Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Luty 18 2020 13:55  
 
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 60,481
Najnowszy użytkownik: efejuni
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
Sport w Trójce
Biblioteka
Samorząd Uczniowski
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Współpraca międzynarodowa

>>>>>>>>>>> WSPÓŁPRACA Z NIEMCAMI <<<<<<<<<<<


Od kilku lat współpracujemy ze szkołą GSH Georgschule z miejscowości Euskirchen w Niemczech. Proces integracji przebiega bardzo szybko dzięki zainteresowaniu i otwartości uczniów na inną kulturę. Uczniowie chętnie próbują swoich sił w języku obcym. Mają do tego niejedną okazję. Bariera językowa nie stanowi żadnego problemu. Dzieci porozumiewają się w języku niemieckim, polskim i angielskim. W roku 2006, 2008 oraz 2010 zostaliśmy zaproszeni do Euskirchen, a w 2007 i 2009 gościliśmy uczniów z Niemiec u siebie. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania wizyty niemieckich uczniów wraz z opiekunami u nas, która będzie miała miejsce w czerwcu 2011 roku. Ze strony polskiej koordynatorem działań jest pani Beata Radziszewska a ze strony niemieckiej pani Magdalena Lorenz. Każdy nasz pobyt w Niemczech oraz gości z Niemiec u nas pozostawia niezapomniane wrażenia i zawsze jest za krótki. Uczniowie niechętnie wracają do domów i z niecierpliwością oczekują kolejnych wizyt. Podczas wyjazdów nawiązały się trwałe znajomości i przyjaźnie, utrzymywane nadal przez kontakt mailowy i dzięki komunikatorom. Chociaż uczniowie, którzy wyjeżdżali do Niemiec w 2006 roku dawno już ukończyli naszą szkołę, to jednak z zainteresowaniem pytają o wymianę uczniów naszej szkoły.
Za każdym razem uczniowie uczestniczący w wymianie zaskakują nas swoją kreatywnością, pomysłowością i zaangażowaniem w przygotowanie atrakcyjnego planu pobytu. W polsko – niemieckiej wymianie jest tez miejsce na zadumę nad wspólna historią oraz na refleksję nad faktem, iż my – tu i teraz – możemy razem spędzać czas, obalać stereotypy, odpoczywać, integrować się i edukować.
Oprócz wymiany młodzieży związanej z wyjazdami, organizujemy również imprezy i przedstawiania w języku niemieckim. Na stałe do naszego kalendarza weszły już Nikolaustag oraz Muttertag. Od wielu lat w grudniu mamy przedstawienie mikołajkowo – jasełkowe a w maju przedstawienie dla mam.
Intensywnie współpracujemy z niemieckim towarzystwem „Namslauer Heimatfreunde” oraz „Towarzystwem Społeczno – Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim”. Pozyskaliśmy od nich na rzecz naszej szkoły wiele cennych pomocy do nauki języka niemieckiego: słowniki, książki, mapy, gry dydaktyczne oraz inne: instrumenty muzyczne, skaner, sprzęt sportowy. Współpraca układa się pomyślnie ze względu na serdeczne i otwarte kontakty z przewodniczącymi tych organizacji: z panem Bertholdem Blomeyerem z Niemiec oraz z panem Herbertem Kurzawą, przewodniczącym TSPN w Namysłowie.

Warto obejrzeć:
Strona zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły
Projekty
AKADEMIA BYSTRZAKA

KLUCZ DO KOMPETENCJI

Dla uczniów
KONKURSY

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

5,188,484 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla