak W.,Sobczak J., Rosińska K., Migdał J., Zielińska A.) oraz Pieśni Świąteczne po niemiecku w wykonaniu uczennic: Julia Gala, Katarzyna Kosmala, Oliwia Raduchowska, Olga Mikołajczyk, Aleksandra Grzywna.
Życzenia Solenizantom wyśpiewały: Hanna Szkudlarek, Olga Mikołajczyk, Julia Sobczak, Wiktoria Balcerzak, Agata Wolska, Wiktoria Kalbrun, Matylda Brzezicka, Oliwia Zubek.
Natomiast w deklamacji życzeń wystąpili: Tobiasz Hnatyszyn, Wiktoria Kalbrun, Agata Wolska, Wiktoria Klbrun, Michalina Banach, Wiktor Fegon, Emilia Kubicka, Matylda Brzezicka, Oliwia Zubek. Piosenkę „ Moja babcia lubi jazz” wykonał zespół w składzie: Piotr Balcerzak, Julia Gala, Katarzyna Kosmala, Oliwia Raduchowska, Aleksandra Grzywna.
Wnuki z klasy III a zagrały koncert na kolorowych dzwonkach.
Na zakończenie wszyscy odśpiewali tradycyjne „Sto lat” i rozdali zaproszonym gościom upominki.
Jarmark Bożonarodzeniowy, Namysłów 21 grudnia 2016r.

21 grudnia 2016 r. zespoły taneczne wystąpiły na Jarmarku w Namysłowie.
„ Fanki’ wystąpiły w układzie tanecznym „ Idą Święta”.
„ Biedronki” przygotowały trzy pastorałki: „ Gore gwiazda Jezusowi’, „ Niech kolęda serca budzi”, „ Świeć gwiazdeczko”.
Mamy nadzieję, że nasze występy podobały się zebranym gościom i chociaż w małym stopniu przybliżyły magię Świąt.
,,CZAS NA LOTKĘ” – Głubczyce 9 grudnia 2016 r.

W ramach realizowanego projektu ,,Shuttle time” nasi uczniowie uczestniczyli w badmintonowych zawodach sportowych w Głubczycach, które są jednym z ważniejszych w kraju ośrodków tej dyscypliny więc nie dziwi nas zatem bardzo profesjonalna oprawa i organizacja tej imprezy. Wszyscy nasi zawodnicy przebrnęli przez eliminację wychodząc ze swoich grup z pierwszych miejsc, co niestety w drugiej rundzie, zgodnie z regulaminem turnieju, skazywało ich na „bratobójczą” rywalizację ze swoimi szkolnymi kolegami, co w sposób naturalny ograniczyło liczbę naszych reprezentantów w następnej fazie rozgrywek. W głubczyckiej imprezie największym sukcesem zakończył się występ Wiktora Makarowa (III), z kolei jego brat Igor zwyciężył w rywalizacji w kategorii chłopców klas V –VI. Za wspaniale rozegrane pojedynki dziękujemy też Bartkowi Smagaczowi, Tymkowi Cicheckiemu oraz Kubie Dąbrównemu, a także Zuzi Szyporcie i Julce Sobczak, dziewczęta również zwycięsko przebrnęły swoje eliminacje, wyszły z grup na pierwszych miejscach, a o ich przegranej w meczach fazy pucharowej decydowały jedynie detale. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportową postawę i walkę do końca, a trenerom za przygotowanie naszych reprezentantów oraz opiekę i wysiłek organizacyjny.
(informacja własna)
Jeszcze nie NHL, ale też fajnie…, Namysłów, 6 grudnia 2016 r.

Zimowy sezon na lodowisku przed namysłowskim ratuszem został zainaugurowany meczem hokeja rozegranym pomiędzy reprezentacjami dwóch namysłowskich podstawówek. „Odwieczna” sportowa rywalizacja tych placówek tym razem przeniosła się na taflę lodu. Do pomysłu rozegrania meczu hokejowego podeszliśmy jak najbardziej poważnie, stąd staranny dobór zawodników oraz solidne treningi i jak najbardziej profesjonalny wysiłek trenerski. Sam mecz – zgodnie z przewidywaniami – dostarczył wielu emocji. Jak w profesjonalnym hokeju bramka padała za bramką, a sytuacja przez cały czas była ”dynamiczna”. Początkowa trema szybko ustąpiła, choć w pierwszych minutach wszyscy hokeiści poruczali się z wielką ostrożnością, a każdy bronił się jak mógł, by nie popełnić błędu. Dzielnie spisywał się nasz bramkarz Oliwier Warowy, który uwijał się jak w ukropie, by bronić zwycięskiego wyniku, który po pierwszych dwóch bramkach strzelonych przez naszą ekipę utrzymał się już do samego końca spotkania. Serdeczne podziękowanie i gratulacje dla całej ekipy. W tym starciu Szkołę Podstawową nr 3 im. Bolesława Prusa reprezentowali bracia Igor i Wiktor Makarow, Kuba Lech, Bartek Zawadzki, Michał Kot, Dominik Kowalski, Kewin Nowak, Filip Sobczak oraz Kajetan Apostoluk. Wyrazy uznania kierujemy również pod adresem rywali i choć ostatecznie jak najbardziej hokejowy wynik (6:3) mógłby sugerować naszą dużą przewagę, to doceniamy tu charakter oraz klasę przeciwnika podkreślając, że nie było to łatwe zwycięstwo. Serdeczne podziękowania składamy również na ręce pani Doroty Dymek, nauczycielki wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 5, będącej sędzią tego spotkania.
(informacja własna)
Halowa Olimpiada LDK!, Spała 26 listopada 2016r.

Uczennice naszej szkoły Nikola Grzywna i Aleksandra Niezgoda dnia 26.11.2016r. brały udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Lekkoatletyka dla każdego! - Spała 2016". Dziewczęta skakały wzwyż. Nikola osiągnęła wynik 140 cm i tym wynikiem zdobyła III miejsce.
GRATULUJEMY!!!

Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców, Świerczów 14 listopada 2016 r.

Zwycięska drużyna:
Banaś Marcin, Cichecki Tymoteusz, Kowalski Dominik, Gorzeja Gracjan, Grzywna Konrad, Łabęcki Samuel, Makarow Igor, Makarow Wiktor, Matuszek Jakub, Smagacz Bartłomiej, Smolarczyk Kacper.
GRATULUJEMY!
Dzień Postaci z Bajek, 4 listopada 2016 r.

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.
Dnia 4 XI 2016r. szkolna biblioteka zamieniła się w bajkową krainę. Aby uczcić ten dzień zorganizowano bajkowe spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie klas pierwszych. Spotkanie rozpoczęto od wspólnego wysłuchania książki pt: „ W krainie bajek”. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były zgadywanki bajkowe. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.
Wojewódzkie mistrzostwa w sztafetowych biegach przełajowych, 11 października 2016 r.

Tak wygląda bilet na Mistrzostwa Polski


GRATULUJEMY!!!
Projekty
AKADEMIA BYSTRZAKA

KLUCZ DO KOMPETENCJI

Dla uczniów
KONKURSY

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

3,501,640 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla