Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Grudzień 01 2020 12:29  
 
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 60,443
Najnowszy użytkownik: awoxi
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
ŚWIETLICA/STOŁÓWKA
Sport w Trójce
Wirtualna biblioteka
Psycholog
Wirtualna świetlica
Samorząd Uczniowski
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Spotkanie z lekarzem weterynarii - Namysłów, 21-22 listopada 2017 r.

W dniach 21-22 listopada 2017r. gościliśmy w naszej szkole lekarza weterynarii Pana Łukasza Ocharskiego, człowieka o ogromnym sercu, wolontariusza Namysłowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom CZTERY ŁAPY. Panu Łukaszowi towarzyszyła suczka Bida, która była niesamowitą atrakcją. Celem spotkania, było zwrócenie uwagi na problemy związane z opieką nad zwierzętami domowymi oraz kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Nasz gość poprowadził 4 spotkania dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczestnicy wysłuchali prelekcji pana Ocharskiego na temat traktowania i opieki nad zwierzętami, obejrzeli film edukacyjny, poznali tajniki obrony przed atakującym psem oraz mogli samodzielnie poćwiczyć pozycję tzw. "żółwika". Wielką niespodzianką była możliwość posłuchania bicia serca Bidy. Dzieci uświadomiły sobie dzięki temu, że pies ma dokładnie takie same narządy jak ludzie, tak samo czuje. Podczas rozmowy dzieci dowiedziały się, czym karmić zwierzęta, jak opiekować się psami i innymi zwierzętami domowymi. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, opowiadali o swoich pupilach, zasypywali pana weterynarza ciekawymi i ważnymi pytaniami. W starszych klasach spotkanie zakończyło się interesującą dyskusją. Wszyscy zorientowali się, że Pan Łukasz to prawdziwy pasjonat zwierząt, bo potrafi opowiadać o nich w nieskończoność ;) Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na kolejne, niesamowite spotkania z Panem Łukaszem.
Szkolna akcja zbierania karmy

Kolejny raz trwa w naszej szkole akcja zbierania karmy dla CZTERECH ŁAP - Namysłowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom. Nie każdy może przygarnąć zwierzaka ale można pomóc! Liczy się każdy, nawet najdrobniejszy gest. Dziękujemy za dotychczasowe dary i Wasze ogromne, szczere serduszka. Czekamy na Was do 30 listopada. Pamiętajcie,Wy też możecie pomóc, bo dzięki Wam wygrywamy kolejny dzień z głodem. W imieniu wszystkich zapomnianych zwierząt - DZIĘKUJEMY!!!
Wycieczka klas IVc i VIIc - Moszna, 25 października 2017 r.

Dnia 25 października 2017r. uczniowie klas IV c oraz VII c wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Zamku w Mosznej. Jest to zabytkowa rezydencja położona we wsi Moszna, w województwie opolskim. Stanowi jeden z najbardziej znanych obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej. Zamek ma 365 pomieszczeń i 99 wież i wieżyczek. Nasza wycieczka była pełna przygód. Zwiedzaliśmy zamek w Szkole Magii i Czarodziejstwa.Po zamku oprowadzał nas czarodziej-przewodnik. Za pomocą Tiary Przydziału każdy odnalazł swój dom oraz nowych przyjaciół, w zależności od predyspozycji i cech charakteru. Podczas zwiedzania uczestnicy otrzymali specjalne członkowskie szaty, w których nastąpił ciąg dalszy magicznej przygody. Na zwiedzających czekało wiele ciekawych atrakcji, między innymi spotkanie z postaciami znanymi ze świata czarodziejów, spektakularne lekcje eliksirów, czy pokaz walki rycerskiej. Na zakończenie tej emocjonującej przygody każdy otrzymał pamiątkowy glejt.
Dzień Postaci z Bajek - Namysłów, 31 października 2017 r.

W tym roku Dzień Postaci z Bajek obchodziliśmy 31.10.2017 r. Z tej okazji zawitały do nas: królewny, wróżki, Myszki Miki, piraci i wiele, wiele innych bajkowych postaci. W tym szczególnym dniu czytaliśmy ulubione bajki, bawiliśmy się w baśniowy głuchy telefon oraz przeprowadzono różne konkursy.
FUNDACJA PKO WSPARŁA NASZĄ SZKOŁĘ
FUNDACJA PKO WSPARŁA NASZĄ SZKOŁĘDzięki współpracy nawiązanej z Fundacją PKO kilka pomieszczeń lekcyjnych zostało wyposażonych w wewnętrzne rolety okienne. Ta jakże cenna inicjatywa w sposób oczywisty pozwala na podniesienie standardu warunków nauki, szczególnie w pogodne dni kiedy to, przy intensywnym słońcu, ilość „wpadającego” do klas światła jest nadmierna. W ramach zawartej umowy wartość przekazanych szkole środków wyniosła pięć tysięcy złotych.
Samej Fundacji PKO składamy serdeczne podziękowania za okazane wsparcie, a dodatkowo szczególne słowa wdzięczności kierujemy na ręce Pani Małgorzaty Bajsarowicz, która będąc na co dzień Dyrektorem Oddziału nr 1 Banku PKO BP w Namysłowie, w tym konkretnym przypadku w kontaktach ze szkołą występowała w roli wolontariusza fundacji.
DZIĘKUJEMY!
Ogłoszenie

    UWAGA KORZYSTAJĄCY Z OBIADÓW !!!
    Od listopada istnieje również możliwość regulowania należności za obiady w formie elektronicznej.
    Zainteresowanych taką formą płatności prosimy o zgłaszanie się do kierownika świetlicy.

Sprzątanie Świata - Namysłów, 18 września 2017r.

18 września 2017 r. uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami wzięli aktywny udział w 24 edycji akcji „Sprzątanie Świata- Polska 2017”. Nasi uczniowie posprzątali teren wokół szkoły i pobliskich osiedli. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem: "Nie ma śmieci- są surowce”. Celem tegorocznej edycji było zwrócenie uwagi na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie powinny one „kończyć” jako śmieci na składowiskach, w lesie czy rzece. Poprzez segregację odpadów powinny zostać ponownie wykorzystane, albo jako rzeczy „z drugiej ręki” służyć innym.
Podręczniki

Dzień Matki w klasie IIIb - Namysłów, 5 czerwca 2017r.

„Matka - to jedno słowo, ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są na zawsze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, nasze pierwsze radości, marzenia, tęsknoty. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że dała nam największy skarb – życie.”
Tak uczniowie klasy III B przywitali bardzo ważnych gości - swoje mamy. Chociaż kalendarzowy Dzień Matki wypada 26 maja –to jego świętowanie zaplanowano na 5 czerwca 2017 r. Z tej okazji dzieci wraz ze swoją wychowawczynią Jolantą Hruszowicz przygotowały występ artystyczny i wręczyły przygotowane przez siebie upominki. Dzień ten był niezwykły, nie tylko dla uczniów, ale przede wszystkim dla ich mam, to dzień pełen uśmiechów, łez, wzruszeń i radości. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Konkurs na najpiękniejszy słowniczek obrazkowy w j.angielskim dla klas I-III

Wyniki konkursu na najpiękniejszy słowniczek obrazkowy w j.angielskim (klasy I-III).
Laureaci:
klasy I:
I miejsce - Zuzanna Litwin, wyróżnienie - Wiktoria Kmiecik
* W związku z małą ilością prac jakie napłynęły do nas z klas I, w tej kategorii przyznane zostały 2 nagrody.
klasy II:
I miejsce - Milena Leśniewicz, II miejsce - Ignacy Pietrzak, III miejsce - Nikola Strzała
Wyróżnienie:
Julia Simlat, Oliwia Kelner, Julia Adamowicz
klasy III:
I miejsce - Wiktor Szołdra, II miejsce - Zuzanna Malicka, III miejsce – Michalina Golec
Wyróżnienie - Maja Żurek
SPELLING BEE - konkurs z języka angielskiego dla klas IV-VI - Namysłów, 25 maja 2017r.

Dnia 25 maja 2017r uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w bitwie na literowanie i udowodnili, że język angielski jest im dobrze znany. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie: kl. 4, 5 i 6. Po zaciętej walce laureatami konkursu zostali:
klasy IV:
I miejsce – Michał Filipek, II miejsce – Grzegorz Maj, III miejsce – Konrad Walasik
klasy V:
I miejsce – Aleksandra Baran, II miejsce – Adam Szymczyk, III miejsce – Konrad Zawada
klasy VI:
I miejsce – Aleksandra Skalmierska, II miejsce – Magdalena Węgrzyniak, III miejsce – Jakub Łapszyński
Projekty
AKADEMIA BYSTRZAKA

KLUCZ DO KOMPETENCJI

Dla uczniów
KONKURSY

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

5,540,421 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla