Szkoła Podstawowa Nr 3 w Namysłowie
 
  Październik 26 2020 03:01  
 
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 60,443
Najnowszy użytkownik: awoxi
Nawigacja
Strona główna
Dane teleadresowe
Historia szkoły
Dla rodziców
ŚWIETLICA/STOŁÓWKA
Sport w Trójce
Wirtualna biblioteka
Psycholog
Wirtualna świetlica
Samorząd Uczniowski
Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Światowy Tydzień Zwierząt 2012
Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie 4 października w dniu wspominania w kościele rzymskokatolickim św. Franciszka z Asyżu, miłośnika przyrody oraz patrona zwierząt i ekologii.
Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 r. na konferencji ekologicznej we Francji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Obchody tego święta mają na celu zmianę zachowania ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.
W naszej szkole z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt odbyły się spotkania z Komendantem Straży Miejskiej panem Aleksandrem Oleksakiem, który zapoznał uczniów z najważniejszymi przepisami i zasadami dotyczącymi właściwego postępowania ze zwierzętami. Przy okazji uczulił wszystkich na codzienną pomoc zwierzakom oraz przypomniał, że nie wolno patrzeć bezczynnie na bicie czworonogów – tego robić nie wolno i wszelkie przejawy okrucieństwa natychmiast należy zgłaszać do odpowiednich władz!
Wręczył również nagrody i dyplomy uczniom, którzy przynieśli największe ilości karmy zbieranej w ubiegłym roku szkolnym dla zwierząt z Opolskiego Schroniska, jak i dla mieszkających na Składowisku Odpadów Komunalnych w Ziemiełowicach bezdomnych psów.
W jednym ze spotkań uczestniczył weterynarz pan Roman Miłczew, który przypomniał, jak niezwykle ważne dla bezpieczeństwa naszych pupilków są regularne wizyty w przychodni weterynaryjnej, przeprowadzanie badań i stosowanie profilaktyki.
Uczniowie klas czwartych mogli zaprezentować swoje domowe zwierzątka. Na lekcjach przyrody w TYGODNIU ZWIERZĄT zagościły psy, chomiki, myszy, świnki morskie, króliki, szynszyle, szczury. Natomiast wszyscy uczniowie klas IV-VI mogli wziąć udział w konkursie „Moje zwierzątko”, którego celem było przedstawienie w formie pracy zawierającej zdjęcia, rysunki i opis swojego ulubionego lub wymarzonego zwierzątka.

Uczniowie, których prace zostały nagrodzone:
  1. Wiktoria Tracz kl.IVa
  2. Natalia Ciok kl.Vc
  3. Iwona Sadowska kl.Va
  4. Julia Halbryt kl.VIb
  5. Justyna Tamborska kl.VIc
  6. Weronika Wasylkiewicz kl.VIa
Gratulujemy

*** Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ***

Projekty
AKADEMIA BYSTRZAKA

KLUCZ DO KOMPETENCJI

Dla uczniów
KONKURSY

Pogoda
Copyright © 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

5,513,195 unikalnych wizyt

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by B.Galla