Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Sierpień 18 2019 17:35  
 
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 62,390
Najnowszy użytkownik: Jamesoccug
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Zespoły taneczne
Gazetki szkolne
Przegląd Małych Form Teatralnych
Współpraca międzynarodowa
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Pisali o nas
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Podręczniki

Dzień Matki w klasie IIIb - Namysłów, 5 czerwca 2017r.

„Matka - to jedno słowo, ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są na zawsze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, nasze pierwsze radości, marzenia, tęsknoty. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że dała nam największy skarb – życie.”
Tak uczniowie klasy III B przywitali bardzo ważnych gości - swoje mamy. Chociaż kalendarzowy Dzień Matki wypada 26 maja –to jego świętowanie zaplanowano na 5 czerwca 2017 r. Z tej okazji dzieci wraz ze swoją wychowawczynią Jolantą Hruszowicz przygotowały występ artystyczny i wręczyły przygotowane przez siebie upominki. Dzień ten był niezwykły, nie tylko dla uczniów, ale przede wszystkim dla ich mam, to dzień pełen uśmiechów, łez, wzruszeń i radości. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Konkurs na najpiękniejszy słowniczek obrazkowy w j.angielskim dla klas I-III

Wyniki konkursu na najpiękniejszy słowniczek obrazkowy w j.angielskim (klasy I-III).
Laureaci:
klasy I:
I miejsce - Zuzanna Litwin, wyróżnienie - Wiktoria Kmiecik
* W związku z małą ilością prac jakie napłynęły do nas z klas I, w tej kategorii przyznane zostały 2 nagrody.
klasy II:
I miejsce - Milena Leśniewicz, II miejsce - Ignacy Pietrzak, III miejsce - Nikola Strzała
Wyróżnienie:
Julia Simlat, Oliwia Kelner, Julia Adamowicz
klasy III:
I miejsce - Wiktor Szołdra, II miejsce - Zuzanna Malicka, III miejsce – Michalina Golec
Wyróżnienie - Maja Żurek
SPELLING BEE - konkurs z języka angielskiego dla klas IV-VI - Namysłów, 25 maja 2017r.

Dnia 25 maja 2017r uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w bitwie na literowanie i udowodnili, że język angielski jest im dobrze znany. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie: kl. 4, 5 i 6. Po zaciętej walce laureatami konkursu zostali:
klasy IV:
I miejsce – Michał Filipek, II miejsce – Grzegorz Maj, III miejsce – Konrad Walasik
klasy V:
I miejsce – Aleksandra Baran, II miejsce – Adam Szymczyk, III miejsce – Konrad Zawada
klasy VI:
I miejsce – Aleksandra Skalmierska, II miejsce – Magdalena Węgrzyniak, III miejsce – Jakub Łapszyński
Wizyta młodzieży z Kanady - Namysłów, 18 maja 2017r.

16 oraz 18 maja 2017r. naszą szkołę odwiedziła 11 osobowa grupa młodzieży pochodzącej z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Francji. Nasi zagraniczni goście poznali szkołę, jej historię oraz osiągnięcia. Wzięli także udział w zajęciach języka angielskiego oraz w zajęciach świetlicowych zorganizowanych i poprowadzonych przez panią Ewę Dobrowolską. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie mieli możliwość porozmawiania w języku angielskim, rozwinięcia słownictwa, przełamania barier językowych a przy okazji zawarcia nowych znajomości. To były wspaniałe 2 dni spędzone z naszymi zagranicznymi gośćmi!
INFORMACJA

Namysłowski Festiwal Artystyczny – Namysłów, 12 maja 2017 r.

Międzyszkolny Przegląd Szkolnych Zespołów Artystycznych stał się Namysłowskim Festiwalem Artystycznym, a to oznacza, że rywalizowały ze sobą nie tylko zespoły uczniowskie prowadzone przez nauczycieli w ramach nieodpłatnych zajęć pozalekcyjnych, ale też w tej imprezie brały udział zespoły prowadzone przez inne podmioty, gdzie pracę z dziećmi prowadzą zatrudnieni w tym celu instruktorzy. Zastanowić się jednak wypada, co będzie regulaminowo w przypadku tego samego dziecka reprezentującego w tej samej kategorii i szkołę i n. p. kółko jakiekolwiek przy jakimkolwiek „zakładowym ośrodku”. O czym jednak byśmy tu nie deliberowali i bez względu na przyjętą formułę nasze tancerki od wielu lat przyzwyczaiły nas, ze z każdej takiej imprezy, czy to gmina, czy województwo wracają z sukcesami. Gratulacje dla tańczących oraz jej opiekunki p. Danuty Miś. Dodatkowe podziękowania dla Ewy Florek, która w znaczący sposób wspierała swoja koleżankę w opiece nad występującymi zespołami, a także serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia oraz ich obecność w Domu Kultury w trakcie występów. (jd)
Szkołę Podstawową Nr 3 im. Bolesława Prusa w Namysłowie na festiwalu reprezentowali: Zespół „FANKI” (1 miejsce): Gala Julia, Aleksandra Baran, Jasińska Wiktoria, Oliwia Górniak, Szkudlarek, Hanna, Pluta Julia, Grabala Roksana, Masztalerz Wiktoria, Balcerzak Wiktoria, Sobczak Julia, Rosińska Kornelia, Migdał Julia, Zielińska Angelika. Zespół „BIEDRONKI” (2 miejsce): Banach Michalina, Brzezicka Matylda, Dębicka Hanna, Fegon Wiktor, Hnatyszyn Tobiasz, Hodyra Dominik, Jaworowicz Klaudia, Kalbrun Wiktoria, Kamińska Natalia, Kubicka Emilia, Łuczak Katarzyna, Podgórska Michalina, Simlat Robert, Stadniczuk Milena, Tyszkowska Pola, Tyszkowski Kajetan, Wajdzik Daria, Wolska Agata, Zubek Oliwia, Marek Joanna, Marek Magdalena.
KONKURS Z J.ANGIELSKIEGO dla klas I-III
KONKURS   Z   J.ANGIELSKIEGO dla klas I-III
Słownik obrazkowy to idealny sposób nauki nowych słów dla dzieci. Zapewne spotkałaś/spotkałeś się już z taką książką lub masz ją w domu. Ale czy potrafisz SAM/SAMA wykonać taki słowniczek? Podejmij próbę i weź udział w konkursie na najpiękniejszy słowniczek obrazkowy w języku angielskim.
Na czy polega Twoje zadanie? Przeczytaj zasady:

1. Uczniowie klas I, II i III opracowują określoną ilość haseł tj.
• kl 1 – 10 słów
• kl 2 – 15 słów
• kl 3 – 20 słów

2. Każde hasło powinno składać się ze słowa w języku angielskim oraz obrazka przedstawiającego jego znaczenie.
3. Termin i miejsce składanie prac: 19.05.2017 (piątek) u nauczycieli języka angielskiego.
4. Forma dowolna.

Spośród dostarczonych prac zostaną wybrane i nagrodzone trzy najpiękniejsze słowniczki w każdej z klas!
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!!!

Święto Narodowe Trzeciego Maja, Namysłów 3 maja 2017 r.

Dnia 3 maja 2017 r. na scenie Namysłowskiego Ośrodka Kultury miała miejsce uroczysta akademia z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To majowe święto kojarzy się z radością i nadzieją. Uczy patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Namysłowie przygotowali montaż słowno-muzyczno- taneczny o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie do sali NOK-u sztandarów i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Akademię zainaugurował taniec „ Polonez” w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły. Ubrani w stroje z epoki zaprezentowali przepiękny układ choreograficzny do muzyki Wojciecha Kilara. Układ wraz z uczniami przygotowała pani Danuta Miś. W kolejnej części akademii została zaprezentowana przez uczniów sytuacja polityczno- gospodarcza naszego kraju w tamtych czasach oraz tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r., a także piękne interpretacje wierszy polskich poetów tematycznie związanych z trzeciomajowym świętem. Nad tą częścią akademii czuwały panie : Katarzyna Kupniewska i Joanna Kaczmarek. W trakcie tego spektaklu można było również posłuchać najpiękniejszych pieśni patriotycznych. I tych z dawnych czasów, jak „Rota”, czy „Witaj , majowa jutrzenko”, jak i tych współczesnych : „ Niepodległość”, „ Żeby Polska była Polską”, „ Jestem Polakiem”. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Róża Gerlach. Przedstawienie zakończył, przepięknie zatańczony przez uczennice klas starszych, „Polonez” do muzyki Michała Ogińskiego w choreografii pani Danuty Miś.
Akademia bardzo podobała się wszystkim zgromadzonym na widowni gościom. Była pięknym, emocjonalnym i głęboko patriotycznym występem uczniów naszej szkoły.
Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską, Namysłów 25 kwietnia 2017r.

25 kwietnia 2017 r. uczniowie klas: III a z wychowawczynią D. Miś i III c z wychowawczynią E. Florek zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Namysłowie na spotkanie autorskie z Ewą Chotomską - autorką książek i programów telewizyjnych dla dzieci. Na powitanie Zaproszonego Gościa dzieci przygotowały krótką inscenizację do fragmentów piosenek autorki. Pisarka była zachwycona pomysłowością dzieci i przygotowanymi rekwizytami do inscenizacji. Uczestnicy spotkania poznali Ciotkę Klotkę , z którą uczestniczyli w zabawach słownych odgrywając dowcipne scenki, wysłuchali fragmentów książek i zasypali gościa niezliczoną ilością pytań. Pani Ewa Chotomska poprzez bardzo dobry kontakt z najmłodszymi potrafiła zaabsorbować ich uwagę i wciągnąć do wspólnej zabawy. Na zakończenie spotkania dzieci mogły kupić książki i płyty z piosenkami Gościa oraz otrzymały pamiątkowe autografy.
Mamy nadzieję, że to sympatyczne spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczestników i zachęci ich do częstego odwiedzania biblioteki.
DZIEŃ PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ, Namysłów 23 marca 2017 r.

NIE TYLKO DĘBY MOGĄ TRWAĆ LAT PONAD TYSIĄC
- DZIEŃ PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ


Projekty
AKADEMIA BYSTRZAKA

KLUCZ DO KOMPETENCJI

Dla uczniów
KONKURSY

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

4,667,032 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla